Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Hasan Kaya

Sizi gidi Amerikancılar!

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

 

ABD Başkanlığına seçilen Joe Biden'in, tartışmalı seçimine meşrutiyet kazandıracak olan bıçak sırtında geçmesi beklenen oylamanın yapılacağı sırada ABD Kongre Binasının canlı yayında dünyanın gözleri önünde kanlı bir başkaldırı ile basılması, ardından yaşanan gelişmeler, açıklamaya muhtaç çok bilinmeyenli karmaşık olaylar zinciri olarak dünya siyasetinde gündemindeki yerini koruyor.

Akla zarar, muammalar ile dolu ABD yaşanan ve 4 saat içinde biten bu kalkışma normal midir, anormal midir, Amerikan baharı mıdır, kışı mıdır, ulusalcıların mı yoksa küreselcilerin mi provokasyonudur? Bu soruların cevabını şimdilik kimse net olarak bilmiyor. Yalnız 06 Ocak olayları dünya ve Amerikan siyaseti için 11 Eylül gibi bir dönüm noktası olacağına, ABD ve dünya siyasetindeki dengelerini değiştireceğine şüpheniz olmasın.

Aslında 06 Ocak olaylarının karmaşık yapısı içinde samanlıkta iğne aramak misali olayın iç yüzünü çözme gayreti yerine bu olayların sebep ve sonuç ilişkilerini ülkemizin milli ve manevi çıkarları açısından dikkatlice izlenerek Müslüman-Türk dünyası için evveli ve ahiri ile birlikte değerlendirilmesi, bunun içinde çözümler üretilmesi için bulunmaz bir fırsattır...

Çünkü Dünyanın Büyük Şeytanı ABD'nin dalavereci, kumpasçı, çıkarcı gerçek yüzünü görmek isteyenler, 06 Ocak olaylarını takkenin düştüğü ve kel göründüğü için Müslüman-Türk dünyasında şimdiye kadar yaşanmış ve halen yaşanmaya devem eden kalkışma ve kumpasların gerçek yüzünü görmek için 06 Ocak'ı çok iyi tahlil edilmesi gerekir.

Şimdiye kadar ilkeli hiçbir bir milli politika geliştiremediği, ilkeli ve dik duruş sergileyemediği için sadece kuru laf kalabalığı ile günü kurtarmaya çalışanların Türk halkına ve tercihine güvenmek yerine ABD'ye “Gelene ağam, gidene paşam...” İlkesizliğine sığındıklarını göstermiştir.

Birde ABD'den güç ve desteği ile çeşitli yollardan iktidar devşirmek için bugün Joe Biden'e olmadık maymunlukları yapanların 2016 da ABD'de seçimleri kazanan Trump'a da aynısını yapmışlardı. Dört yıl sonraki seçimde Jeo Biden'in seçimi kaybetmesi halinde plağı tersini çevirip yeni seçilenin gözüne girmek için bugün Biden'e yaptıklarının çok daha fazlasını yapacaklarına hiç şüpheniz olmasın.

Joe Biden'ın: “Türkiye'de muhalefet ile birlikte Erdoğan'ı devireceğiz.” açıklamasını ciddiye alan sözde aydın bazılarının sağda solda, “Biden gelecek, Erdoğan gidecek” diye saçmalamalarını dillendirmeleri bunun en bariz örneğidir.

Bunun yanında ABD Kongre binasının kanlı bir kalkışma ile basılması ile ilgili haber ve görüntüleri her fırsatta tarafsız habercilik, bağımsız, bağlantısız, korkusuz ve gerçeklerin sözcülüğünü yaptığını söyleyen karşı mahallenin medyasından izleyenler, aslında bunların sadık bir ABD mandacısı ağzı ile konuştuklarını net ve açık bir şekilde şahit oldular.

Türkiye'nin;“ABD'de yaşananlardan endişe duyuyoruz, taraflara itidal tavsiye ediyoruz, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için sokaklara çıkmamalarını istiyoruz...” Gibi buram buram ironi kokan açıklama ve uyarılara ABD basını ve bizdeki bağlantılı küreselci yerliler ayni tepkiyi vermeleri ile nasıl bir ağız ve fikir birliği içinde olduklarını göstermesi bakımından yeterli bir emsal olmuştur.

ABD'deki 06 Ocak olaylarının üzerindeki sis perdesi henüz tam olarak kalkmamış iken Trump'ı görevden almak ve yargılamak gibi talepleri Biden ağzı ile ülkemizde dillendirmekten geri durmayanlar her fırsatta Türk Askerine, Türrk Polisine saldıran eli kanlı katile neden özgürlük diye bağırırlar... ABD'deki göstericileri terörist diye adlandıranlar, ülkemizde her fırsatta sokağa çıkıp ortalığı yakıp yıkanlara neden arka çıkarlar ve niçin kutsarlar, alınlarından öperler?

 

  YORUM YAP / YORUM OKU
HASAN KAYA DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS