Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış Aydın

İslama zararı yahudiler değil sözde müslümanlar veriyor

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

İslama en büyük zararı islamı anlayamamış hocalar veriyor.Kendileri gibi bağırsaklarını beyninde taşıyan başka hocalardan duyduklarını sanki dinin emriymiş gibi etkileri altına aldıkları insanlara aktarıp onları da zehirliyorlar.Samimiyetle islamı ,hadis ve ayetlerin manalarını öğrenmeye çalışanlar bu sapık soytarıların sapkın vaazlarıyla dinden uzaklaşıyor.Bu sözde hocaların en korktuğu şey söylediklerinin sorgulanmasıdır.Çünkü birkaç soru sorduğunuz anda şaşırırlar tüm cehaletleri ortaya dökülür.Koşulsuz itaat isterler biraz irdeleyince sizi dışlarlar.

Bugün barış ve kardeşlik dini İslam tartışılır bir konuma geldiyse tüm sorumluluk bu islam düşmanı sapık hocalarda değil aynı zamanda Kuran'ı yeterince okuyamamış anlayamamış bizlerdedir.

En son ortaya çıkan hadise hepimize ders olmalıdır.Ne kadar tehlikeli bir durumda olduğumuzu artık görmeliyiz.Yıllardır islami kesimde yere göğe sığdırılamayan sözde hoca,özünde sapık adam dini kullanarak çarpıtarak ne diyor ; 'Kadını dövebilirsin' '6 yaşında çocukla evlenebilirsin' 'asansörde bir bayanla yalnız kaldığında halvet şartları oluşur' .

Asıl korkunç olan yıllardır bu zehirli iğrenç fikirlerin kitlelere aktarılmasıdır.Din deyince,iman deyince elindeki avucundaki son kuruşunu bırakın canını bile gözünü kırpmadan verebilecek bir kitleye bunları söylediğinde sapıklaşması hele ki sorgulamayan araştırmayan biriyse delirmesi hayalcilik olmaz.Vahim olan bu zihniyetin bugün açığa çıkmasıdır.

Bu sapık ve bu sapık gibileri dinleyince, bu sapık zihniyetin bugün yaşanan Kuran kurslarındaki tecavüz vakalarının,kadın cinayetlerinin sebebi oldukları ortaya çıkıyor.

Bırakın eroini,kokaini,esrarı elbette bunlar çok kötüdür ancak dinle insanı uyuşturduğunuzda ne denli çıldırabildiğini delirebildiğini 15 Temmuz hain darbe girişiminde hep birlikte yaşamadık mı ? Düşünün bir kere kendisini din alimi din hocası olarak tanıtan birisi bunları söylediğinde hele ki konuştuğu kitle böyle olaylara meyilliyse bi de dini referans alıyorsa bırakın elalemin karısını çocuğunu kendi çocuğuna da tecavüz eder.

Bu nasıl bir urdur ki bugüne kadar fark edilmedi yada edildi de göz mü yumuldu ?Bugün için gösterilen hiçbir tepki yeterli değildir.Yapılması gereken din adına bu açıklamaları yapanlara en ağır cezanın verilmesidir.'Din adına' dendiğinde katliam yapmanın sevap olduğunu düşünenlerin yaşadığı bir dönemdeyiz.Bu çarpıtmaların islamda yeri yoktur.Boşver hacıyı hocayı Aç Kuran'ı kendin oku doğru bilgilen.

İslama zararı yahudiler,hristiyanlar,dinsizler vermiyor asla da veremez İslama zararı sözde müslümanlıktan geçinenler veriyor.

Hiç mi Allah'tan korkmuyorsunuz böyle açıklamalar yaparak İslama verdiğiniz zararın farkında değil misiniz ?Hadi dini siyasete alet etmenizi anladık ancak çocukları,kadınları alet etmenizi anlamamızı beklemeyin toplumun sinir uçlarıyla oynamayın.Çekin o kirli ellerinizi çocuklarımızın,kadınlarımızın üzerinden.

Bu yaptığınız açıklamalarla kaç kişi dinden uzaklaşmıştır,kaç genç müslümanlıktan soğumuştur farkında mısınız ? .Ben şahsen bu yapılanların bilinçli olduğunu düşünüyorum belli bir merkezden yönetildiğine inanıyorum.Bir müslüman ancak bu kadar islama zarar verebilir.

Bu yalanlarınızla toplumu ne hale getirdiniz.Ne acıdır ki tepki veremez haldeyiz.Tüm toplumu uyuttunuz. Din'le korkuttunuz.Ahlaksızlığı,yalanı,dolanı,sahtekarlığı dini referans göstererek meşrulaştırdınız.Yaptığınız her pisliği kapatmak için dini referans alarak açıklamalar yaptınız.Ancak gerçek islamda bu söylediklerinizin hiçbir yeri yoktur.Kendinize ve karanlık yaşamınıza uydurduğunuz dinin, islamla hiçbir alakası yoktur.İşte temel meselemizde budur kendine göre dini yaşayıp kendine göre yorumlamak.Devletimiz bu konuya el atmalıdır.Kendi kafasına göre milletin kafasını karıştıran bu din düşmanlarının önünü kesmelidir.

Toplum olarak bu ruh hastalarının kapsama alanından çıkmalı Kur'an eksenine girmeliyiz.Bunu yaparken kimseye ihtiyacımız yok bütün soruların cevapları Kur'an da yazıyor.Bu soytarılar toplumu uyuşturuyor ne diyorlar; ' Soru sormayın aklınız karışmasın ne dersek onu dinleyin' .İşte bu noktada aklımızı kullanmalıyız.Evrene baktığımızda, az çok fizik,kimya,biyoloji bilgimizin olmasıyla birlikte

etrafta yaşananları incelememizin bizi götüreceği son nokta yine Allah'tır.İşte bundan korkuyorlar.Gerçek dinimize dönmeli dinimize sarılmalıyız ki bu soytarıların geçerliliği son bulsun.

  YORUM YAP / YORUM OKU
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS