Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış Aydın

Kılıçdaroğlu'nun diktatörlük anlayışı

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Türkiye'de belli bir kesim sebep ve sonuçlarına bakmadan esiri oldukları önyargılarıyla mutsuz bir şekilde yaşamaya bağımlı hale getirildi.Her yapılanın doğru veya yanlış olduğuna bakmadan eleştirmek nasıl bir akıl tutulmasıdır ? Bizdeki muhalefet anlayışı sağlıklı olmadığı için sonuçları da aynı şekilde sakat oluyor.Siyasi zihniyetinizin genel kabul görmesi her kesimin anlayacağı dili kullanmaktan geçer. Eğer ki siz sadece militanlaşan kitlenizin anladığı dili kullanırsanız özü itibariyle baktığımızda size hiç ihtiyacı olmayan bu kitleyle aynı noktada sayar durursunuz.Bu kitlenin bir lidere i

Sayın Altay'ın öncelikle milletin kendilerine ne görev verdiğinden haberi yok.Sadece Altay'ın değil CHP'deki egemen aklın en büyük handikabıdır bu konu.Arkadaş bu hükümet köprü yaptığında bağırırsan,yol yaptığında üstünü başını yırtarsan bırak hükümeti millete düşmanlık yapmış olursun bunu nasıl görmezsin! ? Bunları alkışlamasan da, bari sesini kes, saygı duy ki millette kabul göresin.Diğer taraftan yolsuzluk v.s noktasındaki iddialarını öne sür, aslanlar gibi eleştir, peşine düş asla geri durma kimse karşı gelmez destek bulursun, ancak sizler ne yapıyorsunuz ? Ne var ne yoksa herşeyi eleştiriyorsunuz.Her seçimde mecazi anlamda millet size sille üstüne sille vuruyor anlamıyorsunuz.Alışkanlık haline getirdiniz bağırıp çağırmayı hakaret etmeyi ve aynı zamanda yenilmeyi.

CHP'nin muhalefet anlayışı aynen şöyle hükümet kırmızı ışıkta duruyor neden durdun ? diye eleştiriyor. Hükümet kırmızı geçiyor neden geçtin ? diye eleştiriyor.Halbuki kırmızı ışıkta durduklarında takdir etseler kırmızı ışık ihlali yaptıklarında millete gidip şikayet ettiklerinde sesleri duyulacak önemsenecekler.CHP yüzde 26 oy bandına takıldı kaldı sebepleri için müneccim olmaya gerek yok herşey ortada millet CHP'nin konuştuğu ve yaptığı muhalefet dilini anlamıyor. Milletin anladığı CHP doğruda olsa yanlış da olsa herşeye karşı çıkar.Bazen CHP'liler kuduruyor ''arkadaş bu millet bu konuyu herşey ortadayken nasıl anlamaz.'' ? Aslında anlamayan sizlersiniz millet değil.Millet herşeyi çok iyi anlıyor.Sizler hem anlamıyorsunuz hem anlatamıyorsunuz.Sayın Kılıçdaroğlu anamuhalefetin lideridir sadece CHP'nin değil tüm milletin hakkını savunmak için oradadır ancak kendisi ne yapıyor ? Aynen küçük çocuk gibi tutturmuş 'Erdoğan diktatördür' diyor.Bir,beş,on, yüz kez aynı şeyi tekrar etti sonuç kocaman bir sıfır.Demek ki bir yanlışlık var, demek ki bir yerlerde kaçak var yada lastik patlamış olabilir diye düşünmek lazım.Bu dili bu milletin anlamadığını görmesi lazım.Başka bir dili denemesi lazım.Mesela şu gerçeklere gözünü kapatmamalıdır.Cumhurbaşkanı Erdoğan'a diktatör demek ne kadar doğru ? Diktatörlükle suçladığın adam onbeş seçim kazanmış seni siyasi arenada tabiri caizse kevgire çevirmiş, yenilgi müptelası yapmış, hadi bunu koy bir kenara.Diktatörlükle suçladığın adam için 15 Temmuz darbe girişimde milyonlarca insan sel oldu meydanlara aktı.İnsanlar sokaklara diktatörleri devirmek için çıkar savunmak ve korumak için değil.Bunları hiç düşündünüz mü ?Bu konuda cevabı millet vermiştir.

CHP milletle iletişimi sağlayacak,milletin konuştuğu dili konuşacak,millette oluşan dinsizler,be namazlar,içkiciler algısını yıkacak değerli isimlerini öne çıkarmalıdır.İnsan düşünmeden edemiyor Sayın İlhan Kesici'yi ne yapıyorsunuz? Siyasetin onurlu adamına,millette karşılığı olan adamına sorun yapmanız gerekenleri söylesin size. Öyle küçük çocuk gibi eline üçbeş belge alıp sallamakla olmaz.Sayın Soylu'ya saldırıyorsunuz kendisini en iyi tanıyanlardan birisi de Sayın Kesici'dir. Boş boş sallamak yerine kendisine sorsanız en sağlıklı bilgiyi alırsınz.Sayın Soylu'ya attığınız iftiranın tutmayacağını bana söylediği gibi size de söyleyecektir.Bence CHP'de müthiş bir Soylu hayranlığı var, aksi olsa anamuhalefet Sayın Soylu'nun bir sözüyle harekete geçer mi ? Siyasette attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değmeli.Siyasette yalancı çobana dönmek acıdır.Milletin iktidara verdiği hükümet etme görevi ne kadar onurlu ve şerefliyse milletin verdiği anamuhalefet olma görevi de aynı oranda onurlu ve şereflidir.Bu bilinç ve inançla hareket edilmeli takdiri millete bırakılmalıdır.Onurlu ve şerefli görevleri ciddiyetsizleştirmek millete yapılan en büyük hakarettir.

  YORUM YAP / YORUM OKU
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS