Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

İlhami Işık

Akıl sağlığını yitirmiş aydınlar

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Bir gün evvel Murat Belge, dün de Ömer Laçiner…

Aslında yıllardır içlerinde büyüttükleri topluma yönelik küçümseyici, aşağılayıcı, ırkçı ve faşist ruh halini nihayet kusmaya başladılar. Ve bunu çok küstahça, bizlerle alay edercesine da kusmaya başladılar.

Ne yazık ki yıllardır bu aydın tiplemelerini, yarattıkları iğrenç algılar sonucu görme, tanıma ve adlarını koyma fırsatı elde edemedik. Aslında her zaman kendi rahatsızlıklarını, kendi hoşnutsuzluklarını bizim rahatsızlıklarımızın önüne koyup perdeleyerek çok ustaca sakladılar. Algı kabiliyetlerinin yüksek olması, Türkiye’nin karanlık iktidarlarından çektiklerimiz ve yaşanan onca hukuksuzluk, onları tanımamızı engelledi.

Ama bugün o tablo; yani 10 yılda bir darbe yapabilecek, yüz yıldır bu ülkeyi soyan yağmalayan güçlerin artık iktidarda olmaması Kürt meselesini kanla bastıran bu yapıların tasfiye olması bunları çırılçıplak ortaya çıkardı.

Düşünebiliyor musunuz? Murat Belge yazısına başlarken şöyle diyor: İçkili yerleri kapattılar. Kadınları kapattılar. Fezlekeleri kapattılar, Şimdi de Twitter’ı kapatıyorlar.

Tanımlamaya bakar mısınız!

Bu kadar yalan yan yana gelebilir mi?
Bu kadar yalan söyleyen bir aydın olabilir mi?
Bu kadar toplumu yalan üzerinden ateşe atmak isteyen kafa akil adam kafası olabilir mi?
Bu kafanın ruh sağlığı yerinde mi dersiniz?

Aynı kafayı taşıyan diğer bir isim de Ömer Laçiner...

Şimdi şu sözlere dikkat sevgili okurlar:

“Eğer iktidar yüzde 40’ın üzerinde oy alırsa demokrasi dışı yollarla mücadele edilir veya gerekir”

Bu açık ve net sol jargonla süslenmiş faşist bir kafadır. Irkçı bir kafadır. Siz kimsiniz? Ve hangi hakla bu ülkede halkın değer yargılarıyla, halkın tercihiyle savaşıyorsunuz? Halkı kendisiyle savaşmaya çağırıyorsunuz?

Buyurun! Hodri Meydan!

Siz apartmanınızdaki komşunuzu bile tanımazken, sokağınızda kimler yaşıyor bunu bile bilmezken, mahallenizden haberiniz yokken bu ülkeyi dizayn etmeye kim olarak çabalıyorsunuz? Size ancak gülünür!

Tüm bu hezeyanlar siz ve sizin gibi yüz yıldır bu halkı aşağılayanların ve bunun üzerinde kendinizi aydın ve saygın sıfatlarla dillendirmenizin artık kıymeti harbiyesinin olmadığını gördüğünüzden ötürüdür. Bu öfke diliniz, bu küstah bakış açınız; değersizleştiğinizin, kardeşliğe, barışa yenildiğinizin ispatıdır.

Size yüreğimiz de, aklımız da gözlerimiz de kapalıdır.

Güle Güle size..
İLHAMİ IŞIK DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS