Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Hulusi Akar: Terörün sonunu getireceğiz

Hulusi Akar: Terörün sonunu getireceğiz
Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Gündem - - Editör: Hazal Palavar

TSK'nın komuta kademesi ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yılın son gecesinde Süleyman Şah Türbesi ile Kilis'teki Müşterek Özel Görev Kuvvet Komutanlığında denetleme ve incelemelerde bulundu.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile yılın son gecesinde askeri uçakla ilk olarak Gaziantep'e gitti. Havalimanında Vali Davut Gül, 2. Ordu Komutan vekili Korgeneral Sinan Yayla ve öteki ilgililer tarafından karşılanan Bakan Hulusi Akar ve beraberindekiler, buradan askeri helikopterlerle sınır hattına, oradan da araçlarla Türkiye sınırındaki Suriye'nin Eşme Köyü'ne nakledilen Süleyman Şah Türbesi'ne geçti.

dghuhtr759JHGL

 

İnceleme ve denetlemelerde bulunan Bakan Hulusi Akar ve komutanlar, Süleyman Şah Türbesi'nde dua etti, faaliyetlerle ilgili bilgi aldı. Türbe çevresindeki mevzileri gezen Hulusi Akar, nöbet tutan askerlerle tek tek sohbet etti, sınır hattında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Akar, ziyaretin sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonla görüştü. Bakan Hulusi Akar'ın beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ve kuvvet komutanlarıyla Süleyman Şah Türbesi'ne geldiklerini ifade etmesinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, türbenin önemine dikkati çekerek şunları söyledi:

''SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ''

"Bu süreç içerisinde çok farklı bir dönemi Cerablus'ta, Afrin'de yaşadık. Süleyman Şah'da sürekli olarak hep belli sıkıntılarla karşı karşıya kaldık. Fakat nakli kubur yapıldıktan sonra Süleyman Şah'ta yeni bir dönem başladı. Şu anda malum 120 dönüm kadar bir arazi içinde Süleyman Şah Türbesi ve çevresiyle birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri, kendisinin tarihiyle özdeş hale gelmiş olan Süleyman Şah'ın inanıyorum ki bundan sonraki süreci çok daha farklı olacak, çok daha önemli olacak, çok daha önemli bir işaret fişeği olacak. Özellikle burası sizlere, bizlere emanet. Dolayısıyla bizler de bu emanetimize sonuna kadar sahip çıkacağız."

ERDOĞAN'DAN SÜLEYMAN ŞAH MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komutanlarları ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, nasıl ki Cerablus'ta, Afrin'de bir tarih yazdınız, bundan sonraki süreçte de inşallah bu süreç aynı kararlılıkla devam edeceğini, birçok spekülasyonlar olmakta, sakın bu spekülasyonlara kulağınızı takmamaları gerektiğini, inandığımız için üstün olduklarını, bundan hiçbir taviz vermeden yola devam edeceklerini, inanç, iman birçok zaferi de arkasından getireceğini,herkesi kutlayıp, tebrik ettiğini ifade etti.

KİLİS'TE MÜŞTEREK ÖZEL GÖREV KUVVET KOMUTANLIĞINA ZİYARET

Bakan Hulusi Akar ve komutanlar, daha sonra askeri helikopterlerle Kilis Çıldıroba'daki Müşterek Özel Görev Kuvvet Komutanlığına geçti.

Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Kilis Çıldıroba'daki Müşterek Özel Görev Kuvvet Komutanlığında denetleme ve incelemelerde bulundu.

JLITG68Fdghd

''ZAMANI GELDİĞİNDE ÇUKURLARA TERÖRİSTLER GİRECEK''

Son dönemde Türkiye'nin çevresinde önemli gelişmelerin yaşandığına dikkati çeken Bakan Hulusi Akar, bunların yakından takip edildiğini ifade etti. Bölgede yaşanan istikrarsızlık, belirsizlik ve trajedilere karşı Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin elinden gelen her türlü gayreti gösterdiğini, diğer hiçbir ülkenin göstermediği hassasiyeti gösterdiğini ifade eden Hulusi Akar, İdlib'de yaşanan gelişmelerden de bahsetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile üst düzey görüşmenin sonucunda İdlib mutabakat muhtırasının imzalandığını hatırlatan Hulusi Akar, "Bu gerçekten birçok trajediyi daha başından önleme fırsatı verdi." dedi. Türkiye'nin güneyinde, Suriye'nin kuzeyinde terörist koridorunun oluşmasına izin vermeyeceklerini kaydeden Hulusi Akar, Ülkemizi, milletimizi tehdit edecek, ülkemiz ve milletimiz için risk ve tehlike oluşturacak bu terörist koridorun oluşması büyük ölçüde Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ve güvenlik güçlerimizin mensuplarının büyük bir fedakarlık ve kahramanlığıyla engellediğini, bazı yerlerde çukurlar, hendekler, mevziler hazırlayıp, kazdıklarını, yeri ve zamanı geldiğinde kazılan çukurlara da hendeklere de bu teröristlerin hepsini, Türk Silahlı Kuvvetleri gömmeye mukte olacağını, DEAŞ ile mücadelenin devam ettiğini, bu konuda en son Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Trump ile yaptığı görüşmenin sonucu olarak bu DEAŞ mücadelesinde Türk Silahlı Kuvvetleri bir görev, sorumluluk aldığını, vazife üstllendiğini, buna bağlı olarak aynı zamanda Irak'ın kuzeyinde de herhangi bir terörist mevcudiyetini, yatağını kabul etmediklerini, onların da bir an önce etkisiz hale gelmesi için ellerinden gelen gayreti gösterdiğini vurguladı.

Bakan Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Sincar ve Karaçak Dağı bölgelerine yapılan hava harekatını anımsatarak, Ayrıca kara kuvvetlerimizin Irak'ın kuzeyinde belirli bölgelerde faaliyetlerini sürdürdüğünü, Hava kuvvetlerimizin de tespit edilen hedefleri vurmaya devam edeceğini, buradaki önemli husus, biz Suriye ve Irak başta olmak üzere tüm komşularımızın siyasi ve toprak bütünlüğüne son derece saygılı olduklarını, bizim buradaki yaptığımız operasyonlar bir tercih değil, bir mecburiyet olduğunu, ülkemizin ve milletimizin güvenliği bakımından bir mecburiyet olduğunu, oradaki teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için yapılmış olan faaliyetler olduğunu, herhangi bir şekilde bu teröristler etkisiz hale getirilir, orada ülkemize, milletimize karşı tehdit ve risk olmaktan çıkarsa bizim de orada operasyon yapmamıza zaten ihtiyaç kalmayacağını, dolayısıyla bu toprak bütünlüğüne saygı konusunu her fırsatta söylüyoruz, bu konuda son derece samimi olduklarını dile getirdi.

''TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ BURAYA DA ORAYA DA YETER''

Hulusi Akar, 462 bin kilometrekarelik mavi vatandaki hak ve menfaatlerin de korunduğunu kaydederek, bununla ilgili herhangi bir tereddüdün olmadığını ifade etti.

"Türk Silahlı Kuvvetleri buraya da yeter, oraya da yeter." diyen Akar, Türkiye'nin barıştan, dostluktan, iyi komşuluk ilişkilerinden yana olduğunu bunu da her fırsatta gösterdiğini ifade etti. Bakan Hulusi Akar, "Bunun dışında birtakım hesaplar yapılıyorsa bunların yanlış olduğunu, herhangi bir şekilde taviz vermemizin söz konusu olmadığını, hiçbir oldu bittiye göz yummayacağımızı da herkesin bilmesini ifade etmek istiyorum." şeklinde konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin bölge ve dünya barışına katkı sağlamak için gösterilen gayrete devam edileceğini de belirten Hulusi Akar, savunma sanayide millileşmede yüzde 65 oranının geçtiğini ifade etti. Bu konuya büyük önem verildiğini vurgulayan Bakan Akar, "İnşallah bu gelişme aynı hızla devam edecek. Şu anda dışarıdan aldığımız birçok silahı, aracı, mühimmatı yapmaya başladık, kalanları da inşallah önümüzdeki yıllarda hepsini yapacak hale geleceğiz." diye konuştu.

"Coğrafya ne kadar kaderse Türkiye de bu coğrafyanın o kadar kaderi." diyen Hulusi Akar, bunu bölge ve komşu ülkelerin anlaması ve içselleştirmesi gerektiğini söyledi. Bu coğrafyada güçlü olmanın önemine işaret eden Bakan Akar, şu ifadeleri kullandı:

"Güçlü olmak için de etkin, caydırıcı, saygın Türk Silahlı Kuvvetleri şart. Bu konuda elimizden gelen neyse bugüne kadar yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri akıl ve bilim ışığında anayasa çerçevesinde, yasalar doğrultusunda milletinin emrinde görevinin başında. Türk Silahlı Kuvvetleri bütün kahraman ve fedakar mensuplarıyla dağda, bayırda, hudutta, yurt içinde, sınır ötesinde görevinin başında bu da bizim için en büyük gurur, övünç kaynağıdır."

"TERÖRÜN SONUNU GETİRECEĞİZ"

Bakan Hulusi Akar, Mehmetçik ile bir araya geldiği yemekte ise en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadelenin devam edeceğini vurguladı.

Türkiye'nin güneyinde sınırları tehdit eden, halka ve güvenlik güçlerine zarar veren hiçbir tehdit ve riskin kalmasına izin vermeyeceklerini belirten Hulusi Akar, "Bu risk ve tehdit sona erinceye kadar da bu mücadeleyi sürdüreceğiz." dedi. Terörün sonunun getirilmesi için azimli ve kararlı olduklarını dile getiren Akar, "Bu yoldan dönmek yok. İnşallah ülkemizi ve asil milletimizi bu terör belasından kurtaracağız." ifadesini kullandı.


Facebook Twitter Linkedin WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
ÇOK OKUNANLAR
'Susamam'daki rapçiler hakkında suç duyurusu
Susamam adlı parçada yer alan ve şarkıyı söyleyen 18 rapçi için savcıl
Benzin ve motorine bu geceden itibaren zam
Suudi petrol şirketine yapılan saldırı faturaya da yansıyacak. Bu gece
Emina Jahovic ve Sadettin Saran tatilde!
Emina Jahovic ve Sadettin Saran çıktıkları İtalya tatilinde aşklarına
MEB, Mahmut Tuncer açıklaması yaptı
Sosyal medyadan paylaşılan şarkıcı Mahmut Tuncer'in sözlerinin olduğu
Yargı paketinde idam cezası yok!
AK Parti Grup Başkanı olan Naci Bostancı, yargı paketine ilişkin, idam
Erdoğan'dan incir ikramı!
Putin ve Ruhani, Suriye Zirvesi kapsamında dün Çankaya Köşkü'nde idile
ALES başvuruları başladı!
17 Kasım'da uygulanacak olan ALES sınavının başvuruları başladı.
8 ilde FETÖ operasyonu!
FETÖ/PYD yapılanması ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafın
Sağ Ok Sol Ok
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS