Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış Aydın

Kocaoğlu İzmir’in Erdoğan’ıdır

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Son zamanlarda artan terör olayları,yargısalsorunlar,ekonomik daralmalar ve son olarak Rusya'yla yaşanan gerilim hepimizin sinirlerini alt üst etmiş durumda. Gün geçmiyor ki kötü bir haber almayalım. Toplum olarak birliğe beraberliğe ve kenetlenmeye belki de en fazla muhtaç olduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Böyle dönemlerde özellikle etkili ve yetkili makamlarda bulunanlar her sözlerine bir değil binkez dikkat etmelidirler. Hepimiz ekmeğe suya nasıl muhtaçsak aynı şekilde sevgi ve saygı dolu sözlere güven veren, umut vadeden sözlere de muhtacız. Aklı başında hiç kimse kavga istemez. Türkiye biran önce normalleşmeli ve toplumda oluşan bu gerilimi uzlaşma kültürünü içine sindirmiş isimlerle aşmalıdır. İzmir Türkiye'de yeni bir uzlaşmacı anlayışın temelini atabilecek her yeterliliğe sahiptir. İzmir Büyükşehir belediye başkanı Aziz Kocaoğlu ve Ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım bırakın İzmir'i Türkiye için büyük şanstırlar.

İkisinin ortak uzlaşı mesajlarına ihtiyacımız var. İzmir'e hizmet yapılacakmış ‘‘yok efendim hükümet engelledi'' ,veya ‘‘Aziz Kocaoğlu engelledi'' lafları her yerde dolaşıyor İzmirliler bu sözlerden bıktı artık. Bu iki önemli şahsiyet yaptıklarıyla zaten isimlerini gönüllerimize yazdılar. Kendilerinden beklediğimiz İzmir'e yapılacak her projede basın önünde birbirlerine destek sözü versinler. Aralarına nifak sokmaya çalışan gerek Ak Partili gerekse Chplifarketmez dışlasınlar. İzmir'de ekonomik iktidarı elinde tutanların tezgahlarına düşmesinler .Bu isimleri tek tek saymaya gerek yok Basmane' de üç yaşında çocuğa sorsanız o bile isimlerini sayar. Bu isimler İzmir'e ciddi zarar veriyorlar halkın doğru bilgilenmesini engelliyorlar, ‘ bana dokunmayan yılan bin yaşasın ben şatomda mutluyum' diyorlar, her telden çalıyorlar Binali Yıldırım'ı görünce ‘Binalici' Aziz Kocaoğlu'nu görünce ‘Azizci' oluyorlar. İzmir'in çıkarlarına olacak hiçbir hayırlı işin içerisinde yoklar.Hele bir de gazete manşetlerinde Kocaoğlu-Yıldırım çekişmesi gördüler mi ? mutluluk çığlığı atıyorlar. Sadece onlar değil birde siyasi zübükler var Kocaoğlu-Yıldırım çekişmesinden nemalanan. Bağırsakları beyninde olan buzübükler Binali Beyi görünce ‘Sayın Bakanım kurtar bu İzmir'i Kocaoğlu'ndan' diyor yine aynı zübük Aziz Beyi görünce ‘ Başkanım İzmir'e senin heykelin dikilmeli' diyor. İşin ilginç tarafı başarısızda sayılmazlar fitneleri bazen işe yarıyor.

Aziz Kocaoğlu ve Binali Yıldırım'ın bazı özellikleri örtüşüyor ikisi de hizmet adamı ikisi de İzmir kamuoyuna kendilerini kabullendirmiş durumdalar.

İzmir'in siyasi kültürü de siyasi ahlakı da kavgayı gürültüyü kaldırmıyor. Uzlaşmanın olduğu yerde İzmirli tek vücut olur. İzmir tarihi bir fırsatla karşı karşıya Hükümetin en önemli bakanı İzmir'den milletvekili daha ne olsun ? Bu önemli fırsatı hizmete dönüştürmek varken isimlerini parlatmak isteyen bazı Ak Partili isimler Aziz Kocaoğlu'na saldırarak hem Ak Parti'ye hem de İzmir'e zarar veriyorlar sonuç olarak İzmir'in menfaatine olacak Aziz Kocaoğlu-Binali Yıldırım ittifakını engelliyorlar.

Aziz Kocaoğlu'nu eleştirmek için kimse orasını burasını yırtmasın o işi bazı Chpliler layıkıyla yapıyor zaten. Kaldı ki sizin yaptığınız eleştirilerin altı boş hiçbir geçerliliği olmayan eleştiriler. Ak Parti İl başkanı Delican İzmir fuarıyla ilgili basın önünde eleştiri yapıyor yan yana gelince ‘Başkanım Allah razı olsun İzmir'e dev bir yatırım kazandırdınız' deyip Aziz Başkanın elini öpüyor. Bunlar iş değil,bunun adı siyaset değil, bunun adı başka bir şey.İzmirli hizmet bekliyor. Siyasi parti gözetmeksizin hepsine bakın İzmir'de Kocaoğlu'na kim belaltı vurduysa ve siyasi ahlak kurallarını çiğneyip eleştirdiyse siyasi mevta olmuştur milletvekilinden tutun delegesine kadar hepsi aynı akıbeti yaşamıştır.. Kaldı ki Kocaoğlu 397 yılla yargılandığı davalara giderken mahkeme önlerinde ‘tutuklu arkadaşlarımı bırakın beni içeriye alın' diye haykırmış bir adam.

Aziz Kocaoğlu toplumsal hassasiyetleri bilen bu millete sevdalı ,Binali Yıldırım'da kendisini kanıtlamış hizmetleriyle adını gönüllere yazdırmış önemli bir isim. Elbette siyasi çekişme, rekabet olacak ve olmalıdır ancak İzmir'de Kocaoğlu istemediği sürece bulunduğu makamı kendisinden almak im-kan-sız… Hiç mi umut yok derseniz ?bence yok… Seçim sonuçları ortada herkes açıp bakabilir. Önce bunu kabullenmek lazım. Kocaoğlu İzmir'in Erdoğan'ıdır. Sarsılmaz bir iradesi ve gücü vardır.Binali Yıldırım gibi güçlü bir isimle İzmir birkaç yılda Dünya'nın en önemli şehri olabilir…

  YORUM YAP / YORUM OKU
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS