Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ramazan Tamer

Tacizciye âşık, Tacize karşı

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Hayatın aslında çok kolay olması mümkündür. Yeter ki siz kolaylaştırmak için çaba harcayın. Çaba harcanmayan hiçbir şeyin karşılığı beklentilerinize cevap veremez.

Kişisel gelişim ismiyle temayüz etmiş bir alanın aslında hayatı daha kolaylaştırmak adına bazı yöntemler sunduğu zannedilirken; yapılanın aslında olmayan, sanal malzemeler üzerinden motivasyon oluşturmaktan öteye geçmeyen bir çalışma olduğu hepimizin malumudur.

Elindeki imkânların farkına varmayanların başkalarına göre tarif ve tasnif edilen ama bir türlü yerele ait ayakları yere basan temelleri olmadığı için sonuç almaya yönelik adımlar atılamayan hali maalesef toplumu ve bireyi kendini bilen insanlar olmaktan çıkarmıştır.

Kendini bilemeyenlerin başkaları tarafından yönetilmesi ve yönlendirilmesinin ister bireysel isterse toplumsal alanda sömürüden başka bir şey getirmesi söz konusu olmayacaktır.

Kendi elindeki imkânları fark edemeyenlerin başkasının imkânlarıyla kendine çıkar sağlaması, bir yönüyle beyin göçünün veya bazılarının insan beyni devşirmenin yeni yöntemlerini kullanan sömürgecilerin tetikçiliğini yapmasına sebep olmuştur.

Kendi elindeki malzemeyi tanımayan usta taslaklarının, başkasının tasnifiyle ve terminolojisiyle hayatı değerlendirmeleri;” Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmalarına” sebep olmuştur.

Kahve tüccarları için fakir halkı sömürmeye çalışan yerli tüccar temsilcileri ile bugün başka toplumlar adına ülkemizde beyin devşirmeyi 50 yıldır sanat haline getiren grup, hizip ve meşreplerin arasında hiçbir fark yoktur.

Kahveyi devşirenler kahve keyfiyle durumu idare ederlerken, insan beyni devşirenler bir toplumun iddialarından vazgeçmesine hatta başka toplulukların sömürdüğü toplumlar olmasına zemin hazırlamaktadır.

Kendilerini yaşadıkları toplumların hayrını düşünen gibi gösterip yıllardır insan devşirenler aslında yaptıkları ihanetin de üstünü örterek oluşturdukları erozyonu gizlemeye çalışmışlardır.

Kurandaki tabiriyle toplumu bozan müfsitler, kendilerini toplumları ıslah eden muslıhlar gibi öne çıkarak oluşturdukları algıların sonucu olarak sevilmeye hatta ölümüne kendilerini savunacak cahil taraftar kitleleriyle, tacizcisine âşık ama tacize karşıymış algısıyla Müslüman topraklarını tehdit etmeye başlamışlardır.

Hindistan bölgesinde İngiliz düşmanı gibi yetiştirilmeye çalışılan Gandi ve arkadaşlarının öncülüğündeki hareketin, sanki insanları İngilizlere köle haline dönüştürecek beyin göçünün müsebbipleri olması ne acıdır.

Yıllarca İngiliz kumaşı giymeyi protesto eden ama sonrasında İngiliz hayat tarzına hayranlığıyla kendini bitiren bir toplum, sanırım bizim gibi henüz hiç fiili sömürgenin muhatabı olmamış toplumlar içim önemli bir ders hali oluşturmalıdır. Tecavüzcüsüne âşık rolleri yaparak kimsenin kendini kurtarması söz konusu değildir.

Artık dünyada pek çok sömürülen ülkede insanların batılı olmakla kendilerini kurtaracaklarını zannettikleri bir hayat için ölümüne yollara dökülmektedirler. Aslında ulusal sınırları, deniz ve kara gümrüklerini aşmayı beceren ve sağlam olanların, seçilerek ülkelere kabul edildiği; sağlam olamayanların denizde veya karada bir yerlerde kalarak kendi ülkelerine ulaşamadıkları için batılı olamadıkları bir dünyada yaşar olduk

Birilerin kıyıya vurmuş cesetlerini toplarken, beyni ve bedeni sağlıklı olanlar toplumların en alt seviyedeki ayak işlerini yapabilmek adına canhıraş gayretler içinde kaçak göçmen olma şerefine nail olmaktadırlar.

İngilizceyi ana dillerini unuturcasına öne çıkaranlar, kendilerince geliştiklerini zannederken; kendi kültürel bağlarından ve inançlarından uzaklaştıklarını fark etmeyerek gönüllü sömürge ajanları eliyle, sömürü alanları açmaktadırlar.

Ne yapalım diyebilirsiniz?

Yapılacak iş çok.

Öncelik bizi bitirmeye çalışan bazı etkenleri fark ederek; onlardan kültürel ve inanç yönüyle uzaklaşmak, kendimize gelmek ve kirlenmişliklerimizden, ahlaki yozlaşmalardan arınmışlık içinde salim bir akılla, önce halimizi bilmek sonra istikbal ve istiklal için yola koyulmak en önemli, öncelikli işimiz olmalıdır.

Hali bilmeyenlerin istikbale bakmaları söz konusu değildir.

Haline kör olanlar, istikballerini göremezler.

Halden anlamayanlar, derdi paylaşamazlar. Toplumun değerlerine değer vermeyenlerin, halden anlamaları söz konusu değildir. Sadece sanal hayallerle dert üstüne dert getirirler.

  YORUM YAP / YORUM OKU
RAMAZAN TAMER DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS