Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış Aydın

FETÖ’nün kanlı değirmeni İzmir’de dönüyor mu?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Fetö terör örgütü için başkent olarak belirlediği İzmir'in özel bir anlamı var çünkü ilk tohumlarını burada attı. Fetö'ye karşı yapılan operasyonların çoğunluğu İzmir merkezlidir. Fetö borsasının kuruluş temelleri İzmir'de atılmıştır. İzmir'de filizlenen Fetö zehrini Türkiye'nin her yerine akıtmıştır.Fetö terör örgütüyle devletimiz en üst düzeyde mücadele etmesine rağmen bu kanlı örgüt üyelerinin yargıdaki militanları yasadaki boşlukları en iyi şekilde değerlendirip hala kripto olarak varlıklarını devam ettirmektedirler. Fetö'nün kökü neden kurutulamadı ?

Neden aradan bunca zaman geçmesine rağmen hala virüs gibi her yerden çıkıyorlar ? Bu konudaki en büyük hatalardan birisi bu kanlı terör örgütü mensuplarına uygulanan TCK 220 ve 221. Maddelerdir. Peki ne diyor bu yasa maddeleri; örneğin bu kanlı terör örgütüne mensup bir başsavcı veya hakimsiniz ve örgütün göbeğindesiniz her faaliyetinde varsınız, dolayısı ile yasaları en iyi yorumlayacak durumdasınız. Yakalanacağınızı, akıttığınız kanda boğulacağınızı, günahına girdiğiniz masumların hesabını vereceğinizi çok iyi biliyorsunuz, böyle bir durumda elinizi çabuk tutup yapmanız gereken hakkınızda bir soruşturma ve kovuşturma açılmadan hemen kanlı terör örgütünüz hakkında üç beş kişinin adını vermek veya örgüte ilişkin devletin operasyon yapabileceği bilgileri açıklamaktır, bunları yaptığınızda Fetö terör örgütü üyeliğinden ceza almıyorsunuz. Çünkü Fetö aynı zamanda bir istihbarat örgütü olduğu için verdiğiniz bilgiler emniyet güçlerinin bilmediği veya şüphelendiği halde delillendiremediği gizli konular oluyor ve siz paçayı sıyırıyorsunuz.

Gelelim kamu vicdanını yaralayan konulara; dışarıdan bakıldığında sizin Fetö mensubu olduğunuzu cümle alem biliyorken, yanınızda yörenizde bulunanlar, 24 saat beraber olduğunuz, tüm dostlarınız cezaevinde iken, sizin dışarıda keyif çatıyor olmanız insanlarda kafa karışıklığı yaratıp, Ak Parti'ye karşı bir antipati oluşturuyor. Fetö'yle mücadelede yapılan en büyük yanlışlardan birisi projektörü cezaevine girenlere değil yasalardaki boşluğu kullanıp dışarıda kalanlara çevirmemektir. Çünkü özellikle yargıda yuvalanmış bu örgüt militanları yasalardaki boşluğu kullanıp paçayı kurtardıktan sonra avukatlığa zıplıyor ve İzmir'in en büyük işadamlarının yanına kapağı atıyor böylece geçmiş günahlarına ve suçlarına güçlü bir perdeleme yapıyorlar. Asıl önemli nokta bunların yakasına yapışmaktır bunları sorgulamaktır. Bunlara ‘' Gel bakayım buraya seninle birlikte 50 kişi yargılandı cezaevine girdi sen dışarıda fink atıyorsun , hepsi senin adını veriyor, sen nasıl dışarıda kaldın adın çarşaf çarşaf haberlerde geçiyor ‘' deyip bunları tekrar soruşturmaya tabi tutmak lazım çünkü en büyük zararı bu devlete bunlar veriyorlar,kamu vicdanını yaralıyorlar.

Bu isimler bellidir kaynakları İzmir'dir. Namuslu şerefli bir yargı mensubunun emekli olduğunda eline geçecek meblağ belli iken bunların nasıl servet sahibi oldukları da sorgulanmalıdır. Ayrıca gözden kaçırılmaması gereken ve özellikle adalet bakanlığının müdahale etmesi gereken bir diğer önemli husus bu profilde olan,yasal boşluğa yaslanıp,paçayı sıyırmış isimlerin adı Fetö'yle anılmış , iltisak ve irtibatlı isimlerin yargıda ve emniyetteki bağlantılarını incelemektir. Çünkü bu isimler tüm arkadaşları cezaevinde iken dışarıda kaldıkları için çevrelerine güven vermektedirler. Oysaki cezaevinde yatanlar yaptıklarının bedellerini öderlerken bu kripto unsurlar bu devlete bu millete daha büyük zararlar vermeye devam etmektedirler. Yöntemleri tamamen Fetö'nün taktikleriyle aynıdır; toplumda itibar sahibi işinsanlarına yaklaşmak, üst düzey bürokratları ziyarete gitmek fotoğraf çektirip basına servis etmek bu sayede güven oluşturup kanlı kirli emellerine doğru hızla yol almaktır.

Fetö terör örgütü mensupları müthiş yalan söylerler,manipülasyon,iftira konusunda üstlerine yoktur,vicdansızdırlar hatırlayın Ergenekon,Balyoz davalarını ve daha nicelerini masum birçok insanın kanına girdiler, devletin omurgası ordumuza saldırdılar. Bu kanlı terör örgütü mensuplarına asla prim vermeyin sorgulayın çağımız bilim ve teknoloji çağı açın internetten bakın, isimlerine geçiyorsa, bir şüphe duyun unutmayın ki bunlar yasada ki boşluklardan istifade edip dışarıda kalan unsurlardır ancak sanmasınlar ki ölene dek kaçabilecekler eninde sonunda yargı önüne çıkacak ve arkadaşları gibi cezaevine gireceklerdir. Bu noktada İçişleri bakanlığımız ve Adalet bakanlığımız İzmir için harekete geçmelidir çünkü değirmenini kanla döndüren bu örgüt militanlarının yaşam pınarı İzmir'dir burası kesilirse can damarları kesilmiş olur. Aksi halde doğdukları yerde İzmir'de üremeye devam ederler.

  YORUM YAP / YORUM OKU
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS