Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış Aydın

Türkiye ittifakı sözü kimleri rahatsız etti?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Demokratikleşmenin,zenginleşmenin ve dengeli olarak ülkenin büyümesinin yolu, siyasi partilerimizin vizyonu,ufku ve sahip oldukları insan kaynakları hazinesinin değeriyle ya açılır yada açılmış gibi olur.Eğer gerçekten siyasi partilerimizde insan hazinesi güçlüyse bunu evin içinden dışına kadar her yerde hissedersiniz , sadece iktidar partileri için değil muhalefetin söylemi ve eylemlerinden de anlaşılır.Demokrasinin vazgeçilmezidir muhalefet partileri.Bugünün Türkiye'sinde herkes ama herkes her yerde siyaset konuşur hale getirildi.Acı olan, sadece konuşulması,hissiyatlar,hassasiyetler üzerinden yürütülmesi ancak gerçekte evin ekmeğine, yaşam kalitesine yeteri düzeyde yansımaması sadece sözde kalmasıdır.Siyasi parti denince aklımıza ne geliyor ? Aynı siyasi zihniyeti benimseyen insanların oluşturduğu yapının adıdır siyasi parti.Temel amacı insanların huzuru,refahı,güvenliği için çağdaş demokratik değerleri ilke edinip bu düşünceleri meşru zeminde yasalaştırmaya çalışmaktır.Ülkenin milli menfaatlerini her koşulda partinin üstünde görmektir.Bizim ülkemizde siyasi parti denince akla ne geldiğini söylemeye bazılarımız utanırız ancak biz yinede söyleyelim .Öncelikle CHP'ye ana muhalefete bakalım tek amaçları nedir ? İktidarı ele geçirmek,iktidarın her yaptığını kötü göstermeye çalışmak,yapıcı hiçbir söz söylememek,kin,nefret söylemlerine katkı koymak,proje geliştirememek, umut aşılayamamak.Siyasette sürekli karanlık bir tablo çizdiğinizde başarıya ulaşmanız çok zordur.MHP'ye gelince Türkiye koşullarında kendilerine göre en akıllı siyasi stratejiyi geliştiren partidir.İktidar olamayacağını görmüş iktidara eklemlenerek varlığını korumuş,birçok devlet kademesine,belediye başkanlıklarına kendi siyasi düşüncelerini taşıyan isimleri yerleştirmiştir.Muhalefet partilerinin görevi sağa sola adam yerleştirmek değil,iktidara eklemlenmek hiç değildir,siyasal iktidarın aldığı kararları doğru bulmuyorsa eleştirmek,alternatif üretmek,çözüm önerilerini halka anlatıp kamuoyu oluşturmaktır.AK Parti'nin İstanbul ve Ankara büyükşehir belediyeleri gibi çok önemli yerleri kaybetmesinin temel sebebi Türkiye partisiyken, Edirne'den Kars'a kadar herkesi kucaklayan bir söyleme sahipken bundan uzaklaşıp baraj altıyla, baraj üstünde gidip gelen MHP söylemlerini kullanmasıdır.AK Parti üst yönetiminde çok ama çok ciddi bir revizyon ihtiyacı vardır. Alınan oylar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yoğun çalışmasıyla alınmıştır.AK Parti içerisinde ihanet edenler, ters çalışanlar,hiç çalışmayanlar vardır. Bunlar tespit edilmelidir.AK Parti'nin sırtında kambur oldukları aşikardır.Bu anlamda AK Parti İzmir İl başkanı Aydın Şengül istifa ederek onurlu bir duruş sergilemiştir, kendisine mutlaka önemli bir görev verilmelidir,İzmir'de oy oranları yükselmiştir yapılabileceğin en iyisi yapılmıştır Nihat Zeybekçi ismi tutmamış İzmir'le uyuşmamıştır. İl teşkilatı başkanıyla beraber kurulduğundan beri en iyi çalışmayı yapmıştır.Sn. Şengül'ün istifasını örnek olması açısından verdim anlayabilenlere...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye ittifakı sözü çok kıymetlidir.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok iyi anlamak gerekiyor,aynı derdi paylaşmak gerekiyor.Büyük bir şemsiye açılmıştır,Cumhur,Millet ittifakı değil,Türkiye ittifakı altında herkes kendisine bu büyük şemsiyenin altında yer bulacaktır.Kendi koltuğu ve menfaati için bu çağrıyı ve sözü bilerek idrak etmeyenler AK Parti içinde de dışında da mevcuttur.Bunların keyfi yerindedir ancak bu vatan,bu millet, bu devlet için hepimiz Türkiye ittifakı sözüne ve anlamına iyi bakmalı canımız pahasına sahip çıkmalı destek vermeliyiz yarın Türkiye açısından çok geç olabilir.

  YORUM YAP / YORUM OKU
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS