Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ramazan Tamer

Satılmışlık kiri, Meydanlarda temizlenmez

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Bugünlerde yoğun bir şekilde kendilerini inkâr eden veya başka bir yere konuşlanmaya çalışan tiplerle karşılaşıyoruz.

Hayatı boyunca kendi olmayı beceremeyen ve aklını birilerine kiralayarak; kendileri yoldan çıkmış ama başkalarına yol tarifinde bulunan, kişiliksiz ve kimliği hükümsüz hale gelmiş varlıklarla bolca karşılaşıyoruz.

Darbecilerle birlikte olmak isterken, gücün darbecilere karşı çıkan halkla birlikte olduğunu fark ederek; ters bir u dönüşüyle kendine yer edinmeye kalkışanlarla karşılaşıyoruz.

Meydanlarda insan suretlerine bürünmüş bir takım canlıların; kimi zaman ellerinde bayraklarla kendilerini kamufle etmeye çalışmaları, meydana gelen kimlik ve kişilik travmasının gülünç öykülerini bizlere hatırlatmaktadır.

Başkasının ayağına basarak ah diye bağıranlar; şimdiler de benimde ayağıma basanlar var demekle, kendilerini öteki kabul ettiklerinden ayıracak işlemler yaptıklarını zannederek, hatalarını ve suçluluklarını belirginleştirdikleri bazı minik beyinli girişimlerde bulunmaktadırlar.
Şimdiye kadar kimlerle olduğu belli olmasın diye; her akşamını bir grubun sohbetine ayıran ama o arada, çağdaş görünümleriyle de resmi ideoloji sahipleriyle iyi geçinmeye çalışan, basık, kendine güvenmeyen ama edindikleri kariyerlerle, sınıf atlamaya çalışan, dünyevi zaaflarına teslim olduklarını fark etmeyen bazı psikiyatrik vakalarla karşılaşıyoruz.

Kendini akıllı zannederek; ortada durmakla her an gücün değişimiyle güce kendisini yamayacak kadar ortada kalamaya çalışan kişiliksiz bazı tipler, arkalarından gülündüğünü fark ettikleri halde yine de yutturabilir miyiz derdine düşerek meydanları defile podyumu gibi kullanmaktadırlar.

Şimdiye kadar çocuklarına fetö'den aldıkları burslarla satılmışlıklarını onaylatanlar; son dakikada aldıkları bursları verenlerin terör örgütü olduğunu fark etmişçesine, güya kendilerini temize çıkarma adına” ölürüm Türkiye'm” parçalarıyla coşkularına coşku katmaktadırlar.
İhtiyaçları olmadığı halde gariplerin hakkını yiyerek burs alanların da bu anlamda gözden geçirilmesi ve incelenerek bu menfaatçi yaklaşımlarından dolayı hesaplarının sorulması gerekir.

Şimdi tövbenin ve geriye dönük helalleşmelerin başlaması gereken vakittir.
Öncelikle kendi dünyevi çıkarları için onlara yanaşan yanaşmalar; çıkıp biz yanlış yaptık, bu adamlar bizi çocuğumuza aldığımız burslara, geziye, makama satın aldılar diyerek avaz avaz bağırmalıdırlar.

28 Şubatta merhum Erbakan ve yol arkadaşlarına arkasını dönerek, başlarına belayı ve pek çok pisliği bulaştırdıkları için,28 Şubatta kendilerini geri çekip Milli görüşçüleri uğraştırdıkları için tüm Milli görüş mensuplarından helallik dilemelidirler.
Kazandıkları paraları fetö sayesinde çoğaltarak infak ediyorum ayaklarıyla semizlenenler, kazandıklarını şimdilerde belki affedilir ümidiyle garip gurabaya dağıtarak helallik dilemelidirler.

Yıllarca siyasetten uzak kalmayı kendilerine prensip olarak belirlediklerini söyleyip; sonralardan tehlike görmedikleri için iktidar partisinin yönetimlerine kadar girerek, ülkenin sivil siyasetinde etkin olarak başkalarına nizamat vermeye kalkışan bir takım siyasetçilerin, şimdilerde bulundukları kadroları terk ederek, halktan ekranların önünde helallik dileyerek kendilerini temize çıkarmaları gerekir.
Bir şekilde satılmış bir paralel örgütün desteğini alabilmek adına siyasette yer edinen ve bu sebeple kendi rezillikleri ortaya çıkmasın diye alt taraftaki hain paralelci zihniyeti, hala daha korumaya kalkışanlar, siyaset yöneticileri tarafından derhâl el çektirilmeli, en alttan en üste kadar bütün seviyede dikkatli bir eleme yapılmalıdır.

Devlet kadrolarında yapılan hain paralel yapının uzantılarını temizleme harekâtı; eğer iktidar partisi başta olmak üzere siyasi mekanizmalarda da yapılmazsa, bu örgütün zaman, içinde metastaz yaparak ülkeyi, siyaseti, parayı ve dürüstlüğü bu satılmışların ellerine teslim etmeleri kaçınılmaz bir süreç olacaktır.

Elde ettikleri akademik kariyerlerde şayialı sınavlarla başkasını geçtiğini anlatmaya çalışarak sahtekârlık yapanlar; çıkıp ben bu kariyerin sahibi olacak kadar delikanlı değilim, sakın beni gözünüzde büyütmeyin ben satılmışın biriyim demeliler.
Çocuklarını imam hatiplerden alarak özel okullarda sınıf atlama ve aristokrat görünme endişeleriyle okutanlar; şimdi gidip imam hatiplere vefasızlık yaptıklarını ifade ederek, gariban çocuklara daha iyi okuyabilecekleri ve donanımlı hale gelebilecekleri destekleri gösterebilmelidirler.

Devletin paralarıyla şu veya bu şekille ödüllendirme, ihale hediyesi adı altında paraları örgütlerine aktardıkları gibi, Türkiye'deki yetimleri dolaşmaları yetmez ümmetin yetimleriyle bile helalleşmenin yolunu aramalıdırlar.
Kpss, polislik, harp okulu, askeri lise, akademik sınavlar, tus ve yeterlik sınavlarında hile yaparak öne geçenler; şimdi memur olamayan veya girdiği sınavla ilgili olarak arkada bıraktıkları her insanı isim isim bulup helalleşmenin bir yolunu aramalıdırlar.
Allah istemediği halde insanların özel hayatlarını en mahrem halleriyle videolar ve fotoğraflarla belgeleyip, kendilerince hedefe ulaşmak için her yolu mübah gören hallerini hatta oluşturdukları güvensizlik ortamının etkilediği herkesle helalleşerek, belki birazcık hafifletmiş olabilirler.

Ülkenin bazı yerlerinde vakıf yönetimlerini ellerine geçirerek vakıf gayrimenkullerini fetö'ye peşkeş çeken mütevelliler veya dönemin yöneticileri; gidip bu gayrı menkulleri bağışlayanlardan helallik dilemelidirler.
Takiyyeciliği normalleştirerek insanları inanmadıkları dinleri yaşatmak zorunda bırakan hocalar, abiler ve ablalar; saptırdıklarınızla helalleşmek için yola düşmeli hatta onlar vasıtasıyla başka kirletilen beyinler varsa onları bile ıslah edip arındırıncaya kadar yatak yüzü görmemelisiniz.

Fetö ile dünyayı bedavadan gezmeye çalışan yöneticiler, okul müdürleri, öğretmenler, iş adamları, akademisyenler şimdi yollara düşüp; bizler kendi çıkarlarımız için satılmış adamlarız haklarınızı helal edin diye öncelikle fetö'cü olmayan, yönettiklerinizden sonra da halktan helallik dilemelisiniz.

Helalleşmeyi beceremediğiniz müddetçe bu kor ateş; yüreğinizi bu dünyada yakacak, öteki hayatta da hiç kimse ellerini yakanızdan çekmeyecektir.

Haydi ! ya helalleşmenin bir yolunu bulun veya kahrınızdan ölün.
Herkes cennete gidecek değil ya, sizin gibi pespaye satılmış adamlarda cehennemin odunu olursanız belki arınır ve cennet yüzüne hasret kalacağınız ebedi bir hayatın sahipleri olarak tarihe geçersiniz.

Yaşasın zalimler ve hak yiyenler için cehennem!

Üstad Abdurrahim KARAKOÇ der ki;

Güneş doğar-doğmaz ayrıldı renkler
Kapalı kapılar aralandı ha!
Leş için uluyan uyuz köpekler
Işığı görünce pirelendi ha!

Kış tez geldi kar kapladı yolları
Arpacı kadana dikti nalları
Doymayan domuzun sadık kulları
Kudurmuş ayıya kiralandı ha!

Saçmanın saçması bir herif çıktı
Güvenilen mülkü temelden yıktı
İbiş sevsin diye saçmalar sıktı
Adalet yüz yerden yaralandı ha!

  YORUM YAP / YORUM OKU
Yusuf   06.08.2016 13:34:39
Ramazan Hocam harika bir yazı. Çok yerinde tespitler. Eline sağlık
RAMAZAN TAMER DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS