Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

İlhami Işık

Şeytani operasyonlar

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Öyle olaylarla karşılaşıyoruz ki "bu nasıl olur" un şaşkınlığını üzerimizden atmak mümkün olmuyor. Her hamlesi titizlikle hazırlanmış, hedefi bir o kadar berrak olan durumlarda bize bıraktıkları kocaman bir şaibe ve soru işaretleri...

IŞİD NEDEN CANLI BOMBA EYLEMLERİNİ SAHİPLENMİYOR?

Hep düşünmüşümdür; IŞİD ürkiye'deki canlı bomba eylemlerini neden sahiplenmiyor diye...  Ve Niçin HDP'yi hedef alıyor?

PKK NEDEN SİYASETİ HENDEĞE GÖMDÜ?

Kafamdaki deli sorulardan biri de PKK 7 hazirandaki siyasi başarıyı niçin kazanamayacağı hendek savaşına gömdü?

RUSYA NEDEN MUHALİFLERE SLADIRIYOR?

Ya da Rusya niçin IŞİD'e değil de diğer muhaliflere saldırmak için Suriye'ye girdi?

IŞİD VE PKK NASIL TÜRKİYE'Yİ ORTAK HEDEF YAPAR?

Birbirinden bağımsız görünen IŞİD ile PKK gibi iki düşman (görünen) yapı nasıl olur da yaptıkları eylemlerle Türkiye'yi ortak hedef tahtasına beraber koyuyorlar?

Evet IŞİD çok bilinçli bir şekilde HDP'ye saldırdı. Amacı da kendi üzerinde şekillendirilen "Türkiye IŞİD'i destekliyor" silahını Kürtlere saldırarak Kürtlerin de "Türk devleti Kürtlere katliam yapıyor" ve hedefte HDP olduğu için sürekli hep eşittir "Kürtlerin tek siyasal temsilcisi" tespitini mağduriyetle beraber daha da pekiştirmek...

Yani

1. PKK'yi sürekli mağdur pozisyonda tutmak.
2. HDP'ye saldırarak PKK'yi siyaseten tek meşru güç halinde tutmak.
3. Tüm bunların sorumlusu olarak Ak Parti iktidarını Kürt düşmanı bir iktidar olarak hem içerde hemde dışarda mahkum etmek.
4. Suruç, Diyarbakır ve Ankara katliamları "Ak Parti iktidarının desteklediği IŞİD örgütünün katliamıdır" diyerek kin, nefret ve düşmanlığı sürekli canlı tutmak.

IŞİD SALDIRILARI ÜSTLENMİYOR ÇÜNKÜ...

IŞİD katliamları üstlenmeyerek hem iktidarı şaibe altında bırakmak, hem de PKK'nin tekrar şiddete başvurmasını sağlamaya çalışmak niyetindeydi. Nitekim ikisinde de başarılı oldu.

Aslında bunca eylemi IŞİD'in yapmasını mantık çerçevesinde değerlendirmek mümkün görünmüyor ama IŞİD'in 2013'de kurulma gerekçesine baktığımızda son derece mantıklı bir stratejiyi uyguladığını görüyoruz. IŞİD kendisine düşman olacak güç ve ülkelerin sayısını artırmakta hiç bir sakınca görmüyor. Ve amacı da bu. "Ne kadar düşman o kadar Esad yönetiminin meşru hale gelmesi" demek...

Bunu da en iyi IŞİD ve PKK biliyor. Ondan ötürü PKK Türkiye'de izah edemediği biçimde en fazla güçlendiği bir dönemde tekrar silaha sarıldı. Türkiye iç çatışma yaşayacak ve Esad yönetimiyle uğraşamayacaktı. IŞİD de Kürtlere saldıracak ve bunu Türk devleti yapmış olacak ve Kürtler de Türk devletine savaş açan PKK'nin arkasında duracaktı.

Müthiş bir senaryo!

Düşman kardeşler Esad'ı kurtarmak adına ortak amaçta birleşiyorlardı...

Bu da yetmedi; devreye Rusya girdi. Türkiye'nin IŞİD'e yönelik operasyon kararı vermesiyle beraber Esad'ı kurtarma örgütü olan IŞİD artık çok zor duruma düşecekti ve imdadına Ruslar yetişecekti ve yetişti de..

Evet IŞİD herkes için gerekli bir örgüt özelliğini hiç kaybetmedi. En acısı da kurulma gerekçesi Esad'ı korumak ve Turkiye'yi hem içerde hem de dışarda kuşatmak olan bu örgüt muazzam propoganda gücüyle Türkiye'nin desteklediği bir örgüt olarak lanse edilecekti. Ve hala ediliyor...

  YORUM YAP / YORUM OKU
şeyh davut yücedağ   10.04.2016 02:40:53
Katılıyorum
umi   20.03.2016 01:35:10
Antakyada
İLHAMİ IŞIK DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS