Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Alperen Kılıç

İslam'ın Sancaktarı Türk Milleti

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Hiç şüphesiz Türklerin İslam'la tanışmaları ve bu dini sahiplenmeleri insanlık tarihinin gidişatını ve insanlığın geleceğini tamamen şekillendirmiştir. En zor zamanlarında İslam toplumlarının yardımına koşan, İslam memleketlerinin imdadına yetişen, canı pahasına İslam dinini ve yurtlarını savunan Türkler her daim İslam'ın sancaktarı, onun tebliğcisi ve temsilcisi olmuştur. Abbasi Hilafetinin hoşgörülü ve yoğun çabalarıyla akın akın Orta doğuya ve Anadolu'ya gelen Türkmenler hem siyasi hem askeri olarak İslam tarihini değiştirmiştir. Müslümanlığı ilk kabul eden İdil Bulgarları ve Karahanlılar gibi Türk Devletlerinden başlayıp, Gazneliler, Selçuklular, Harzemşahlar ve Eyyubiler ile devam eden bu uzun süreç, Osmanlılar ile birlikte adeta zirveye ulaşmıştır. Anadolu Selçuklularının devamı olan Osmanlılar 1299 ile 1922 arasında bu kadim topraklarda çok büyük bir Devlet kurmuş ancak ulu saltanatı her büyük devlet gibi nihayete ermiştir. Bu çok büyük mirasın yerine kurulan ve Osmanlının farklı bir versiyonu ile devamı olan Türkiye Cumhuriyeti ise maalesef Anadolu topraklarında sıkışmıştır. Balkanları, Kafkasya'yı, Arabistan ve Afrika'yı bir şekilde elimizden alan sömürgeci emperyalist ülkelere karşı elinde sadece bu vatan parçası kalmıştır. Kuzey Afrika'nın batı kıyılarından, Hazar denizi çevrelerine kadar hükmettiğimiz, pek çok Haçlı seferlerine karşın İslam diyarlarını savunduğumuz topraklar, bugün paramparça olmuş ve yer yer düşman çizmeleri altında ezilir hale gelmiştir. Haçlı zihniyeti ve Siyonist güçlerin gözü halen üzerimizde ve mübarek beldelerimizdedir.
Elbette bu kötü süreç bir gün sona erecek ve bu kara bulutlar bir gün dağılacaktır. Müslüman Türk Milleti üzerine serpilen bu tozlu toprağı silkeleyip yeniden sancağı eline alıp tarih sahnesine daha güçlü şekilde çıkacaktır. Bütün İslam coğrafyası yeniden dirilişin ve uyanışın olacağı o günün sabahını beklemektedir. Daha ilk dönemde Satuk Buğra Hanı, Alparslan'ı, Melikşah'ı, Celalettin Harzemi'yi, Selahaddin'i yetiştiren bu millet daha sonraki dönemlerde de Kılıçarslanları, Osman Gazi'yi, Yıldırım Bayezid'i, Fatih Sultan Mehmed'i, Yavuz Selim'i, Kanuni Süleyman'ı içinden çıkarmayı ve tarihe isimlerini altın harflerle yazdırmayı başarmıştır. Ye'se düşmek, üzülmek, kederlenmek bu şerefli necip millete yakışmaz. Bize okumak gelişmek, büyümek, ilerlemek yakışır.
Tarih boyunca ne zulümler ne sıkıntılar gördük. Haçlılar Kudüs önlerine geldiğinde Fatimiler hiçbir şey yapamadı. Zavallı Müslüman halkı kılıçtan geçire geçire Antakya'ya, Urfa'ya, Yafa'ya ve Kudüs'e girerlerken ve sokaklarda kan gölleri oluşurken, dağlara ve çöllere sığınan insanlar şunu çok iyi biliyorlardı. Evet, bugün dağılış ve kaçış günü belki, ama bir gün yine bir yiğit Türk Beyi atının üzerinde elinde kılıcı ile gelecek, arkasına aldığı İslam ordusuyla bu zulümlere son verecek! Üzülme ey Filistinli çocuk! Nerdesiniz ey Ümmet diye feryad edip durma! Başsız bir ümmet sana ne yapabilir, nasıl yardım edebilir? Başsız bir vücut ne işe yarar? Başında bir komutan olmayan ordu nasıl savaşır? Üzülme ey kardeşim. Sen şimdilik dua et. Dua et bu necip millet, içinden yine o Akıncı Beylerini, Alperenleri, Fatihleri yetiştirsin. Üzülme ey Suriyeli çocuk! Dua et bize, milletimize ve ülkemize. Çünkü bu zalimleri, Siyonistleri, emperyalistleri, haçlı kırıntılarını önüne katıp denize dökecek başka bir kimse yok. Sabret ve dua et ey kardeşim. Bir gün Anadolu'nun tertemiz Müslüman bir ailesinden bir yiğit Türkmen çocuk yetişir. Yeniden toplar Akıncı mücahidlerini. Hücum borusu çaldığı zaman, uçaklar havalanıp, gemiler yürüdüğü zaman, Gazze semalarında Türk bayraklı jetler görünür. Düşman tıpkı Selahaddin'in sürdüğü Haçlılar gibi kaçacak delik arar. Komandolar tekbirler getirir Üsküp'te, Selanik'te, Saraybosna'da. Bosna'da bir çocuk minareye çıkıp en yüksek sesiyle ezanı okurken tepelerdeki haçların kırıldığını görürsün. Eman dilenmek için sürüne sürüne gelirler. İşte yavaş yavaş geliyor uzaktan sarıklı bir komutan. Elinde Hz. Ali'nin Zülfikar'ı parlıyor. Halepli, Şamlı, Bağdatlı çocuklar şarkılar söylüyor. Gırnata'da yeniden Cuma namazı kılınıyor. Tüm İslam beldelerinde hutbeler Türk Hakanın adı ile okunuyor. Az kaldı çok az kaldı bekleyin bizi çocuklar, gözleriniz ve dualarınız bizde olsun.

  YORUM YAP / YORUM OKU
ALPEREN KILIÇ DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS