Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Saim Gücük

Çözülemeyen Ulaşım Sorunu

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Bu yazımızda uzun süredir devam eden ve artık işkence haline dönüşen ulaşım sorunundan bahsetmek istiyorum. Gerek UKOME gerekse belediye ile ulaşım sorununun çözülmesi adına uzun süredir devam eden çalışmalarımız ve taleplerimiz sonuçsuz kalmaktadır. Taleplerimizi ilettiğimiz yetkililerin artık harekete geçmesini, ulaşım sorununu çözerek yaşanan mağduriyetlerin bitirilmesini bekliyoruz. 2003 yılından bu yana hizmet veren ve yıllar geçtikçe diğer komşu markalarında hizmet alanına giren Ferhatpaşa Çiftliği Altıntepsi Mh. Kemer Sk. mevki, bölgeye değer kazanmaya ve kazandırmaya devam etmektedir.

Özak GYO tarafından, Hayat Tepe projesi ile yeni bir yaşam merkezi daha hayata geçirilerek hizmete sunulmuştur. Adı geçen bölge, CarrefourSA Alışveriş Merkezi, Bauhaus, Metro Market ile bölgeye hizmet vermektedir. Tek ulaşım imkanı olanOtogar - Esenlermetro hattı, bu hatta bağlı yaya ulaşımı yapılması ise tamamen eziyet haline dönüşmektedir. Yaya yolu olarak belirlenmiş alan düzensiz, güvensiz ve ışıklandırmadan uzak bir görünüme sahip olup, ziyaretçilerin kullanımı açısından zor görülmektedir. Diğer ulaşımimkanı, ziyaretçilerin özel araçları ve ücretsiz müşteri servisleri tarafından sağlanabilmektedir. Müşteri servisleri UKOME kararı nedeni ile saat 17:00’dan sonra hizmet vermemektedir. Bölge Alışveriş Merkezi dahil, diğer market ve alanlar göz önüne alındığında binlerce kişiye istihdam sağlamaktadır.Ziyaretçi anlamında bakıldığında ise bu sayı aylık 400-450 bin ( resmi,vb bayramlar hariç ) bandını zorlamaktadır.

546 konuttan oluşan alan bölgeye ayrı bir ivme kazandırmakta ve bölgede inşaat çalışmaları devam eden alanlar bulunmaktadır. Bu durumları anlatan bir dilekçe , toplanan imzalar ile birlikte UKOME ulaştırma başkanlığına verilmesine rağmen geçen süre zarfında sadece araştırma ve iyileştirme çalışmalarımız devam etmektedir şeklinde dönüş alınmaktadır. Sosyal medya aracılığıyla yetkililere durum anlatılmaya çalışılmaktadır. Bu kadar zamandır yapılan başvurulara gelen cevap “Kurumumuza yapmış olduğunuz öneri güzergâh ve yeni hat talebine ilişkin başvurunuz incelenmiştir. Tüm servislerimiz yolcu sirkülasyonu, personel ve araç sayısı dikkate alınarak planlanmakta olup, otobüs filomuzun kapasitesi ölçüsünde ve yolcu yoğunluğunu göz önünde bulundurarak en iyi hizmet vermeye çalışılmaktadır. Toplu ulaşımla ilgili olarak gerek vatandaşlarımız tarafından gerekse yerel yönetim birimlerince yapılan başvurular, etüt edilerek taşımacılık faaliyetlerimizde yeni ya da ilave düzenlemeler yapılması ve yolcularımızın ulaşımlarını her bölgeye daha rahat sağlamaları yönünde çalışmalarımız devam etmektedir” düşündürücüdür. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bölgeye gelen sayısı, ne derece yetkilileri tatmin emememektedir? Amaçları, yolcuların rahat ulaşımını sağlamak ise, uzun süredir görülen bu ulaşım eziyeti nedendir? Dünya şehri İstanbul’da devam eden ulaşım sorunu ne zaman çözülecektir?

Hizmet veren yerler adına büyük bir kayıp yaşanmakla birlikte, bölge ulaşım sorunu nedeni ile büyük bir kan kaybetmektedir. Yetkililerin harekete geçmekte gösterdikleri bu gecikmeler nedeni ile yaşanan sorun gün geçtikçe çığ gibi büyüyerek işyerlerini dibe sürüklemektedir. Gelişmeye açık bölge ’ye ulaşım konusunda yapılacak destek sonrası büyüme hızı göze çarpacak etkiler yaratacaktır. Bu durum ulaşıma katkı sağladığı gibi, belediye gelirlerine de olumlu etki gösterecektir.Mevcut yolcu ve ziyaretçi potansiyelini, bölge çalışanlarını olumsuz yönde etkileyen ulaşım sorununa, yetkililer tarafından kalıcı bir çözüm bulunması konusunda acilen destek bekliyor, bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımızı, İlçe Belediye Başkanlarımızı, Ulaşım Daire Başkanlığı ve İETT Daire Başkanlığı yetkililerini göreve çağırıyoruz.
SAİM GÜCÜK DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS