Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ozan Ceyhun

Kürtlerin düşmanı PKK ve PYD/YPG terör örgütleridir

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Kürtlerin en büyük düşmanı PKK ve PYD/YPG terör örgütleridir

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton geçenlerde İsrail'i ziyaret ederken kelimenin tam anlamıyla saçmaladı. “Suriye'de silah verdikleri PYD/YPG terör örgütünü “Kürtler” olarak tanımladı. Bu dediği ile en başta milyonlarca Kürt kökenli insanı rencide etti. Sayın Bolton'un da aslında çok iyi bildiği bazı gerçekler var. PKK ve PYD/YPG terör örgütlerinin Kürtler ile tek ilişkisi “Kürt” kelimesini istismar etmek. Marksist/Leninist teröristlerin bugüne kadar Kürtlere verdiği zarar ise çok büyük.

Sadece John Bolton değil Avrupa'da da bir çok politikacı bazen aynı şekilde “kafa karıştırmaktalar”.

Dünya kamuoyu ve en başta Avrupa kamuoyu sürekli kandırılmakta. Onlara sürekli “PYD/YPG'nin” DAESH'e karşı savaştığı yalanı anlatılmakta. Oysa bu gerçek değil.

ABD'nin Suriye'de DAESH terör örgütüne karşı savaşması için PYD/YPG terör örgütüne verdiği silahlar ne oldu, biliyor musunuz? Siz okurlarımızı kısaca bilgilendirelim:

ABD'nin PYD/YPG terör örgütüne verdiği silahların ufak bir kısmı hasar gördüğü için hurdaya çıktı. Bu silahların çok sayıda bir kısmı ise DAESH terör örgütüne satıldı. Hem de parasız kalan PYD/YPG mensubu teröristler tarafından. DAESH ile savaşmaları kendilerine teslim edilen silahları para karşılığında DAESH mensubu teröristlere sattılar. Eğer PYD/YPG terör örgütü bazı Amerikalı ya da Avrupalı politikacıların iddia ettiği gibi DAESH terör örgütüne karşı savaşacak olsaydı düşmana silah verir miydi?

ABD'nin PYD/YPG'ye hediye ettiği ve büyük kısmı DAESH terör örgütüne satılan bu silahlar nerede biliyor musunuz? Her yerde!

PYD/YPG terör örgütü DAESH terör örgütü ile anlaşarak ve DAESH ile savaşmadan işgal ettiği topraklardan DAESH mensubu teröristlerin silahlarıyla gitmesine izin verdi. Onlar da Suriye ve Irak içinde bir çok köşeye dağıldılar. Hatta belki de şimdi bazıları Avrupa'da. Eğer yarın DAESH tarafından Avrupa'da bir terör eylemi olduğunda ellerinde ABD'nin PYD/YPG'ye hediye ettiği silahlar yakalanırsa hiç şaşırmayın.

Çünkü biz Türkiye'de yaşadık bu durumu. ABD tarafından PYD/YPG'ye hediye edilen silahların bir kısmı da PKK'ya teslim edidi. Türkiye'de Türk güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilen PKK terör örgütü mensubu teröristlerin ellerinde bu silahlar vardı. Sayın Bolton da çok iyi bilmekte bu gerçeği.

Kısacası DAESH'e karşı savaşan tek bir güç var Suriye'de. O da Türkiye! Türkiye bulunduğu coğrafyada tüm terör örgütlerine karşı savaşan tek ülke. DAESH, PKK, PYD/YPG ve diğerlerinin hepsinin “korkulu rüyası” oldu Türkiye.

Bölgede yaşamakta olan tüm insanlar, yani sadece Kürtler değil, Araplar ve Türkmenler de Türkiye'nin terörle mücadelesini yürekten desteklemekteler. Çünkü PKK, onun Suriye'deki uzantısı PYD/YPG ve DAESH yıllardır en başta Kürtlere ve ardından Türkmenlere ve de Araplara zulm ettiler.

Türkiye'de yaşamakta olan Kürtler, PKK terör örgütünün ne derece kanlı ve insanlık düşmanı bir terör örgütü olduğunu çok iyi bilmekteler.

Suriye'de yaşamakta olan Kürtler PKK'nın emrindeki PYD/YPG terör örgütünün canilerden oluşan bir kanlı terör çetesi olduğunu maalesef bazı bölgelerde hala yaşamaktalar.

Suriye'de Türk Ordusu'nun Özgür Suriye Ordusu ile birlikte PYD/YPG işgalinden kurtardığı bölgelerde yaşamakta olan Kürtler her gün “Türkiye'ye teşekkür ediyor” ve teröristlere silah ve destek verdiği için ABD'yi suçluyorlar.

PKK ve PYD/YPG terör örgütleri üstelik sadece bu coğrafyada Kürtlere büyük zararlar vermiyor. Avrupa'nın bir çok ülkesinde Kürt esnaflar ve iş adamları PKK'ya haraç vermekten bıktılar. Kürt aileler PKK terör örgütünün çocuklarının beynini yıkayıp terörist yapması nedeniyle çok acı çekiyorlar. Eğer Avrupalı dostlarımız Kürtleri gerçekten korumak istiyorsa işadamlarında haraç alan ve zorla çocukları Ortadoğu'ya kaçıran PKK terör örgütünden korusunlar.

Kürtler kim onların dostu ve kim onların düşmanı çok iyi bilmekteler. Onun için kimse Kürtleri istismar ederek PKK terör örgütüne destek vermesini açıklamaya kalkmamalı. Kürtlere yapılan en büyük kötülüklerden biri de budur.

  YORUM YAP / YORUM OKU
OZAN CEYHUN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS