Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Hasan Kaya

Tuz mu koktu yoksa ipin ucu mu kaçtı?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Evet, tuz mu koktu, yoksa ipin ucumu kaçtı diye sorduracak kadar HDP, PKK ve PYD ile ilgili bir şeyler ters gidiyor...

Terör ile ilgili olmaması gerekir! Dediğimiz gelişmelerin ve tavırların yaşandığına, neredeyse oy devşirebilmek adına işin ucunun terör seviciliğine kadar vardırıldığına üzülerek şahit oluyoruz.
İşin en kötü tarafı ise terör ile ilgili kötü gidişatın kanıksanmış gibi bir duruma evriliyor olması ki gerçekten bu hal çok vahim bir durum alıyor.
Sokaklarımızda bombalar patlatılıyor... Milletimizin selameti ve bekası için böylesi bir duruma millet olarak topyekûn karşı çıkmamız gerekirken maalesef bir kesim olmadık laf şaklabanlığı ile konuyu gündemden kaçırmaya, bombayı patlatan vahşiyi kutsamaya çalışıyor.
Oysaki her insanın milli ve manevi bir duruşu ve tavrı olmalı... Ama her nedense son zamanlarda milli ve manevi konulardaki lakaytlık tavan yapmış bir durum aldı.
Atalarımız “İnsan sözünden, hayvan yularından tutulur.” Demişler ama yetmemiş “Ağacın çürüğü özünden, insanın çürüğü de sözünden tanınır.” Diye ilave etmişler.
Etmişler etmesine ama terör konusunda öyle bir ikilem ve şimdilik gücendirmeyelim anlayışı ile konu okadır sulandırıldı ki günü kurtarmak adına ne kadar ilkesizlik varsa yapılıyor. Toplum arasındaki kardeşlik ve saygı duvarlarına yönelik bir yıkım politikası başlatıldığına şahit oluyoruz.
Siyaset literatüründe alışık olmadığımız bir sertlik, saygısızlık ve küfrün ise bini bin para…Milli ve manevi konularda ki lakaytlık ise almış başını gitmiş...
Millete ve devlete hizmet edilmek için seçilmiş milletvekili teröre göstereceği tepkiyi milletin değerlerine ve kutsallarına saldırmak için gösteriyor. Konuşma yetisini kaybettiği için meramını anlatabilmek için bağırıyor, külhanbeyi bir tavır ile yerinden kalkıyor, devletin bakanının üzerine yürüyor.
İstanbul Bakırköy'de terörist bir saldırı oldu.
Saldırı ile ilgili elinde bütün bilgi ve belgeleri olan devlet olaylara dikkatli ve itinalı yaklaşır iken, algı için servis edilen birkaç fotoğraftan başka hiçbir şey görmemiş olan ve konu ile ilgili hiçbir bilgi ve belgesi bulunmayanlar ahkam kesmeye ve PKK'yı temizlemeye, aklayıp paklamaya çalıştı.
Kimisi olayı Suriyeli göçmenler ile bağlantılı olarak gösterme gayretine girişti. Kimisi de saldırının seçim yaklaştığı için yapıldığını ima etmeye kadar vardırdı. Kimisi de ittifak ortağımızı gücendiririz diye teröre terör diyemedi, görmezden duymazdan geldi.
TSK Kuzey Iraktaki terör yuvalarının mevzilerine sınır ötesi operasyon yaptı…
Türkiye “Kuzey Irak'ta kimyasal silah kullanıyor.” Diye iftira atan, ama ağzını açıp Bakırköy'deki saldırı ile ilgili tek bir cümle dahi söyleyemeyen teyzemiz ve avenesi bu defa seslerini biraz daha yükseltip, Türk Ordusu sınır ötesi operasyondan hemen vaz geçmeliymiş gibi iğrenç incilerini sıraladılar…
Milli olmak, milli bir devlet politikasını benimsemek; yaşadığımız topraklara sahip çıkmak bir milletin bekası için olmazsa olmazıdır.
Elinde silah olan terör örgütü ile arasına mesafe koyamayan, eylem veya söylemleri ile veya susarak destek veren ve destek sağlayan herkes terör sevicisi ve benim nazarımda terör destekçisidir.
O veya bu şekilde terör olayları karşısında sesini çıkaramayanların, kınayamayanların devletin cumhurbaşkanını, bakanını, valisini, polisini jandarmasını insaf ve görgü kurallarını hiçe sayarak eleştirmeleri ise dikkatlerden kaçmıyor.
Fox TV haberlerini sunan spiker, maden kazası nedeniyle meydana gelen toplumsal hassasiyet nedeniyle Edip Akbayram'ın konserine izin vermeyen Devletin Zonguldak Valisine “Valide kim ya... Kimsin sen diye” etinden et koparılmış gibi avazının çıktığı kadar bağırabiliyor...”
Bunlar yetmiyor muş gibi, zimmet ve irtikap nedeniyle görevden alınan ve yargılaması devam eden Yalova Belediye Başkanının duruşmasını izlemeye gelen bir grup CHP'li vekil mahkeme salonunda bayan hâkime ağıza alınmayacak sözlerle bağırıyor ve hakaret ediyorlar...
Bağıran önden çıkıyor arkadan gelen Genel Başkan Yardımcısı ve bölgemizin milletvekili ise yaşadığı ruh halini yansıtan jest ve mimikler ile bayan hâkime susmasını söylüyordu...
Rezidans iddiaları ve kuaförde sıra verilmemesi üzerine kocasına şikâyet edip kuaföre kapatma uygulattığı iddiaları ile gündem olan bayan milletvekili de hem cinsine hakaretler savrulmasını sadece seyrediyordu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, geçmişte defalarca 'katil' ve 'darbeci' dediği Mısır Cumhurbaşkanı Abdul Fettah es Sisi ile Katar'da bir araya gelmesi ile ilgili Halk TV canlı yayınında konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, söz konusu fotoğraflara ilişkin "Bütün tükürdüklerini yalıyor, tükürdüğü suratı yalıyor" diye açıklama yapıyor...
Türkiye milli politika ve milli menfaatlerimizi koruyup kollamaktan uzak, günü kurtarmak ve üçbeş kanlı oy devşire bilmek adına teröre terör diyemediği için, milletin değerlerine ve kutsallarına ağzına geleni tartmadan düşünmeden söyleyen politikacılar nedeni ile toplumumuz yükselmiş siyasi tansiyona nereye kadar sabreder bilemiyorum…
Ama Türk halkı bu günleri unutmayacağını adım gibi biliyorum...

  YORUM YAP / YORUM OKU
HASAN KAYA DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS