Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ramazan Tamer

Şeytan ölmedi

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Bundan milyonlarca yıl önceydi. Allah en son yaratılacak varlık olarak insanı seçmiş ve bununla ilgili olarak iblisin de hazır bulunduğu bir ortamda konuya dair iradesini beyan etmişti.

O gün buna tek karşı çıkan varlık iblis olmuş ve sonradan kod adı olarak şeytan kelimesiyle ifade edilen ama kovulmuşluğunu da bize hatırlatan bir kavram haline gelivermişti.

Karşı çıkışını tövbe etmek yerine kıyamet vaktine kadar sürdürme kararlılığı içinde olan bir varlık olarak bizim hayatımızda da etkin olabilmek adına, kullanmadığı bir enstrüman ve metot bırakmayarak yoluna devam etmeye başlamıştı.

O yolundan hiç vazgeçmedi, vazgeçmeye niyetinin olmadığını da yaptığı yeminden biliyoruz.

İlk olarak iyi niyeti ve merakını kullanarak kandırdığı insanoğlu, hatasından döndüğü halde; o aldatmaktan, kandırmaktan ve sapkın yolunda devam etmekten hiç vazgeçmedi.

Şeytan ilk günkü heyecanla ve şevkle yoluna devam ederken; durumdan ders almayı beceremeyen insanoğlu hala daha benzer hatalarla şeytana tetikçilik yapmaktan vazgeçmemiştir.

İnsanoğlunun aklı ve uyarıcı olarak gönderilen elçileriyle zaman zaman asıl dosdoğru yoluna çekildiği bir dünyada; sanki bazı insanların hala uyarıcı gelmesini veya felaket beklentisiyle şeytan, rahatlık ve rehavetle gaflet içinde olmamızı ayartmaya çalışmıştır.

İnsanoğlunun bir kere hata yapınca sonrasında aynı türden hatalardan uzak kalması beklenirken, gerçekte bunun böyle olmadığını yaşadığımız son olaylardan görebilmek mümkündür.

Rabbimiz bu yanlışı tekrar edebilmesinin ihtimaline karşı; imkân olarak Nasuh tövbe kavramını karşımıza çıkartmıştır.

İnsanoğlunun normal şartlarda tövbe edip yanlışından vazgeçmesi gerekirken; şeytanın hedefine ulaşmaktan vazgeçmesi söz konusu olmadığı için, kendisine uyanlarla birlikte cehennemin dibine kadar sürecek olan yolculuğundan bir türlü vazgeçmemiştir.

Şeytanın vazgeçmeyişi kendisine uyan bazı hoca kılıklı varlıkların da vazgeçmeyişini tetikleyerek, kötülüklerine devam etmenin bir yolunu bulmalarına yardımcı olmuştur.

Bütün hesaplarını insanı saptırmak üzerine kurgulayan şeytan ve dostları; ona karşı mücadele vermesi gereken insanoğlunun aklından bir an bile çıkarmaması gereken konudur.

Fetö'nün sapkınlıklarına ve saptırmaya yönelik işlerinden vazgeçmesini beklemek şeytanın artık varlığına son verdiğini hayal etmek kadar abestir.

Şeytan hayal değil bizzat hayatta olmakla kendisini yaptıklarıyla hatırlatmaya çalışırken; ona karşı olması hatırlatılan insanın onu unutması, hayal bile edilmeyecek seviyedeki gerçekliktir.

Şeytanın vazgeçmesini beklemek; kendimize yapılacak en büyük haksızlık ve safdilliktir.

Şeytanın uzantıları olan bazı güçlerin de, başarısız darbe girişimlerine rağmen yollarından vazgeçmeyeceklerini de akıldan çıkarmamak gerekir.

Nasıl olsa darbede başarısız oldular, öyleyse artık kökleri kazınır ve bir daha buna benzer bir tehlike karşımıza çıkmaz diye düşünülürse; vazgeçmeyi düşünmeyen şeytanın ve tetikçilerin farkına varılamayışı ve işlerini kolaylaştırmak olarak algılamak gerekir.

Şeytan; saptırmaktan ve ayartmaktan vazgeçmediğine göre, fetö'nün vazgeçmesini beklemek imkânsızdır.

Yapılması gereken, yolundan vazgeçmeyen şeytana ve dostlarına karşı; asla mücadeleden vazgeçmemektir.

Üstad Abdurrahim KARAKOÇ der ki;

Kimi var; deveyi kuştan çıkarır
Kimi var; putunu taştan çıkarır
Kimi var; cin olur çarpar insanı
Kimi var; şeytanı baştan çıkarır.

  YORUM YAP / YORUM OKU
RAMAZAN TAMER DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS