Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Sinan Aydıner

Torpil manifestosu

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

“ Câh ile gelmez fazilet cahile! ” demiş Şeyhülislâm Kemal Paşazade efendi yani;

“Makam -Mevkii ile cahile fazilet gelmez” işi ehline teslim etmek gerek şu partiden bu partiden işte bu bize asi çıkar, dediğimizi yapmaz , ancak ve ancak benim dediğim olur kafa yapısında olan idareciler bu kafa yapısından çıkmalıyız bu kafa ile ne devlete ne millete maddi ve manevi olarak hiçbir faydamız olmaz bir kişiyi o görevi hakki ile yapamayacak olduğu halde “torpil” denilen tabirle aslında aşalayıcı olarak kötü gözle görülmesi gerekirken şuan ki toplumumuzda gayet normal herkesin yapmasının gerektiği devlete atanmak için kesin çözüm olarak görülen aslında görülmeye çalışılan “torpil” kullanmak isteyen kişinin bedbaht, aciz, sefil, şuursuz birisi olduğu bilinmelidir.

Bir kişinin hakkına girdiği işin ehli olan kişinin önüne geçtiği yani başka bir kişinin rızkına göz diktiği o kişinin rızkını gasb ettiğini bilmesi gerek. Yapacak olduğu işlerin eksik olacağı yani yaptığı işlerde illaki bir yerden patlak vereceği bilinmelidir. Bu işleri çeviren şuursuzların Sormadan , danışmadan bin bir kibirle sadece ben bilirim edasına kapılıp vatandaşın, milletin, hakkına girildiği bilinmelidir. Çünkü o yapılan işte milletin emeği olduğunu alın teri olduğunu akıllarına kazımalıdırlar. Eğer kazımazlar ise hem bu dünyada hem ebedi alemde hüsrana uğrayacaklarını bilmeliler çünkü bu dünya kimseye kalmadı “ Topraktan geldik toprağa gideceğiz ” bunun için toprakla bir olmayız. Özellikle torpili yapan yüksek mercilerdeki şahsiyetler kendilerine yaranmak için diğer bir tabir ile “yağdanlık” yani her yere kayabilen bir gün birisi ile olup diğer gün başka birisi ile iş tutan kişileri ayırt etmelidir.

Bu “torpil” denilen acziyetin ifadesini kullananlar bilmelidirler ki çok büyük bir vebalin altındadırlar. İşi ehline teslim etmek gerek milletin menfaatlerini koruyabilecek Allah'ın Rızasını gaye edinmiş devletin ve milletin menfaatlarini gaye edinmiş ehil kişiler işin başına getirilmelidir. Mevkii sahiplerine boyun eğmeyen hak nizam ne ise onu uygulayan kişiler açık sözlü ve doğruyu konuşan kişilerin genellikle önemli görevlerde olmadığını görmekteyiz . Makamdan makama “Yalakalık” hiyerarşisi hüküm sürmekte hep üst makamda olan en iyisini bilmektedir alt makamda olup yıllarca o işi yapan kişi ondan daha iyi bilmesi imkansızdır niye o üst mercide en iyisini ben bilirim kisvesinde olan kendini kandırmaktan başka bir şey yapmamaktadır. Bilmelidirler ki o makam kimseye kalmayacaktır. Verdiği zarar millete yansımaktadır. Bunun için işgal ettiği o yerden saniye saniye mes'uldur. “Bir şeye sahip olmak değil, layık olmak önemlidir.” Bunun için işin ehli liyakatli kendini bilen hayal dünyasında gezmeyen , kibrinden arınmış nefsi ile mücadele etmesini bilen şuurlu devletin ve milletin menfaatine yarayacak kişilerin milletin hizmetinde olması lazım gelir bunun için önemli olan her bireyin dikkat etmesi gereken mevzu hakka girmemektir.

Çevremizde sadece kendi menfaatleri uğruna çalışan kimselere tepkimizi önce bir birey olarak en ağır şekilde kendi benliğimizle tavır, hareket ve konuşma tarzımızla vermeliyiz. Böyle kişileri halk içinde dışlanmalı ki böyle işlere girecek olan kişiler neye maruz kalacaklarını ahiret hayatını düşünmeseler bile dünya hayatında idrak etmeliler. Allah bizleri hayırlı işlerde yol almamızı nasip eylesin inşaallah selametle…

Sinan AYDINER

  YORUM YAP / YORUM OKU
SİNAN AYDINER DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS