Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Hasan Kaya

Korgan Kaymakamı

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı henüz belli değil ama ittifakın Başbakanı ve Ordu Valisi belirlendi.

Şimdi geriye sadece “üç nal ile bir at kaldı” darb-ı mesel misali 2023 yılında yapılacak seçimler için Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayını belirlemesi ve seçim sandığından çıkabilmeye kaldı…

Millet İttifakının Başbakan adayının Meral Akşener olduğu biliniyordu ama Millet İttifakının Ordu Valisinin kim olacağı da neyin nesi ve şimdi oda nereden çıktı dediğinizi duyar gibiyim.

Bu konu tamamen bir kara mizah örneği...

Taşrada bir kaymakamın 29 Ekim törenlerine alkollü olarak geldiği iddiası ile açığa alınması ve soruşturma başlatılması, kaymakamın Atatürkçü olduğundan ve yaptığı konuşmada bunu vurgulamasından bahisle açığa alındığı ve soruşturma başlatıldığı algısı üzerinden bir gündem oluşturma gayretine girildi.

Başlatılmış olan soruşturma üzerinden bir gazetecinin Korgan Kaymakamına sahip çıkmak adına Ordu Valiliğine atanması ile ilgili yazısının ilgili bölümü aynen aktarıyorum:

“Bu topraklar, 1962'de çeltik ağaları karşısında ırgatların safını tuttuğu için arkasından teneke çalınarak kovulan Kadirli Kaymakamı Mehmet Can'ı da tanıdı.

Kaymakam Can, 'komünist' diye sürüldükten 16 yıl sonra Adalet Bakanı oldu.

Kaymakam Miraç'ı ihbar edenler Teneke'den ibret alsın.
Genç kaymakamın önümüzdeki ilk seçimden sonra Ordu'ya vali olarak dönmesi çok uzun zaman almayabilir.”

Arzular şelale… Hayaller çağlayan… Ver gazı yokuşta kalmasın. Abanın altından sopayı göster ki halk konuşmasın...

Kaymakamı Miraç Akbulut'un ailesi aslen Rize- Çayeli 'den ama kendisi 18 Eylül 1994 tarihinde İstanbul-Üsküdar ilçesinde doğmuş. 2017 yılında Yeditepe Üniversitesi (Bedrettin Dalan'ın kurucu olduğu Vakıf Ün.) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuş.

2018 yılı Eylül ayında yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 2018 Mart ayında 107. Dönem Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başlamış.

30 Ağustos 2021 tarihinde de asil kaymakam olarak Ordu-Korgan ilçesine atanmış. 1 Kasım 2021 tarihinde de açığa alınmış. Toplamda iki ay asli kaymakam olarak görev yapmış gencecik bir bürokrat. Hesap tutarsa Ordu Valisi olacak…

Tecrübe liyakat mı? Hak getire…Ağızları boş kaldıkça kadrolaşma diye şikâyet ediyorlar ya iktidar falan olurlarsa kadrolaşmanın alasını siz o zaman görürsünüz. Millî Eğitim Bakanlığını ellerine geçirdikleri zaman 1161 Milli Eğitim ve Şube Müdürünü gece operasyonu ile yerlerinden sürüldüğünü bu millet unutmadı.

Kaymakam Miraç Akbulut hakkındaki iddialar ile ilgili şu anda açığa alınmış ve hakkında İçişleri Bakanlığı Müfettişlerince soruşturma yürütülüyor. Yürütülmekte olan soruşturmanın gizliliği esas olmasına rağmen: “Ordu Valiliği kaynaklarından öğrendiğim kadarıyla” diye başlayan ve müfettişlerin kimlerin ifadesini dinlediği ve Kaymakam Miraç'ın hangi tarihte ifade verdiği, hangi soruların sorulduğu, hangi cevapların verildiği çarşaf çarşaf yayınlanıyor.

Birileri Kaymakam Miraç Akbulut üzerinden algı üretmeye çalışıyorlar ama her zaman olduğu gibi ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Olayı köpürtelim derken köpüğü gözlerine kaçırdılar farkında değiller...

Vay efendim Kaymakam Miraç'ın memleketi Rize-Çayelili imiş, ismi de Miraçmış mütedeyyin bir ailedenmiş, ama Atatürkçü imiş, 29 Ekim törenlerindeki konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk'ün: “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.” Medeniyetin ve çağdaş olmanın şuuru ve gayreti içerisinde bulunan ufku geniş Türk Milletinin elinde tuttuğu meşale bilimdir, fendir, irfandır.” Diye yaptığı konuşma nedeniyle açığa alınmışmış…

Kaymakam Miraç Akbulut'un sosyal medya hesaplarında ve kaymakam adaylığı süresince görevlendirildiği yerlerde de bu ve benzeri paylaşımları, konuşmaları birçok kereler yaptığı halde, şimdiye kadar hakkında hiçbir soruşturma açılmamış ve asil kaymakam olarak atanmış. Bu gerçeği görmezden gelenler 29 Ekim törenlerine alkollü geldiği iddiası ile açığa alınmasını ve soruşturma üzerinden güya kahramanlık yapıyorlar ve Kaymakam Miraç'a sözde sahip çıkmak adına bulanık suda balık avlamaya çalışıyorlar.

İlle velakin, Türkiye eski Türkiye halkta eski halk değil. Hangi haberin kurgu, hangi haberin düzmece olduğu, hangi haberin gündem karartma için yapıldığı küçük bir araştırma ile anlaşılıyor. Yalan ve maksatlı haberler sırıtıyor ve gerçekler ortaya çıkıyor.

Masada kâğıt bitmiş olsa dahi bunlar da oyun ve düzmece haberler biter mi? Bitmez… Yalandan kim ölmüş ki? Dün Edremit, bugün Korgan, yarın bir başka yer… Birileri milletin anasına bacısına küfür ettikçe cambaza bak türü böylesi haberler bitmez…

 

  YORUM YAP / YORUM OKU
HASAN KAYA DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS