Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Alperen Kılıç

İslamın olmadığı Milliyetçilik boştur

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Rahmetli Muhsin YAZICIOĞLU Başkanımızın çok sevdiğim bir sözüdür. “İslam hassasiyeti olmayan bir milliyetçiliğin içi boştur!” Ne kadar doğru bir söz değil mi? İslam yoksa neye yarar milliyetçiliğimiz, vatanseverliğimiz? Milliyetçilik vatanını, ırkını, bayrağını, toprağını, atasını sevmektir. Herkes bunları sever, sayar. Kendi milletini sevmek en doğal hakkıdır insanın. Yaşadığı ülkeye bağlı olmak, devletine sadakat göstermek, bayrağını yüceltmek biz Türklerin en belirgin vasıflarıdır. Yerde gördüğümüz Türk Bayrağını hemen alır, öper, kaldırırız. Ceddimizin türbelerinin önünden geçerken saygı ve muhabbetle geçer, dua ederiz. Toprağa ve nimete saygımızdan ekmek kırıntısına basmaz, üzerine oturmayız. Ülkemize karşı bir tehdit oluştuğunda her şeyi bir kenara bırakıp tek yürek oluruz. Milli maçlarda hepimiz tek yumruk, takımımızı destekler, hele ki kazanırsa sokakları Türk Bayraklarıyla neşelendiririz. Bir Şehid haberi aldığımızda gözlerimiz dolar, yüreğimiz burkulur, duayla taziyede bulunuruz. Asla başka milletleri hor görmemeliyiz. Devletimize ve kamuya ait eşyalara, araçlara ve binalara zarar vermemeliyiz.

Başka hiçbir millette olmayan, hiçbir yerde göremeyeceğiniz vasıflar ve özellikler bu asil milletin gelenekselleşmiş adetleri olmuştur. Hangi yabancıya sorarsanız sorun misafirperverliğimiz ve samimiyetimiz konusunda gerekli cevabı alırsınız. Başka ülkede yaşayamam dediğimiz pek çok durum günlük hayatımızda yaşadığımız hususlardır. Ölüme kafa tutan, ölümle dalga geçen pek çok örnekler vardır çevremizde. Mesela 15 Temmuz'da darbecilere karşı adeta ölüme meydan okuyan ve şehadete yürüyen yiğitlerimiz oldu. Hepsinden Allah razı olsun. Allah rahmet eylesin. Devlet, din ve iman dediğiniz zaman bizde akan sular durur. Türkler olarak büyük çoğunluğumuz asla dinimize ve adetlerimize saygısızlık yapmayız. Saygısızlık ve nankörlük yapanların soyunu araştırmak lazımdır. Terör faaliyetlerine katılanlar bulunup cezalandırılmalıdır. Bir devlet kanunlarıyla ayakta durur. Çünkü devlet konuşmaz. kanun çıkarır. Asla mazeret üretmez, gereğini yapar. Bizler Vatanımızı sever bir karışını dahi işgalciye vermeyiz. Kendi milletimizi sever ama başka milletlere de kin ve düşmanlık beslemeyiz. Irkçılık yapmak gelenek göreneklerimizde yoktur.

Irkımızı severiz ama başka ırkları aşağılamak kötülemek, küçümsemek, hor görmek yoktur kültürümüzde. Dinimize göre üstünlük takvadadır. Takvalı olanlar ancak üstün olanlardır. Takva ise Allah'tan hakkıyla korkan ve günahlardan uzak duranlardır. Cennete ilk girecek olanlar Şehidler, takva sahipleri ve salihlerdir.

Hepimiz Hz. Adem'in çocuklarıyız. İslam ümmetinin birer parçasıyız. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed sav.'in izinden giden Müslümanlarız. Hepimiz onun ehli beytine ve alü ashabına hürmet ederiz. Allah onlardan razı olsun şefaatlerine nail eylesin. Hepimiz Karahanlıların, Gaznelilerin, Eyyubilerin, Selçuklunun, Osmanlının torunlarıyız. O halde kardeşliğimizi baltalamaya çalışanlara fırsat vermemeliyiz. Ülkemiz içerisinde ırkçı söylemlere girmemeliyiz. Türküyle Kürdüyle Arabıyla Lazıyla hepimiz bu toprağın hamurunda yoğrulmuş ve kardeş olmuşuz. Biz ne kadar Türksek, o kadar Kürdüz, Çerkeziz, Arnavutuz. Allah'ın tevhid dininde ırkçılığa yer yoktur. Tevhid en önemli iman esasımızdır. O halde Allah'ın ipine sarılalım, O'nun boyasıyla boyanalım. Vatanımıza, toprağımıza, dinimize sahip çıkalım. Emperyalistlere, bizi bölmek ve yok etmek isteyenlere fırsat vermeyelim. Neslimizi ve aile yapımızı koruyalım LGBT faaliyetlerini kaldıralım. Devletimize her zaman sahip çıkalım. Türk İslam medeniyetini yeniden kurmaya çalışalım. Selam ve dua ile.

  YORUM YAP / YORUM OKU
ALPEREN KILIÇ DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS