Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ramazan Tamer

Nasıl anılmak istersiniz?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Demokrasi kültürüyle yetişmek diye mırıldananların sakladıkları niyetlerinden birisi de toplumda yaygınlaşan her şeyin kabulünü kolaylaştırarak bazı yeni ihtiyaç kalemlerini belirlemek ve bunun üzerinden para kazanmak gibi algı yönetimleriyle uğraştıklarını görmek gerekiyor.

Toplumların zihinlerinde oluşturulan bir şey ne kadar çok insan tarafından kabul görüyorsa mutlaka ona uyulmalı gibi uzun vadeli farklı ajandalı merkezlerin çalışmaları görmezden gelinmemelidir.

Kimi zaman sandıkların konulmasıyla, kimi zaman algı oyunlarıyla toplumun büyük bir kesiminin algı ayarlarıyla oynamaya yönelik çabalar yeniden ve bir de şu tarafından bakılmalı önermesiyle gözden geçirilmelidir.

Herkesin aynı tarafa ilgilerinin çekilmesiyle yapılan sadece bakılmayan yönden bazı fırsatçıların beklentilerine cevap verecek nitelikteki ayak oyunlarını görebilmek gerekir.

Her zaman toplumun büyük bir kısmı tarafından uygun görülenlerin, uygun olma zorunluluğu olmasa gerektir.

Ölçülerin çoğunluğa göre ayarlanmaya çalışması, zamanla uzun vadeli hesapları yaparak kendi istedikleri zemine toplumları çekmeye çalışanların işlerini kolaylaştıracaktır.

Mesela sömürgeci batının işgal etmek istediği ülkenin ekonomik can damarlarını ele geçirerek; ekonomiyi tehdit sebebi veya aracı haline dönüştürmesi, o toplum üzerinde yeni hegemonya kurma gayretinden başka bir şey olmayacaktır.

Bazen toplumlar içinde yalnız kalmayı göze almak gerek. Bunu; tespitini kendince özgün, özgür ve haklı gerekçeleri bulunduğunu düşünen herkesin, haklı davalarının peşinden gitme yürekliliği ve sürekliliği için yapması gerekir.

Yüreği olanların sürekli bir dert ve davalarının olmasıyla oluşturacakları etki halkaları, hızlı olmasa da zaman içinde kelebek etkisi ile çok büyük geniş etki alanları oluşturarak çevrede kabul göreceği bir haklılık hali oluşturacağı kesindir.

Sürekliliğin olması, yürekli bireylerin inanarak ve yapılması gerekenlerin, gereklerini de yerine getirerek yapmaları, hedeflerine ulaşmalarını kolaylaştıracaktır.

Haklı olduğu halde yalnız kalmayı göze alamayanların yapacakları tüm konuşmalar, boşa geçirilmiş vakitten başka bir işe yaramayacaktır.

Sürekliliğin, haklılıkla birleşmesi; bir gün sesinizin ve sözünüzün yükselmesine zemin hazırlayacağını bilmek gerekir.

Sözü yüksekte olanların zamanla seslerini yükseltebilmeleri ancak yapacakları sürekli fedakârlıkla ortaya çıkar. Sözün yüksek olması sözün geldiği kaynakla ilgili olduğu gibi, sözün oluşturacağı huzur ortamlarının tadına varılmasıyla da bağlantılı olarak algılanmalıdır.

Yalnız kalmayı göze alamayan dava adamlarının her girdikleri formla özdeşleşmeleri, zaman içinde akılların, gönüllerin ve hayatların bayağılaşmasına, ayağa düşmesine sebep olur.

Davasıyla, derdiyle ve çektikleriyle anılmak istenenler; yanaştıkları adamların kimlikleri ve davalarıyla anılır olurlar.

Kimileri için meşhurlarla düşüp kalkmak kazanç kapısı olsa da; dava adamı olmaya kendini hazırlayanların, kimin yanında olduklarıyla ilgili endişelerin yerini ancak ve mutlaka, hakkın ve haklının yanında olmak gibi bir sorumluluk bilinciyle konumlarını belirlemeleri gerekir.

Çok meşhurlar sizin reklam aracınız ve kazanç kapınız olabilir ama tarif edilirken şöyle, böyle gibi kaş gözle tarifiniz yapılmaya başlanırsa gelecek olan onurdan daha çok zillet, rezillik ve rüsvaylıktır.

Selam olsun yalnız kalmayı göze alabilen dava erlerine.

Veyl olsun, birilerine yanaşarak ömürlerini tüketenlere. 02/10/2017

  YORUM YAP / YORUM OKU
RAMAZAN TAMER DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS