Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış Aydın

Gençlerin günahı içki içmek Sizin günahlarınız nelerdir?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

BEYOĞLU, Firuzağa'da plakçıda düzenlenen müzik etkinliğini yaklaşık 20 kişi bastı etkinliğe katılanları ramazan ayında içki içtikleri için dövdüler darp etti. Bu acizliği niye yaptıklarını sorsanız ‘islam adına' derler. Halbuki islam dini böyle bir davranışı emretmiyor tam tersine yasaklıyor, içki içeni dövün demiyor. İnsan görünümlü bu hayvanlar gençlerimize saldırarak en başta islam dinine büyük zarar veriyorlar bunların dinden,imandan,islamdan haberleri yok.Tek bildikleri kendileri gibi cahil takımından duyacakları ‘Helal olsun size ne güzel dövdünüz vurup kırdınız gençleri' sözleridir. Tribün Müslümanlarının ortak özelliğidir her naneyi yerler ama iş kendilerinin yapmadığı bir günaha gelince ona dört elle sarılır diğer günahlarını örttüklerini sanırlar. Beyoğlu'nda duvara tosladılar . Aslında büyük günah işlediler. Alkollüyken Namaz kılma ihtimali olan gençleri dinden soğutmaya çalıştılar. Cenabı Allah Nisa suresi 43.Ayeti kerimesinde şöyle buyuruyor ‘Ey iman edenler! Sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın' .Merak edenler açıp ayetin tamamını okuyabilirler. Eskiden Doğan görünümlü şahin tabiri vardı, şimdi Müslüman görünümlü neye inandıkları belli olmayanlar var ve onlara sormak lazım ‘Siz kimsiniz ne hakla gençlere dayak atarsınız' Cenab-ı Hak buyuruyor Alkollüysen ayıldığın anda namaz kılabilirsin diye. Bunların günahlardan haberi yok.Sanıyorlar ki en büyük günah içki içmek. Gerçek islamı bilseler bu yaptıklarının cezasını da bilirlerdi. Ancak bunlar okumamış, kuytu köşeci, üfürükçü hoca talebeleri oldukları için savunmasız üçbeş gence bağırıp çağırmayı Müslümanlık sanıyorlar.Kuran'ın ilk emrinin ‘oku' olduğundan haberleri yok.Günahların çeşitleri vardır.

İmanla alakalı büyük günahlar ,İslam'ın şartlarıyla alakalı büyük günahlar ,Helal ve Haramla alakalı büyük günahlar ,Ahlakla alakalı büyük günahlar,Toplumla alakalı büyük günahlar.İçki içmek helal ve haramla alakalı büyük günahlara girer. Evet bu gençler içki içerek günah işlemişlerdir ya sizler hangi günahları işlediniz ? Gençlerin günahını ifşa edeceksek tüm dünyaya duyuracaksak siz büyüklerin günahlarını açmayalım mı ? Yoksa sizin islam inancınıza göre küçüklerin günahları açıklanır büyüklerin ki Allah'a mı bırakılır ? Olmaz öyle şey islam dini haksızlıklara gelmez. Büyük günahlardan başlayalım mı ? Zekat vermemek bilirsiniz büyük günahtır paraların üstünde kuluçkaya yatmak sizi kurtarmayacak. İslam dinine iman ettikten sonra tekrar imanından vazgeçmek. Zina yapmak. Helala haram demek veya harama helal demek. Faiz almak ve vermek, yani tefecilik yapmak. Hırsızlık yapmak. İslam'ın emirlerini alaya almak. Cahillikten kurtulmaya çalışmamak. Cehennem azabından korkmamak ve kurtuluşa ermiş olduğu sanmak.

Son olarak Beyoğlu'nda dövdüğünüz o gençlere karnı aç birisi gitse ‘karnımı doyurur musunuz ‘ diye sorsa sizce ne yaparlar önce bunu düşünün sonra bir garibanı gördüğünüzde Allah versin Allah versin diyen haykırışlarınızı belki o zaman insafa gelirsiniz. Son söz Allah'ındır kimin cehennem kimin cennetlik olacağının kararını da O verecektir…Eğer yargımız biran önce harekete geçip bu saldırganlara en ağır cezayı vermez ise önümüzde çok karanlık günler bizi bekliyor.

  YORUM YAP / YORUM OKU
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS