Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

İlhami Işık

Pis oyun

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Bir yıldan fazladır hiçbir ahlak anlayışına uymayan, kirli, vicdansız ve yüzbinlerce insanın ölümüne neden olan pis bir oyun coğrafyamızı meşgul ediyor…

Tümüyle yalan propagandasına dayalı, iftira ve karalamayla sürdürülen bu kampanyanın öncüleri olan Neoconları tanımamak, onların ne yapmak istediğini bilmemek atacağımız her adımı zayıf kılacak ve boşa çıkaracaktır.

Düşünebiliyor musunuz? İsrail vahşetini, çoluk çocuk demeden öldürmesini, Su ve elektrik kaynaklarını imha etmesini onaylayan, göz göre göre "orantısız güç kullanılmıyor" diyen, aynı şekilde Mısır’da darbeci zihniyeti demokrasiyi gerçekleştirecek lider olarak tanıtan bu Neocon kafası Türkiye’yi otoriter rejime giden bir ülke, Erdoğan’ı da diktatör ilan ediyor.

Burada bir gariplik yok mu?

Faşistlere arka çıkmış, türlü katliamların akıl babaları olmuş bir zihniyet Erdoğan’a diktatör diyor, otoriter diyor. Ve yeni atanan ABD elçiliğine bunu zorla söyletmeye çalışıyor. Bakar mısınız?

Bu zihniyet, silahsız, barışçıl yöntemlerle iktidara gelen Müslüman Kardeşler hareketini yok etmek için kurtuluşu Mısır’ın diktatör Generali Sisi’de buldu. Şimdi de Filistin'de Hamas kıyımını organize ediyor.

Açığa çıktı ki Gazze saldırısı planlanmış, hesaplanmış, sonuçları satın alınmış, Filistin mücadelesini Mısır diktatörüne teslim etmek için düşünülmüş bir operasyondur. Ve böyle bir operasyonu gerçekleştirmek için yüzlerce çocuk ve kadını öldürmekten çekinmiyorlar. Aynı kafanın Ortadaoğu’daki ana uzantısı olan İran, Kürtlerin devletleşme talebini birinci derecede düşmanlık olarak gören ve buna destek ihtimali olan Türkiye’yi de IŞİD’le bağlantılı hale getirmeye çalışıyor. Son olarak da THY’nin IŞİD militanlarını taşıdığını dünyaya iğrenç bir kampanya ile duyurmaya çalıştılar

Bu nasıl bir kafadır ki 200 bine yakın insanın ölmesi milyonlarcasının da mülteci haline gelmesine sırf Suriye devletini kendine daha fazla bağımlı hale getirmek için, yine aynı şekilde Irak’ı kendisine esir haline getirecek durumu yaratmak için IŞİD gibi bir örgütü organize bir şekilde bunu yapmaya çalışmakta.

İran’a, İsrail’e ve ortadoğudaki krallıklara yönelik tek bir eylem yapmayan IŞİD nasıl olur da Türkiye ile işbirliği halinde gösterilebilir? Ve yaptığı eylemlerle de bölgede sadece ama sadece İran’ın daha fazla güçlenmesine neden olan karanlık bir örgüt nasıl olur da Türkiye ile ilişkilidir denilebilir? İlginçtir ki Hopa’da İHH’ya saldıran sol yapı ile Diyarbakır’da iftar çadırına saldıran İslami yapı da İran’a müttefik bir bakış açısına sahip. Sizce de bir gariplik yok mu?

Ve bu akıl bugün Kürt hareketini de zehirlemeye çalışmakta. İspatlanması asla mümkün olmayan, düzmece bir belgeyle Güney Kürdistan yöneticileri, Türkiye ve İsrail’in IŞİD’i Musul’a soktuğunu yayarak Türkiye’nin tarihini değiştirecek Kürtlerin bu coğrafyada kendilerini özgürce ifade edebildikleri bir durumu sabote etmeye çalıştıkları nasıl olur da görülemez!

Oyun bu kadar pis, tehlikeli ve kanlıdır.

Başını Neoconların çektiği, İran’ın bölgede mobilize ettiği bu tehlikeli oyuna dur demek her vicdanlı insanın sergilemesi gereken bir duruştur.
İLHAMİ IŞIK DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS