Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Erkan Macit

Psikolojik Operasyonlar ve Toplumsal Çökertme

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Psikolojik savaş klasik anlamda savaşın kazanılması veya kaybedilmesinde savaştan sonra da üstünlüğün devam etmesinde yahut sorunların çözülmesinde insanların ruh haline etki ederek sonuç almak olarak tanımlanır. Psikolojik savaşın birinci adımı hasmını ve kendini iyi tanımaktır. İkinci adımı baskı ve ikna yöntemlerini ustaca kullanarak karşı tarafta psikolojik çöküntü uyandırmaktır. Psikolojik hedef düşmanda korku, dehşet, ümitsizlik, gelecek kaygısı yorgunluk duygularını uyandırarak onu kendi etkisi altına sokmaktır. Şer odakları, Şunu unutmasın hiçbir korku veya endişe ya da entrika, Aziz Milletimizi yıldıramaz. Milletimiz Atalarından aldığı milli ve manevi değerler doğrultusunda her zaman her alanda hareket ediyor.

Kısacası, Psikolojik harekât veya diğer deyimle psikolojik savaş hem savaşta hem barışta insanların duygu düşünce ve davranışlarını değiştirmek maksadıyla bilginin kullanılması anlamına gelir. Yaşadığımız 21.ci yüzyılda büyük savaş olarak gözüken, savaş türü bilgi savaşıdır. Bu savaşın sahası nüfuz ettikleri her alandır. Etkili propaganda yöntemleri ile yazılı, görsel veya işitsel olarak algılara hükmeden harp unsurları sahada. Her haneye nüfuz etmiş durumdalar, Durun paniklemeyin düşünelim biraz. Peki nasıl nüfuz ettiler hanelere? İlk aklınıza geleni duyar gibiyim sosyal medya hesapları, sosyal medya videoları ve her ailede bulunan Televizyon ve televizyon programları enformasyon savaş alanlarının yeridir. Hedefleri ise insan zihinleri. Örnek vermek gerekirse, kültürel, yapımızı bozmak için TV programlarında evlilikle ve aile kurulmasıyla alakası olmayan programlar. Milli ve manevi duygularımızı zedeleyecek dizi ve sinema filmleri gibi. Görmesini bilen gözler için hiçbir şey gizli değildir. Düşmanlarımız kendi ülkeleri ve çıkarları için toplumun nasıl bir ruh halinde olduğunu tahlil ederek öyle saldırıyorlar. Bu cümleyi hafızalarımıza kazımamız lazım, Bilgi çağında yaşıyoruz, artık bilginin silah olarak doğru kullanılmasına ve ülkemiz için bilinçli bir şekilde güvenlik önlemlerinin geliştirilmesi için, tüm ulusumuzla hareket etmeliyiz. Milletçe yediden, yetmişe toplumsal ve barış için ortak değerlerimize sahip çıkmalıyız. Ve gelecek nesillerimizi de kültürel, değerlerimizle büyütmeliyiz. Bu Millet Türkiye Cumhuriyeti'ni emperyalistlere ve onların uşaklarına yem yaptırmaz.

Millî mücadeleyi yürüten atalarımız yarı aç yarı tok mücadele verdiler. Her türlü zorluğa karşı göğüs gerdiler. Bizler öyle neslin torunlarıyız. Evet çok kritik ve zorlu bir dönemden geçiyoruz, içimizdeki emperyalizmin iş birlikçilerini bizdenmiş gibi i gösterip taşeron ve Truva atı olarak kullanıyorlar. Medya yoluyla dış basın yoluyla ve kripto uşaklarıyla. Üzerimize geliyorlar. Türkiye'yi çok daha olumsuz koşullara sürüklemek için dış basına bakmak lazım ülkemizde patlayan bombalar ve bu tür eylemlere karşı batı ve gizli servisler kara propaganda uygulamaktadır. Kara propaganda da nedir, bilmeyen vardır diye düşünüyorum. Açıklık getirelim. Kara propaganda daha sinsice ve kurnazca. uygulanan bir propaganda biçimidir. Kara propaganda yönteminde hile, entrika, yalan, iftira, fitne, sinsilik ve sahte delil daha gözü pek biçimde uygulanır. Gerçekleri çarpıtmak, inançları sarsmak, mağdurun etrafında güvensizlik yaymak ve mağdur aleyhine bir kamu oyu oluşturmak amaçlanır. Bu tür psikolojik harbe karşı, Milli Seferberlik ve aidiyetlik duygusuyla karşılık vereceğiz. Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un bir suikast sonucu öldürülmesi ülke genelinde patlayan bomlalar ve buna benzer toplumsal korku yaratacak terör eylemleri dış basında çarpıtılarak.

Türkiye'ye karşı can güvenliği olmayan ülke izlenimi vererek psikolojik harbin önemini bir kez daha ortaya koyarak gösterdi. Örneklendirelim araştırın geçtiğimiz yıldan bu yana ne kadar turist gelmiş ülkemize. Dünya derin devleti ve şer odakları. Siz uğraşa durun dedelerinizde uğraştı.

Sonunda, Türk Milleti tarihe gömdü. Haçlı ve haçlı uşaklarını. Kaynak: Açık İnternet Derlemeleri. Araştıran: Erkan MACİT - Burak İĞLİKÇİ.

  YORUM YAP / YORUM OKU
Y.GLMSR   22.12.2016 17:12:51
Sayın Erkan MACİT'in, Emeğine araştırmasına, İnsanları Bilinçlendirmesine, Sağlık.Sayın MACİT, gibi donanimli, aydin insanlar sayesinde;Psikolojimiz asla bozulmaz. Bu ülke Bölünmez.
ERKAN MACİT DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS