Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Havva Bütün Saraç

İstanbul Sözleşmesi yaşattı mı?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili daha önceki yazımda belirttiğim üzere sözleşmenin kaldırılmasına karşı olan modernist muhafazakarlar bile Başkan Erdoğan kaldırdığı andan itibaren çok sevinmiş, sözleşmeye çok karşıymış rolüne çabucak büründüler. Herkesten önce kutlamaya başladılar.

Elbette sözleşmenin feshedilmesi güzel bir gelişme. Daha fazla aile mağdur olmadan büyük bir yanlıştan dönülmüş oldu. Ancak şimdi daha kendimize, değerlerimize uygun, sıkı tedbirler alınmalı kanaatindeyim.

Şimdiye kadar İstanbul Sözleşmesi yürürlükte değilmiş gibi son günlerde taciz ve tecavüz skandallarıyla gündemde olan CHP, her tacizde, her şiddet ve cinayet vuku bulduğunda hükümeti sorumlu tutacağını beyan ediyor. Mantıklı düşünmek gerekirse madem sözleşmenin tüm olumsuzlukları önleyici gücü vardı, neden bugüne kadar önleyemedi, neden kadını yaşatamadı?

Sabah haberlerinde İsmail Küçükkaya'yı şimdiden tahayyül etmek hiç zor değil. Eşini sözleşme varken döven o değilmiş gibi hiç kızarmadan şiddet üstüne şiddet haberini verirken yine "Bakın ben bu konuda çok hassasım." demeyi ihmal etmeyeceğinden çok eminiz.

Şiddet yalnızca kadına değil, çocuğa erkeğe, yaşlıya, engelliye, hayvana pek çok canlıya yapılıyor ve suçlular hak ettiği cezayı almadığı için her suç tekerrür ediyor. "Kısasa kısas" gibi caydırıcı önlemler alınmazsa yalnızca ülkemizde değil pek çok Avrupa ülkesinde de görülen şiddet ve cinayetler nihayet ülkemizde de görülecektir.

Artık Batılı kompleksler bir kenara atılıp kendi kimliğimize, aile yapımıza, dinimize ve örfümüze uygun kanunlarla ırk, renk, cinsiyet ayrımına gidilmeksizin tüm insanların hatta tüm canlıların yaşam hakkına riayet edilmeli. Evlilik, boşanma gibi genel anlamda tüm hukuk ilahi hükümlere göre dizayn edilmeli. Sapkınlık, eşcinsellik daha fazla meşruiyet kazanıp toplumun başına bela edilmemeli.

İçkinin, uyuşturucunun nasıl ki tecavüz, şiddet ve canilikte etkili bir rolü varsa fuhuş ve sapkınlığın da pek çok istismarda, cinayette büyük rolü var. Evliliğin ve aile kavramının yok edilmesi için süslü ambalajlarda sunulan Batı'nın cinsiyetsizleştirme politikalarına daha fazla sessiz kalınamazdı, kalınmadı. Hamdolsun milletimiz siyasetçilerden daha fazla sağduyu ve cesaretle sözleşmenin kaldırılması için sesini yükseltti. Başta yazarlarımız Abdurrahman Dilipak ve Sema Maraşlı olmak üzere en başından beri hakkı, hakikati yürekli bir şekilde hiç yorulmadan dile getiren, gündemde tutan, bu yüzden hakarete uğrayan, dava edilen ama hiç vazgeçmeyen herkesten Allah razı olsun...

  YORUM YAP / YORUM OKU
HAVVA BÜTÜN SARAÇ DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS