Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Havva Bütün Saraç

Merkel Çocuklar Nerde?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Almanya'ya kaçan 9000 sığınmacı çocuk kayıp. Yaşları 14 ila 17 arasında olan bu çocuklardan haber alınamıyor. Organ mafyası, köle ticareti, kaçırılıp terörist gruplarca kullanılması vs. hepsi ihtimal dahilinde. Bir avuç mülteciye sahip çıkamayan ya da artan İslamofobiaya bağlı olarak Müslüman çocukların her türlü zulme maruz kalma ihtimalini örtbas eden Almanya bu sorumsuzluğun hesabını vermelidir.

Avrupa sadece sığınmacıların şaibeli bir şekilde kaybolduğu bir kıta değil. İslamofobia her geçen gün artıyor. Hollanda, Fransa, Almanya kimi zaman bir başörtülüyü restoranttan kovuyor, kimi zaman da sahilde burkinili Müslüman avına çıkıyor. Bize her fırsatta insan hakları, demokrasi ve özgürlükler dersi vermeye kalkan Hristiyanların tarihi de komik ve garip yasaklarla dolu:

Rus Çarı Deli Petro, Bati uygarlığını şaşkınlıkla izlerken kendi ülkesi Rusya'nın neden gelişemediğini düşünüyor. Hollandalıları inceliyor. Onlar hergün traş oluyor, şık giyiniyor, kolonya sürünüyorlar. Oysa Ruslar sakalli ve kötü kokuyorlardı. Evet Petro, ülkesinin geri kalma sebebini bulmustu. Hemen yakala ve traş et kampanyasiyla sakallari kestirdi. Ruslari Garplilastirmak icin kadınlı erkekli salon toplantıları yaptırdı ve kalpak yerine şapka giymeyi dinden çıkma sayan kilise yobazlarını yola getirmek için Moskova'yı top bataryalariyla kuşatmıştı. Sakallarını kestirmemek için aylarca evlerinden çıkmayan köylüler yasağa direndiler. Tüm bu tedbirlere rağmen Petro, ülkesindeki sefaletin ve yoksulluğun önünü alamamıştı.

İngiltere'de 1363'te toplumun çeşitli tabakalarına mensup insanların nasıl giyineceğine ilişkin yasa çıkarılmıştı. Rönesans Almanyası'nda kendi düzeyinden yüksek düzeydekilere ait sayılan elbiseleri giyen kadinlar boyunduruk takma cezasına çarptırılırdı. New England'da kocasinin mal varlığı 1000 Dolardan asağı olan kadınlar ipek eşarp takamazdı. 1657'de Almanya'nin Nürnberg sehrinde regentuch denilen kadınların kullandigi büyük yağmur örtüleri şehir meclisi tarafindan yasaklanmıştı.

Yahudiler ise örtüyü kadina zulmetme ve buyurma araci olarak görürler. Talmut'a gore başını örtmeden sokaklarda dolaşan kadını kocası mehir odemeksizin boşayabilir. Talmut müfessirleri, kadının kaburga kemiğinden yaratıldığını, mütevazi ve haddini bilir olmasi için örtülü olması gerektiğini söylüyorlar. Tahrif edilmiş İncil'de ise Pavlus "Korintislulara Mektupta" erkekler kadınlardan üstündür, son derece alımlı olan kadınların uzun saçları örtünmesi icin kendilerine verilmiştir" diyor.

Kısa bir araştırmayla Batı'nın çelişkili özgürlük ve tarihten gelen yasakçı anlayışlarının bir parçasını sizlere aktarabildik. İslam ülkelerinde işgal, tecavüz ve işkencelere imza atan Haçlı zihniyeti, Müslümanlar öldürülürken derin uykudadır, hatta destekçidir. Bir teröristi, bir darbeciyi cezalandıracağınızda tepenize dikilir, insan haklarından bahseder. Bizim de cevabımız net: Canınız cehenneme...

  YORUM YAP / YORUM OKU
HAVVA BÜTÜN SARAÇ DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS