Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış Aydın

Siyaseti yozlaştıran çorbacılar

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Siyaset yaptığını sananlarla öyle düşünenlerle, siyaset kurumu içinde olanları ayırmak lazım.Günümüz Türkiye'sinde siyaset kurumu çok yara aldı aşırı yıprandı,milletin nezdinde güvenilirliği azaldı.Elbette bunun çeşitli sebepleri var kraldan fazla kralcılık yapanlar,mensubu olduğu parti dışında gidecek hiçbir yeri ve hiçbir işi olmayanlar,kendisine kişilik,kimlik,kartvizit arayanlar hem ülkeye,hem mensubu olduğu partiye zarar verdiler vermeye devam ediyorlar.Ancak bunu asla görmezler,bilmezler hırs gözlerini kalplerini kör etmiştir.Bütün gün bedavadan partide çay içmeyi ,bir toplantıya gidip alkış tutmayı büyük marifet sayarlar.Aslında hiçbir hükümleri yoktur,işi gücü olmadığı için kahvehanede çay parası ödememek için bu kurnazlıkları da fark edilmesin diye alkış tutulması gereken her toplantıya önce bu kişiler gider.Bütün gün dedikodu, fitne, fesat üretirler tartışma kültürleri yoktur.Anlatacakları söyleyecekleri sözleri yoktur 'ben partide çok eskiyim' derler ancak 'hele gel bakayım şu partinizin tüzüğünü bir anlat' desen bön bön bakarlar.Peki suç bunlarda mı ? Siyasetin yozlaşmasının sebebi bunlar mı ? Asla değil.Eğitimli,bilgili,iş güç sahibi insanlar siyasetten uzak duruyor böyle olunca oraları bu kişiler tarafından dolduruluyor.Sonrada bağırtı gürültü başlıyor 'vay ne işi var bu cahillerin burada partiye zarar veriyorlar' diyerek.Olmaz arkadaş sen gitmezsen öbürü gitmezse bunlar olacaklar ve sen bu kişilerle muhatap olmak zorunda kalacaksın, çok acı ama seviye yerlerde sürünürken bunlarla konuşacaksın.Bu kişiler arasında haddini bilen gerçekten halis niyetlerle partisine hizmet etmek isteyen yok mu ? Mutlaka var onlarda gerekli saygıyı ve sevgiyi görüyorlar zaten. Konumuz onlar değil onlar her zaman başımızın tacıdır. Bu hastalık özellikle CHP'de çok yoğundur daha siz ağzınızı açmadan kişi lafı yapıştırır '50 yıldır CHP'liyim dedemde kurucularından' der.Böyle olunca ne fikir nede 'partiyi nasıl daha ileriye götürebilirim' ? konusu tartışılabilir.Orası usulca terk edilir.Bu kişiler şunu çok iyi bilirler 'eğitimli,bilgili genç dinamik isimler geldi mi bizim ne kadar boş olduğumuz ortaya çıkacak belki de bizi sille tokat dışarı atacaklar' işte bu sebepten saldırgandırlar.MHP'de de aynı durum vardır kıymetli edebi adabı bilen eski ülkücüler değil hasbelkader işin kenarına kıyısına yapışmış olanlara bakıyorsunuz adam sanki MHP'yi tek başına kurmuş gibi anlatır bunları dinleyen bir genç asla partinin kapısından geçmez bunlarda MHP'ye zarar veriyorlar.

Gelelim AK Parti'ye durum farklı mı ? değil.Hem de hiç değil. İktidar partisi olması hasebiyle yoğunluk yaşaması ve bu kişilerin sayısının fazlalığı çok normal.Ancak bunlar artık şirazeden çıkmış durumda.Sanıyorlar ki AK Parti kurulurken tesadüfen orada bulunmaları sebebiyle bu partinin sahibiler.(Gerçek kurucular hariç).İşleri güçleri kızını,oğlunu,akrabasını işe yerleştirmektir başka bir dertleri yoktur.Ellerinde cv'ler kapı kapı gezerler toplantılara da kalbi değil taleplerini yetkililere iletmek için gelirler.

Büyüklerimize saygı boynumuzun borcudur. Ancak bu kişilerin uyarılmaları gerekir yada çay paraları yemek paraları verilsin mümkünse hiçbir siyasi partiye sokulmasınlar.Siyaseti kirletiyorlar,Ülkeye zarar veriyorlar,gençlerin önünü tıkıyorlar,teröre,teröriste belki de farkında olmadan destek oluyorlar.Birbirleriyle kucaklaşmak isteyenlerin arasına fitne sokuyorlar.Siz 'A' diyorsunuz 'Z' anlıyorlar.Temiz toplum temiz siyaset diyorsak mensubu olduğu partinin avantadan yıllarca çayını çorbasını içenleri kırmadan üzmeden dışarıda bekletmeliyiz çünkü bu kişiler önce mensubu oldukları partiyi zehirliyorlar,geleceğimiz olan gençlerin önünü kesiyorlar ardından herkesle kavga ediyorlar, kucaklaşmanın,bir olmanın,birlik olmanın önüne geçiyorlar.Avantadan çay çorba içmeyi kuruculuk sanıyorlar.AK Parti'nin kurucusu millet lideri Erdoğan'dır.Bunun idrakinde olmayana neyi anlatacaksınız ?

  YORUM YAP / YORUM OKU
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS