Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Burak İğlikçi

Yerel seçimlerde provokasyonlar

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Evet ülkemizi bekleyen önemli süreçlerden biriside yerel seçimlerin yaklaşmış olmasıdır.Burada dikkat çekmek istediğim konu ise son bir kaç yıldır. Türkiye Cumhuriyetine karşı her yönden ve her alandan yarı açık ve yarı örtülü yürütülen savaşlardır. Öncelikle bakalım provokatörler kimlerdir. Özet geçelim. Provokatörler isminden de anlayacağımız üzere.Kışkırtıcı tiplerdir. Son günlerdir gerek medya da, gerek sosyal medya üzerinden yaygın bir şekilde provokatör faaliyetler dolmuş durumdadır. Açık kaynaklara baktığımız da provokatörün açıklaması genellikle koordine çalışır bu insanlar, ya bir miting alanını ya da normal bir günü karıştırmak için hareket ederler. fikirleri gibi ağızları da para eder, kimin darısı çoksa onun pilici olurlar, söyliyecekleri şeyleri dahi, parayı veren, metin halinde sloganlarını da teslim eder bu insanlara. önceden satın alınmadıysa bile doğaçlama provakatör olunmaz. Çok güzel açıklanmış kısa ve net.

Son dönemlerde ülke olarak zorlu süreçlerden geçiyoruz. Milli ve manevi değerlerimize karşı oluşturulan bir çok eylemler mevcut.Ve hepsi peş,peşe geliyor. Amaçları belli toplumsal huzuru bozmak. Ülke de güvensiz ortam oluşturmak. Ve peşine kaos ortamı oluşturmak. Unutmayın bu millet ne badireler atlattı. Bu milletin içindeki inancı bilmiyorsunuz. Yediden,yetmişe her şeye göğüs gereriz. Böyle biline etki ve nufuz ajanları. Attığınız her adımı biliyoruz. Bu Millet tarihini, Dünya coğrafyasında ki varlığını ne koşulda olursa olsun haklarını korumaya and içmiş bir millettir. Konu vatansa Korkusuzca her alanda,her sahada ,Milli şuurla, üzerimize oynanan oyunları,kurulan tuzakları bozmaya istikbalimiz için bütün tehditlere karşı tek vücut olarak siper alırız. Milletimiz geçmişten günümüze uzanan ve geleneklerimize, kültürel ve örfi değerlerimize her yörede sahip çıkmışızdır. Gelecek nesillerimiz içinde sahip çıkacağız. Bu millet ne oyunlar, entrikalar,tefrikalar bozdu.Halende bozmaktayız.Üzerimize geliyorlar. Algıları kırarak değerlerimize karşı tv dizilerinde uyarladıkları örfi ve kültürümüze uymayan programlar, dizi ve sinema filmleriyle geliyorlar.

İslami fobi ile islami değerlerimize karşı savaşıyorlar. Yetişen nesillerimizin algısı bozmak için uyuşturucu maddelerle geliyorlar. Aile yapılarımızı bozacak her türlü tefrika ile geliyorlar. Bizlerde bilinçli olacağız bilinçli nesiller yetiştirmek için çalışacağız. Gıdalardan tutunda besinsel gdo' lu ürünlerle hastalıklar yayarak dengemizi sağlığımızı bozmaya yönelik atılımlar yaptılar.Her alandan saldırıyorlar üzerimize geliyorlar. Gelsinler bakalım.Milli bekamız, milli güvenliğimiz, milli haklarımız, milli birliğimiz çok ciddi tehdit ve tehlikelerle karşı karşıyadır.Bu süreçte millet olarak her provokasyon haberlerine, manipüle edilmiş enformatik bilgilere kanmamalıyız. Dikkat ettinizmi ramazan bayramında ayakları kesilen yavru köpek haberi sosyal medya da çeşitli sayfalarda çeşitli versiyonlarda servis edilerek bolbol paylaşıldı. Hatta bir video eklendi. Yavru köpeğin ayakları kesiliyor. Eklenen videonun uzantısı bile farklı ülkeye aitti. Evet yüreklerimiz burkuldu böyle habere. Ama bu haberi başka yönlere çekip Toplumsal huzurumuzu bozmak için her yolu denediler. Bu olayın devamın da ise kaybolan cinayete kurban giden küçük çocuklar haberleri gündeme yoğun bir biçimde geldi. Yine yüreklerimiz burkuldu. Toplum olarak üzüldük.Hatta bu olaylara karşı tepkimizi gösterdik. Ama provokatörler yine boş durmadı. Haberi başka,başka yönlere çekip toplumsal huzurumuzu bozmak için her yönüyle sosyal medya da bir çok kitleyi etkileyecek boyutta manipüle edilmiş habere çevirdiler. Devamında çocuklara cinsel istismar haberleri. Pedofili haberleri ile yüreğimiz tekrar burkuldu üzüldü. Toplum olarak nereye gidiyoruz. Kendimize gelelim. Amaçları belli toplumun huzurunu bozarak halkı kutuplaştırmak. Milli ve Manevi değerlerden uzaklaştırmak. Kültürel değerlerini bilen, imanlı aslına, milli ve manevi değerlere sahip insanlardık. Bizi bu hale ne getirdi soruyorum sizlere .Her birey öncelikle kendinden sorumludur. Bireyler toplumu oluşturur. Çözüm odaklı okuyan,araştıran, düşünen en önemlisi okuduğunu anlayıp

hayatına tatbik eden ve örnek olan insanlar olmalıyız. Bir bakıyoruz bu gün Anıt kabir de kendini bilmez bir provokatör çıkmış insanları kutuplaştırmak için elinden geleni yapıyor. Ve milli ve manevi duygularımızı karmalayıp bir proje ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Giymiş çarşafı sözde müslüman süsü veriyor kendisine.İşin özü Çarşafa alışmadığı için kafasını kaşıyor. Çarşaflı bir insan böyle süslenmez ,makyaj yapmaz. Rol kestiği ortada. Yine aynı oyunla sahnedeler. Bakın Masonlar, Cumhuriyetçi kesim içinde Osmanlı ve Din düşmanlığı propagandaları yürütürler.Misyonerler ise Dinci cemaatler içinde veya radikal kesimde Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı faaliyeti yürütürler. İki kesimde ezelden beri bu oyuna kanmaktadır. Bakın Selçuklu devletinden sonra,Osmanlı devletinin temelleri atıldı.Osmanlı devleti çöküşe geçince. Devlet aklı, Türkiye Cumhuriyetini kurdu. Geçmişten günümüze gelen Devlet geleneğimiz var. Geçmişten günümüze kurulan her devletler silsile yoluyla birbirinin devamıdır.

OYUNLARA KANMAYALIM...

Milli ve Manevi duygularımıza Kültürel ve Örfi Adetlerimize Sahip çıkalım. Son olarak ta ekonomik dengeleri bozmak için fırsatçılıktan istifade edip milletin algısını bozmak istemektedirler. Devlet her kurumuyla fırsatçılara geçit vermeyecektir. Küreselleşen dünya da artık Büyük ve Güçlü Türkiye var eski Türkiye yok. Savunma gücü ile yıldırıcı yaptırımcı gücü ile gerek diplomasi yönüyle gerek siber ve teknolojik alanda allahın izniyle bu millet şaha kalkacaktır. Toplum olarak bilinç düzeyimiz artmış durumdadır. Her şeye kanmıyoruz. Millet olarak Devletimizin yanındayız. Yabancı servisler ve çeşitli istihbarat oyunlarına izin vermeyeceğiz coğrafyamızda.. Bu kavga dışımızdakilerin içimizdeki aktörleri vasıtasıyla devleti çökertme hamlesidir. Güvensizlik ortamı tesis edip toplumsal kaos fitilini ateşleme hedefli sinsi bir projedir.

Bizler kurduğunuz oyunun farkındayız. Ve çok sıkı takipetiyiz gereğinde Devlet hamlesini sizlere karşı yapacaktır. Devlet aklı sahnede.Bu seçimide allahın izni ile Millet olarak atlatacağız. Daima ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacağız. Unutmayalım muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. Ve Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır. Dünya devletleri kaos ve karmaşa içinde bu kaos karmaşasını ülkemize taşımak isteyenler halkı çeşitli eylemlere götürecek söylevlerden bahsedenlerin tasmaları acaba kimlerin elinde. Etki ve nüfuz ajanlarının farkında olalım. Bu millet çok oyun bozdu. Bu süreçte bizler tek vücut şeklini aldık.Yediden ,yetmişe geçmişten günümüze ülkemize, birliğimize karşı kurgulanan oyunları gördük şimdi ise daha bilinçli bir şekilde bu oyunları bozuyoruz.

  YORUM YAP / YORUM OKU
BURAK İĞLİKÇİ DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS