Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ozan Ceyhun

CHP 'Türkiye'yi kötüleme konusunda' çok başarılı...

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
CHP "Türkiye'yi kötüleme konusunda" çok başarılı, kitabını bile bastı bu işin!

"12 Eylül" konusunda bir kitap hazırlayıp onu ayrıca İngilizce'ye çevirip Avrupa Parlamentosu'nda dağıtmadılar.
"12 Eylül sonrası Türkiye'de" demokrasi hala "postal çizmeleri altında ezilirken" ve "12 Eylül Anayasası" nedeniyle Türkiye "demokratik bir ülke" olarak tanımlanamazken bir kitap hazırlayıp onu ayrıca İngilizce'ye çevirip Avrupa Parlamentsou'nda dağıtmadılar.
2002 öncesi Türkiye'de en sıradan polis karakolunda bile işkence vardı. Yargısız infazlar gündemdeydi ve "terörist" olduğu iddia edilen şahıslar gözaltına alınmaksızın kentin ortasında evlerinde güya kıstırılıp ve de güya "teslim olmadıkları" için öldürülerek ele geçirilmekteydiler.
2002 öncesi Türkiye'de hapishaneler bugünün tersine sadece ve sadece yazdıkları yazılar nedeniyle "içeri tıkılan" gazeteci ve yazarlarla doluydu.
2002 öncesi Türkiye'sinde Taksim Meydanı'nda değil "Gezi Eylemi" ya da "1 Mayıs Yürüyüşü" yapmak on kişi biraraya gelip slogan atmak bile mümkün değildi.
"Alevi" kelimesi "yasak" muamelesi görmekteydi.
"Çorumlar", "Maraşlar" ya da "Sivaslar" 2002 öncesinde gündeme geldiler.
CHP'nin bu olanlara karşı bir kitap çıkarıp ve de onu İngilizce'ye çevirip Avrupa Parlamentosu'nda dağıttığını görmedik.
2002 öncesi "12 Eylül'ün faşist cuntası" nedeniyle hapishaneler hınca hınç doluyken neredeydi CHP'liler?
Kitap basıp ve o kitabı İngilizceye çevirip Avrupa Parlamentosu'na dağıtmadılar! Çünkü bugün Silivri'de olan ya da olmayan "komutanların" önünde hazırola geçip ceketlerini iliklemekteydiler.
Bugün o "çok cesur ve de demokrat geçinen CHP'li bazıları" AK Parti Hükümeti olmasaydı bugün hala "ordunun onlara sunduğu "çerçeve içinde" politika yapmaya devam edecek olanlar değil miydi?
AK Parti Hükümeti döneminde demokratikleşen Türkiye'de onları "ordunun antidemokratik baskısından" kurtaran AK Parti'ye karşı "demokrasi havarisi" kesilen CHPli bazıları AK Parti'nin on yıldır süren Türkiye'yi demokratikleştirme sürecinin sunduğu özgürlük ortamında "Silivri'de miting yapmaktalar".
Hapiste iken aday gösterip seçtirdikleri milletvekillerini "hapisteki milletvekili" diye AB ülkelerinde pazarlamayı iyi becermekteler.
"Türkiye'nin karanlık geçmişi ile hesaplaşmasına" neredeyse karşı çıkacaklar!
Yüzleri "kızarmayacak olsa" belki "Veli Küçük" gibilerini milletvekili adayı yapacaklar.
Türkiye'de 1960, 1971, 1980 faşist cuntalarını yapanları savunan ya da "Sincan'da tankları sokağa sürecek kadar Mısırlı Sisi tarzı kafada askerleri" suçüstü yaparak haklı olarak onlardan hesap soranlara karşı çıkan ve de kendini "sosyaldemokrat" olarak tanımlayan bir başka parti yok bu dünyada!
Türkiye'nin en zor ve en karanlık yıllarında susan ve direnmeyenler bugün demokratikleşme çabaları içinde olan Türkiye'yi özellikle Avrupa'da "kötülemek" amacıyla ellerinden geleni yapmaktalar.
CHP'li gerçek dostlarımı tenzih ediyorum. Ancak CHP'de hakim olan bu eleştirdiğim kafa yapısını sergilediğimde ne yapıyorlar biliyor musunuz?
Beni Almanya'daki partime "ispiyonluyorlar". Aynı beni "12 Eylül'de" şikayet edenlerin yazdığı muhbir mektuplarını ya da köşe yazılarını bugün Almanya'da hakkımda yazan "kemalist-ulusalcı muhbir vatandaşlar" var.
Çünkü onların "karalama kampanyalarına karşı" gerçekleri dile getirenden rahatsız olmaktalar.
"Türkiye'yi şikayet edenlerin" "cuntacı ordu mensuplarını ve sivilleri" savunduğunu anlatmamız onları çok tedirgin ediyor. Çünkü gerçek yüzleri ortaya çıkıyor. Almanya'daki dostlarımıza "Türkiye'yi demokrasiden uzaklaşan islamcı bir ülke" olarak pazarlamanın "gerçeği bilmeyenlerde" bıraktığı etkiyi iyi bildiklerinden tüm "karalama propaganda faaliyetleri" bu tarz iddialar üzerine kurulu.
Şimdi "sözde tutuklu gazeteciler" kitabı hazırlamışlar.
Eminim "tutuklu olan o insanlar arasında kurunun yanında yanan yaşlar da" vardır. Lafım onlara değil.
Ancak bizzat paşalarla toplantılara katılıp, cunta planlama notlarını kaleme alanlar ya da "tüm mal varlıkları" ile geçmişin "cuntacı derin devletinin en büyük destekçileri" olan şahısları "tutuklu gazeteci" ya da "vekil" olarak "mazlum" olarak pazarlamak için gerçekten "iyi niyetli olmamak" ve bu palavralara kanmak için de "Türkiye'yi tanımamak" lazım.
İşte "konseptleri de" bu. Genel olarak Türkiye'yi tanımayan AB kamuoyu ve politikacılarını bu sözde "nasıl olur" dedirten iddialarla Türkiye'ye karşı hale getirmek.
AB'deki "Türkiye karşıtları" CHP'nin bu tarz faaliyetlerinden çok memnunlar. Ayrıca "para" bile tasarruf etmekteler. Baksanıza kitap hem de İngilizce olarak hazır!
Kitabı yarın (23 Temmuz 2013 Salı Günü) CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı bir basın toplantısı ile tanıtacaklarmış.
İşte böyle 12 Eylül Faşizmi ya da sonrasında yaşananlar hakkında tek satırlık bir kitap yazmayanlar "cuntacılar" için kitap bile basıp Avrupa'da yaymaktalar.
Bunu sosyaldemokratlar değil ancak "ulusalcı-kemalistler" yapar.
Yazık! Türkiye'nin gerçek sosyaldemokratlara ihtiyacı olduğu açık ve net!
OZAN CEYHUN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS