Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Alperen Kılıç

Koca reisin ardından

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Cenab-ı Allah yüce kitabında, “Eğer Allah yolunda öldürülür ya da ölürseniz, şunu bilin ki, Allah'ın mağfireti ve rahmeti, onların dünyada iken topladıkları bütün şeylerden daha hayırlıdır.” (Âl-i İmrân, 157) buyurmaktadır. Şehitliğin bu kadar değer verildiği başka bir din, başka bir medeniyet, başka bir inanç yoktur. Şehitlerin Allah katında kadir ve kıymetleri pek yüce olmakla birlikte, âhirette en büyük rütbenin Peygamberlikten sonra ‘şehitlik' olduğu belirtilmiştir. Bunun içindir ki, şehitlerin bütün günah ve kusurları Allah tarafından affedilmektedir. Zira Müslümanları, düşmanlarına üstün kılan en mühim esaslardan biri “Ölürsem Şehidim, kalırsam Gazi!” inancıdır. Bu inanç sayesindedir ki bugün ‘bir saniyesine dahi hükmedemediğimiz bir Dünyada' bu güzel vatan toprakları üzerinde özgürce yaşamaktayız.

İşte bu inanç ve dava şuuruyla çok sevdiği Anadolu'yu karış karış gezen ve inandığı değerleri milletine anlatmaya çalışan bir liderdi, bir devlet adamıydı Şehid Muhsin YAZICIOĞLU. Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koymak için mücadele ettiği hayatının son noktasında, soğuk ve çetin bir yolculukta kaza süsü verilmiş, acaip ve şüpheli bir olayla kaybettik onu. Kaza değil suikast olarak gördüğümüz bu olay halen kalplerimizde derin acısıyla durmaktadır. Onu ve yol arkadaşlarını rahmetle, hasretle, özlemle ve minnetle anıyoruz. Türk Milleti ilk defa kaybetmedi böyle bir yiğit devlet adamını. Alparslanlar, Fatihler, Yavuzlar ve daha nice Gazi Alperenler geldi geçti şanlı tarihimizden. Nice savaşlarda, nice zorluklarda, nice mücahedelerde, nice şehitler verdik. Çok bedeller ödendi. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu Başkanın ifade ettiği gibi ‘Kan seven bir Millet değiliz lakin söz konusu VATAN olursa Dünya'nın Şah Damarını keseriz'!. Evet birliğimiz ve beraberliğimiz, İmanımız ve itikadımız sağlam oldukça bizi asla yok edemezler. Hiçbir emperyalist ve Siyonist güç bize boyun eğdiremez bizi köleleştiremez.

Bizler için Vatan, din, namus, bayrak, ezan, hep kırmızı çizgilerimiz olmuştur. Bunun içindir ki biz Türklerin, İslam'la şereflendiği o ilk günden beri, büyük şer güçler bize düşman oldu. Halen sürmekte olan Haçlı Seferleriyle kuduz köpek gibi saldırdılar bu topraklara. Siyonist emellerini gerçekleştirebilmek için ellerinden geleni yapıyorlar ve yapacaklar. Bizler de her daim teyakkuzda olup ulu ecdadımıza yakışır bir nesil olmalıyız. Kuran-ı Kerimin bizlere vermek istediği mesajları anlamaya, idrak etmeye, tefekkür etmeye çalışmalıyız. Kuran ve sünneti hayatımızın tam kalbine tatbik etmeliyiz. Peygamberimizi, sahabeyi, alimlerimizi ve manevi önderlerimizi kendimize rehber edinmeli ve hayatlarını, ahlaklarını kendimize örnek almalıyız. Alperen gibi yaşamalı Alperence düşünmeli ve inancımızı, ilkelerimizi muhafaza etmeliyiz. İslam'ı ve milli değerleri kullanarak devletimize, milletimize karşı çeşitli hile yolları ile, darbe ile ülkeyi ele geçirmeye çalışanlara, asla fırsat vermemeliyiz. Bizlere yaşanılacak bir ülke armağan eden Şehitlerimizi aklımızdan çıkarmamalı, her zaman hatırlamalıyız. Bir kez daha Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle yad ediyoruz. Ruhları şad olsun. Allahu teala milletimizi, ülkemizi, birlik ve beraberliğimizi ilelebed korusun hastalıkları, musibetleri, şerleri üzerimizden def eylesin. Amin.


ALPEREN KILIÇ

  YORUM YAP / YORUM OKU
ALPEREN KILIÇ DİĞER YAZILARI
 ÇOK OKUNANLAR
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS