Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ali Kemal Özcan

SeDemirtaş Bu Yalanı Niye Söyledi?- 3

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Geçtiğimiz yıl bugün (1 Aralık 2022) bir HDP duruşmasında bu şahıs, zapta geçirerek tescil ettiği bir yalan söyledi: 

“‘Seni başkan yaptırmayacağız' demeseydi bunlar başımıza gelmezdi' deniyor. 3 Nisan 2015'te Erdoğan, ‘Dolmabahçe Mutabakatı'nı kabul etmiyorum' açıklaması yapıyor. Ben hala ‘seni başkan yaptırmayacağız dememişim.”  (tescilli yalan aşağıdaki HDP sayfasında hâlâ duruyor: sondan üçüncü paragraf)

https://hdp.org.tr/tr/demirtas-dosyadaki-ihlal-ve-usulsuzluk-sayisi-bini-gecti/16925/?fbclid=IwAR0nW7qSvI8frFtn7_YUKZRHDR1VlJBpomwmNlvlj9c0IMABKHAd56k9NK4 

Defalarca taradığım herkese açık Google ve Youtube kayıtlarında, 3 Nisan 2015'te Erdoğan'ın böyle bir şey dediği de yok! (Bilen-gören biri bulup gönderirse bana, özrümü dileyip lafımı geri alacağım.) Temmuz-Ağustos gibi, aylar sonra benzer cümleleri var Erdoğan'ın... 

Erdoğan'ın Fidan'ı Öcalan üzerinden Oslo'ya odakladığı günlerden başlamak üzere; zamanın Uluslararası Komplo merkezleri (Washington-Berlin-Brüksel) DE –yerel ayağı “Doğan Medyası” eşgüdümünde– bulup buluşturdukları “cila-krem-vernik” çeşitleriyle bir “parlak çocuk” sezaryeninde odaklındılar... 

Aynı günlerde (14 Temmuz 2010); Dersim'in Munzur Üniversitesi'nden 20 Haziran 2019'da 2 günlük “Ada Seferi” zirvesine tırmanacak olan maratonumun başlarındaydım... 

Uluslararası Komplonun yereldeki “kronik” Öcalan sorunlularının bazı kripto unsurları ise; tarzından ve temposundan asla ara-ve-fire vermediğim bu maratonuma: “İntikam peşindesin hoca” türü vur-kaç “eylemsellik” hamleleriyle saldıradururlar... 

Fakat asıl intikamı kimin alacağını hep birlikte göreceğiz: Zira iletişim (basın-yayın) mezunu olarak “en ileri” cümlesi “Sayın Öcalan” olan “yeğen Ömer” gibi vasat-altı bir “profil” bile, 5 yıl sonra o Kamuya Bildirinin hâlâ güncelliğini koruduğu “uyanışına” kadar geliverdi !!! 

5 yıl önceki günceli okunurken o Haziran sıcağında, Urfa'nın hangi serin gölgeliğinde uyuduğu hâlâ bilinmezken... 

İmalı konuşmaya hacet yoktur: Bu ucube profili bile, öyle bir uykudan böyle bir “uyanıklığa” getiren bu halkın, yerel seçimlerde “intikamı” nasıl alacağını bil-cümlemiz görecektir... Gün ola harman ola! 

100 yıllık Cumhuriyet tarihimizde öncesi görülmemiş biçim-ve-içerikte –ve açıklıkta– adına “29. İsyan” denen örgütün liderini bu kadar dolaysız merkeze alan lideri/hükümeti/devleti (zamanın “CHP-MHP faşizmi” ile el-ele diz-dize), “muhalefetçilik” şaklabanlığı perdesinde bu kadar hedef alacaksın: Ve bu halk bunu ilanihaye görmeyecek! ... 

En son da; “Ü.Özdağ faşizmi” ile devlet protokolü imzalayan (“yeğen” figürünün bile yayınlamaya kadar geldigi) Kılıçoğlu'na: Yürü bay Kemal, Yürü millet ittifakı” diyeni görmezden-anlamazdan gelecek... Öyle mi? 

Hep söylerim: halk eğitimsizdir, cahil bırakılmıştır, doğru. Ama halkı aptal sananlar, hep asıl aptal olmuş olanlardır ! 

Dolayısıyla bu şahsın; BDP'nin başına geçirildiği 1 Şubat 2010'dan (Erdoğan'ın Hakan Fidan'ı PKK yöneticileriyle İmralı'dan Oslo'ya görüşmelere gönderdiği günlerdir bu !) 17 Mart 2015 günü o “grupta” 3 kez tekrarlayarak “Seni başkan yaptırmayacağızdediği güne kadar: 

Aşağıda “şekilde görüldüğü” gibi, boyunun en az 7 katı büyüklüğünde ukala-ötesi lafları/dalaşmaları ve banal saldırıları dışında; 7 yıla yakın sürecek olan İmralı-odaklı süreci başlatan Erdoğan liderliği veya hükümeti hakkında bir (1) adet olumlu/yapıcı bir cümlesini (yazılı veya sözlü) bulup bana gönderirse biri: 

Yukarıdaki zabıt-tescilli yalanına bir “dil sürçmesi” deyip

“intikam peşindeki hoca” olduğumu itiraf edeceğim! 

İlgili herkese söz! 

Bulunamazsa: “...Bu Yalanı Niye Söyledi?” serisine –asıl nedeniyle– devam edeceğim. 

Söz!

Ali Kemal Özcan

1 Aralık 2023

  YORUM YAP / YORUM OKU
ALİ KEMAL ÖZCAN DİĞER YAZILARI
 ÇOK OKUNANLAR
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS