Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Havva Bütün Saraç

CİHADİST ERDOĞAN, KURTARICI İSRAİL

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Today’s Zaman yazarları hükümeti ve İHH’yı AB’ne, ABD’ye, İsrail’e şikayet ederken adeta onlardan biriymiş gibi kelimeler kullanmaya özen gösteriyorlardı: Cihadist, El Kaideci Erdoğan ve Ak Parti hükümeti, terörist İHH gibi tam da Avrupa’nın duymak istedikleriyle imdat çağrısı yapıyorlardı.
 
Alternatif, ılımlı, evangelist, modern, çağdaş, içi boşaltılmış Kalvinist, Protestan İslam’ın temsilcisi olduğu için belki de yurt dışında okulları bu kadar kolay kabul gördüğü söylenen bir cemaatin hakiki İslam ve Müslümanlardan rahatsız olmalarında çok da tuhaflık yoktu aslında. Şahin Alpay bir yazısında bunu inkar ederken doğrulamıştı bir bakıma. “Şeriatsız, fıkıhsız, cihadsız, şehitsiz bir İslam anlayışımızın olduğu söyleniyor, ancak biz çoğulcu, modern, alternatif İslam’ı savunuyoruz” demişti.
 
Sızıntı yazarlarından birinin attığı tweetlerinde “Hoca Efendi Türkiye’ye, münafıkların ülkesine neden gelsin? Yolsuzluklarla yaşayan sapık iktidarlara oy veren sapıkların ülkesine neden gelsin? Yolsuzlukları, İsrail ve ABD bitirecekse, yaşasın İsrail, yaşasın ABD” diyor. İşte “hak, batıl, mümin, münafık, sapık” kavramlarını iyiden iyiye karıştırmış bir Sızıntı yazarının zırvaları.
 
Fethullah Gülen’den Cumhurbaşkanına gelen mektup “barış için adım atmaya, medyamızı yatıştırmaya hazırız, yeter ki kamudaki atama ve tayinler ile 17 Aralık operasyonuna karşı çıkan medya organlarındaki yayınların durdurulması” çağrılarını içerse de Başbakan 17 Aralık olaylarının tekerrür etmemesi için bu pazarlığa yanaşmıyor. Hükümete destek veren milletin genel kanaati de bu yönde. Devlet içinde bir devlete, paralel yapılanmaya göz yumulmamalı, milletin iradesine ne yargı, ne bürokrasi ne de medya ipotek koyabilmeli.
 
Mektup ve üslubuna dikkat edilince de gözlerden kaçmayan husus, ne Kenan Evren’e, ne Çevik Bir’e, ne Papa’ya ne de Emin Çölaşan’a yine Gülen tarafından gönderilen mektuplardaki nezaket ve iltifatların yer almayışıydı. Özellikle Emin Çölaşan “Değerli, gazeteci, yazar, kıymetli insan, saygıdeğer aydın E.Çölaşan Beyefendi, değerli ve aydın kişiliği, kıymetli kalemi, dürüstlüğü… iltifatlarıyla donatılmış bir mektubu, nasıl olmuştu da hak etmişti, hala anlamış değiliz.
 
Artık Fethullah Gülen ve medyası, bütün bu yaşananlardan sonra ana muhalefet partisi gibi zırt pırt açıklama yapıp Türkiye’yi karıştırma, dış güçleri yardıma çağırma saçmalıklarından vazgeçmeli. 17 Aralık’ın Türkiye’ye hem ekonomik hem de siyasi olarak verdiği zarar malum.
 
Cemaat, cemaat olduğunu hatırlamalı, siyasete müdahaleden, kaos oluşturma hevesinden vazgeçmeli. Samimi tabanını daha fazla üzüp utandırmamalıdır. Bu saatten sonra tabi ki hiçbir şey olmamış, yaşanmamış gibi olmayacaktır. Ancak “bu iş inada bindi” denilip de daha da çirkinleşilecek olursa en büyük bedeli cemaat kendisi ödeyecektir. Umuyoruz ki içlerindeki sağduyulu kişiler buna müsaade etmez.
HAVVA BÜTÜN SARAÇ DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS