Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ozan Ceyhun

Alman askeri ölmesin, Türk askeri ölsün!

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Evet hiç abartmadım.

Almanya’da bazı politikacılar “bu çağrıyı yapmaktalar”. Hatta utanmadan bir de “Türkiye’yi savaşmıyor” diye eleştiriyorlar.
“Ateş düştüğü yeri yakar” derler. Geçmişte Türkiye terör nedeniye inim, inim inlerken kendisini savunmak amacıyla Kuzey Irak ya da Suriye’ye girdiğinde kıyameti koparanlar ve “işgalci Türkiye” suçlaması yapanlar şimdi “ille de Suriye’ye gir” diye bağırıp, çağırmaktalar.

Hele Yeşiller Partisi bu konuda “yüzü hiç kızarmayanı”!

Almanya’nın dünya genelinde terörizme karşı mücadelede üzerine düşen sorumluluğa uygun olarak askeri operasyonlara katılmasına her zaman karşı çıkan Yeşiller ve onların “Gezici megafonu” Claudia Roth şimdi “savaş çığlıkları atmakta”.
Elbette “gidin savaşın” diye cepheye yollamaya çalıştığı gençler onun seçim bölgesi Bavyera’nın Alman gençleri değil! İstenen “Türk gençlerinin savaşması” ve PKK dostu Almanlar da “görevlerini yapmış” olsunlar.

Bazıları utanmasa Almanya cezaevlerinde yatmakta olan Türk gençlerine “IŞİD’e karşı savaşırsanız sizi serbest bırakırız” teklifi yapacaklar!

Claudia Roth’un “biz IŞİD terörünün kurbanı yüzbinlerce insanın Türkiye’ye kaçabilmesinden çok mutluyuz. Şimdi Almanya bu insanların 200.000’ini Almanya’da ağarlamalı” dediğini duydunuz mu?

Elbette “hayır”.

Claudia Roth’un “mülteci ve Kobane’ye yönelik yaklaşımı” bana “seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli…” dizelerini hatırlatmakta.
Bu tarz politikacıların IŞİD’e karşı mücadeleden anladıkları: “onlar konuşacak, Türkiye sığınmacıları ağarlayacak ve Türkiye IŞİD’ e karşı cephede savaşacak”. Almanya da aralarında bir kaç modern silahın da olduğu eski silahları peşmergelere gönderecek.
Ondan sonra “vicdanları huzur içinde uyuyacaklar”!

Türkiye’yi koruma amaçlı “bir kaç Patriot bataryası” nedeniyle bile mecliste neler dediklerini unutmadıklarımız şimdi “haydi Türkiye cepheye” sloganları atmaktalar.

Suriye yıllardır insanları katletmekte. En az IŞİD kadar zalim bir diktatör Suriye’de halkına zulmetmekte!

Claudia Roth ve diğerlerinin bu konuda bir şey yaptıklarını görmedim.

Türk Silahlı Kuvvetleri Suriye Halkını kurtarmak için kanlı diktatör Esed’e karşı savaşacak olsa en önde bu politikacılar karşı çıkardı. Şimdi ise birden Suriye topraklarında Türk askerinin savaşması “talep ediliyor” aynı şahıslar tarafından.

Üstelik şu anda IŞİD’e karşı savaşan bazılarının Esed’e karşı hiç savaşmamış oldukları da ortada iken terör denilince sadece IŞİD “hedef olarak” gösterilmekte. Oysa Suriye’nin eli kanlı diktatörü Esed ana nedeni IŞİD’in varlığının ve bu derece güçlenebilmesinin!
Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “utanmadan” “IŞİD’i desteklemekle” suçlayanlar ve “bu nedenle savaşa girmiyor” diye de iyice “terbiyesizleşenler” madem savaşın bir “olmazsa olmaz” olduğuna inanıyorlar o zaman hepsinin ülkelerinin teröre karşı mükemmel yetiştirilmiş “özel kuvvetlerini” niye Suriye’nin kuzeyine ya da Irak’taki IŞİD’e karşı mevizlere yollamıyorlar?
Onlarınki can, bizimki patlıcan mı?

Almanya’da Türkler bu “çifte standartı” ve “ölecekse Türk askeri ölsün” mantığını savunanları “büyük bir kızgınlıkla” izlemekteler.
Üstelik Türkiye’ye karşı “yalanlarla dolu bir propagandaya da” tanık olmaktalar.

Çünkü Türkiye “savaşmayacağım” demiyor! Çok haklı olduğu şartları var. “Bu şartları yerine getirin ben de üzerime düşeni yapayım” demekte olan Türkiye’yi “IŞİD’i desteklediği için savaşmıyor” diye “terbiyesizce” eleştiren politikacılar seçim vakti geldiğinde Türkiye kökenli seçmenlerin “tek bir oyunu” bile alamayacaklar.
OZAN CEYHUN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS