Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

M.Saim Gücük

Mobil Teknoloji ve Pazarlama

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Günümüzde internet kullanımı, bilgi alma, alışveriş, iletişim gibi konular başta olmak üzere hemen her konuda yanımızda, Kullanıcıların mobil cihazlara gösterdiği ilginin artması, akıllı telefonların hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesi ile birlikte bu sistemin pazarlama açısından kullanılması da önem kazanmaktadır.

Günümüzde başarılı şirketlerin hem hemen hepsi, mobil cihazlara olan bağlılığı kullanarak hedef kitlesine ulaşmaya çalışmakta ve bu anlamda ciddi yatırımlar yapmaktadırlar. Küçük işletmelerde gördükleri bu yaklaşım nedeni ile yavaş yavaş mobil kanal üzerine kaymakta ve kullanıcılarına mobil ağlar üzerinden ulaşmaktadırlar. Firma, her zaman için kullanıcılarına ulaşabilmektedir. Ürün ve kampanyaların, müşterilerin beğenisine anında sunulması ise doğrudan pazarlamanın etkisini göstermektedir. Bu kullanılan yöntem ile pazarlama açısından önemli bir gelir elde etmenin önü açılmaktadır.

Mobil ağlar yardımı ile pazarlama konusunda ulaşmayı hedeflediği noktalardaki müşterilerine ne kadar önemli oldukları hissini yaratmak için çalışmalar yapmaktadır. Mobil ağlar üzerinden müşteri istek ve talepleri alınarak uygulama geliştirmeleri yapılmakta, geri bildirim sayesinde gelişime yöne veren müşteriler ise kendi isteklerine cevap veren bir mobil uygulama kullanmanın zevkini yaşamaktadırlar.

Mobil uygulama açısından yön verilen uygulamalar ile birliktedüzeni, içerdiği özellikleri, menüleri ve kullanıcıya sağladığı faydalar ile marka bilinirliliğine artı katkı sağlamaktadır. Doğru planlanan bir strateji ve iyi bir mobil yönetimi ile pazarlama açısından herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağı gibi, markanıza ait anlık veri akışını sağlama avantajını da elde etmiş olursunuz.

Günümüz rekabet ortamında, sektöre bağlı rakiplerinizden önce davranmanız veya içerik olarak farklı bir sunum yapmanız sonrası mobil uygulama adına istediğiniz potansiyeli yakalamış olursunuz. Bu anlamda mobil uygulama adına Dünya pazarına da açılarak kendinize yer edinmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Marka imajınız ve bilinirliğiniz arttığı gibi, potansiyel müşteri trafiğini de yakalamış olacaksınız. Bu sayede olduğunuz alan dışında ve rekabet ortamından sıyrılarak sayısız topluluğa ulaşma imkânı bulacaksınız. Günümüz teknolojilerinde bu tür uygulamalar için firmaların ayırdığı inanılmaz bütçeler bulunmaktadır. Kişisel olarak olabileceği gibi, büyük – küçük tüm işletmelerin günümüz teknolojilerine ayak uydurarak mobil ağlar ile tanışması kaçınılmazdır. Her bütçeye uygun olan yazılımlar ile birlikte ücretsiz sunulan yazılımlarda mevcuttur. Amacınız firmanızı, ürünlerinizi tanıtmak ve pazarlamak ise artık mobil teknoloji ile tanışmaya hazırsınız demektir.
M.SAİM GÜCÜK DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS