Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Erkan Macit

Masonik Örgütler ve Bilderberg Çetesi

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

OSMANLI'DAN GÜNÜMÜZE DEK MASONİK ÖRGÜTLER VE BİLDERBERG ÇETESİ

Marozia, soylu bir kadın ve Papa'nın metresi. Papa ile ilişkisinden dünyaya gelen oğlu Papa olmuştur, oğlu ölünce yerine Papa olarak yeğenini seçtirtir. Onun da ölümünden sonra yerine torununu Papa seçtirtir. Bunların ardından peşpeşe sekiz yıl içinde dokuz yeni Papa seçtirtir. Bunların üçü boğularak, birisi yüzüne yastık kapatılarak boğulur, beşi ise, kayıtlara geçmeyecek tarzda yok edilirler. Papalığı yaklaşık seksen yıl süreyle Marozia ve annesi yönetmiştir.

Filioque tartışması-Rosenkreuz, Mason locaları ile ilişkileri olan kardinaller var. Bunlardan biri olan Psikopos Angelo Roncalli Papalığa yükselmiştir. (Papa John XXIII.) Çok gizli bir örgütün üyesi. Bu örgütü kuran Alman Baron 1940'lı yıllarda örgütün yer altı faaliyetlerini İstanbul'dan yönetmiştir.

Papa John XXIII, (sol görüşlü olarak biliniyor) II. Vatikan Konseyi'ni toplamıştır. Bu toplantıya 50 Katolik dışı çeşitli Hıristiyan temsilci gelmiştir, alınan karar: “Tek tanrılı dinlerde kimin neye inandığı önemli değil, önemli olan Monoteizmin tanrısına inanıyor olmak.”

İlk kez Katolik Kilisesi Yahudilik ve İslâmiyetin yanında yer alıyor, ortak mücadele başlıyor.

1955'de Angelo Roncalli Türkiye'ye gönderiliyor. Papa olunca, Celal bayar'ın idamına karşı olduğunu bildiriyor. (Celal Bayar, Mason)

Vatikanın İstanbul'da çalışmalara başlayabilmesi için gerekli izni 1952'de Celal Bayar vermiştir.

Franz von Papen, Papa'nın gizli hazine amiridir.

Almanya'da (İngolstad'ler) Prof. Adam Weishaupt (1776) gizli örgüt İlluminati'yi kurmuştur.

Roncalli'nin Türkiye'deki görev süresi içinde bir çok Türk Katolik olmuştur. Bunlardan bir İzmirli ailenin yakını Vatikan'da kardinalliğe değin yükselmiştir.

Papa Thule Gesellschaften üyesi. Papa'nın arasında gül ve haç işlenmiş.

Alman İşçi Partisi'ni Thule adına yöneten Baron Rudolf von Sebottendrof.

Von Sebottendorf, 1910'a kadar İstanbul'da yaşamıştır ve İslâm mistizmi ile çok yakından ilgilenmiştir.

Aynı yıllarda Georg İvanoviç Gurdjief İstanbul'da yaşıyor, Kars'ta dünyaya gelmiştir ve Komünistlerle olduğu gibi Melâmilerle de ilgisi vardır. Dana sonra Tibet ve Hindistan'a gitmiştir.

Dr. Rıza Nur ve Sebottendrf, Gurdjief'in talebisidir.

Guido von List, Hitler'i en çok etkilemiş olan ocultist. Hitler'in diğer ocultist ustası ise Yahudi Messing.

Dr. Friedrich Kohn, Swastikayı hazırlamıştır ve yeni Alman dinciliğinin sembolü olarak bayraklara konulmasını Hitler'e kabul ettiren kişidir.

Kral Haushofer, Gurdjief'in yetiştirmesi bir ocultist ve Hitler'in çok yakın dostudur. Oğlu ise Michel de Notre Dame (Nostradamus)'tur.

Sebottendorf, Prens Thum und Tais, Franz von Papen 1934'de İstanbul'dalar. Sebottendorf, Tünel'de illuminati adının Türçeye uyarlanışı olan Nuru Ziya sokağında yaşamıştır.

Ekim 1994'de İstanbul'da Avrupalı finansörler ile yerli zenginler arasında bir toplantı düzenlenmiştir.

Vatikan Bernardino Nogara'nın özel yöntemleri ve çabaları sayesinde dünya finans kaynaklarının merkezine dönüştü.

Bernardino Nogara, İstanbul'da Banka Komerçiale İtalyano'nun müdürü.

Papa Pius XI. Nogara'yı Vatikan'ın servetini yönetmekle görevlendirdiğinde Nogara'nın ön koşulu şu olmuştur: “Vatikan'a servet kazandırırım ama paraların nereye yatırıldıkları konusunda hiç kimseye hesap vermem.” Nogara, 1954'e değin bu görevde kalmıştır. Vatikan'ı dünyanın en zengin kurumu yapmıştır. (tam bu dönemde Papa XIII. John Roncalli Vatikon Konseyi'ni toplamıştır!)

Papa XIII. John ve Patrik Athenagoras 1964 yılında Kudüs kentinde biraraya geldiler.

Papa'nın CİA ile ilişkili olduğuna dair belgeler ortaya serilmiştir!

ACUE (Birleşik Amerika için Avrupa Komitesi) 1949'da, CİA'in babası OSS (Office of Strategia Sevices) tarafından finans edilmiştir.

ACUE'in genel sekreteri CFR (Dış İlişkiler Komisyonu) müdürü.

CFR Bilderberg ve Tri-Lateral Komisyonunun koordinatörlüğünü yürütüyor. Eski solcu Papa Paul VI., bu gruplar tarafından Papa John XIII.'den sonra Vatikan'ın başına getiriliyor.

Papa VI. Vatikan'ın tüm servetini Amerikan bankalarına yatırdı. Geriye kalan parayı da Jean Paul II. ABD'ye transfer etti.

1950'lerde Moral Rearmamant (Manevi Cihazlanma Derneği) Türkiye'de faaliyete geçmiştir. Gazetecileri İsviçre'ye davet etmiştir. Bu dernek Türkler'i komünizmin yıkıcılığına karşı korumayı üstlenmiştir!

Türkiye'deki Manevi Cihazlanma Derneği'nin büyük çoğunluğu levantenler, Sabetaylar, Ermeniler, Rumlar, İsviçreliler, Almanlar, Avusturlalılar ve bunların dostları olan seçkin Türkler'dir.

1950 yılında Türkiye'de faaliyete geçen “Güzelleştirme Dernekleri” banka şubelerinden daha çoktur!

1940'lara gelinmeden önce Türkiye, Avrupa'nın en itibarlı ülkesidir.

Türkiye 1945-1947 yılları arasında Almanya'ya gıda ve malzeme yardımında bulunmuştur. Kredi vermiştir.

Athenogroras, Dünya Ortodokslarının Merkezi'nin Fener Patrikhanesi olduğunu tüm dünyaya duyurdu.

Yunanistan'ı Kilise yönetmektedir. Toplam 330.000 dönüm araziye sahiptir.

1973 yılınca çıkan yasa ile Yunanistan'da Ortodoks İncili dışındaki incillmerin okunması ve dağıtılması yasaklanarak; 3,5 yıl tecilsiz hapis cezası getirilmiştir.

Yunanistan, İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuruda bulunarak, Fener Rum Patriğinin Türk vatandaşı olmaması gerektiğini savundu.

Fener Rum Patrikhanesi, İtalya'daki Vatikan benzeri bir konuma dönüştürülerek, devlet içinde devlet yapılmak isteniyor.

”Türk dostu” lakaplı Marsilya Gizli Güvenlik Örgütü Müfettişi kurşuna dizilmiş olarak bulundu. Bu kişi Türkiye ve İtalya'daki sağ ve sol örgütlere silah temin eden (SAC=Sevice d'Action Critique) örgütün başıydı.

Marksist Levinist Kürt örgütü PKK'nın finans kaynaklarından birisi de Federal Almanya Cumhuriyeti tutucu hükümeti.

Fener rum Patrikhanesi ve terör örgütü PKK eski oyunun yeni versiyonlarını Türkiye sahnesine sürdüler.

Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre, Fener Rum Patrikleri Fatih Cumhuriyet savcılığı ve İstanbul Valiliği ile muhataptırlar.

Ermeniler monofist'tir. Ermenilerin inancına göre Hz.İsa hem insan hem de tanrının biricik oğlu ve tek tabiatlı.

1856, Hattı Hümayın'la Ermeniler Müslümanlar ile eşit haklara sahip oldular. Osmanlının son 50 yılında devlet bürokrasisinde en çok Ermeniler yer almıştır. Ermkeni-Yahudi rekabeti iftiralara ve idamlara yol açmıştır.

Ermenilerin PKK'yı desteklemeleri ne ranstlandır ne de karşılıksızdır. 1900'lü yılların başlangıcında öğrenimini yurtdışında (Fransa ve ABD) yapmış doktor, avukat, posta teknisyeni Ermeniler Diyarbakır'da oldukça yoğundur.

1923'de Millet Meclisi'nde Lozan'a karşı çıkan 14 milletvekili vardır. (Halifeciler)

Lozan'ı 27 devlet onaylamış ve antlaşmaya imza koymuş olmasına karşın ABD hâlâ imzalayıp kabullenmiş değildir.

Vatikan İstanbul'un Ortodoks aleminin merkezi olması dayatmasını sürdürmesinden ötürü Lozan'a taraf olarak katılmamış ve Avrupa'da kulis faaliyetlerini sürdürmektedir.

”Hıristiyanlara baskı” kampanyası İngiliz Times gazetesi tarafından başlatılmıştır.

Türk Ortodoksları Selçuklu Rum devletinden kalmadır. Karamanlı, Hıristiyanları Türktür, ana dilleri Türkçe'dir. Kurtuluş Savaşı'nda Atatürk'ün yanında yer almışlardır.

Gagauzlar Türk ve Ortodoks olmalarıdna ötürü Türk Ortodoks Kilisesi'ne yakındırlar. (Patrik vekili Selçuk Erenerol)

He unutmadan şu bilgiyi de vereyim.

Rusya'da 6,5 milyon Türk Hıristiyan bulunmaktadır.

  YORUM YAP / YORUM OKU
ERKAN MACİT DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS