Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış Aydın

Eski Türkiye mi Güçlü Türkiye mi ? Karar milletin

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Türkiye yeni bir kurtuluş savaşı veriyor.İçeriden, bürokratik vesayetin temsilcileri,kandan beslenenler,kendilerini bu ülkenin sahibi sananlar 16 Nisan'daki referandumdan Hayır çıksın diye aynı safta birleşirlerken,dışarıda bu kitlenin temsilcilerine destek veren ülkeler her türlü çirkinliği yapmaktan imtina etmiyorlar.16 Nisan referandumunu adeta ölüm-kalım savaşına dönüştüren zihniyetten bu ülkeye hayır gelir mi ?Asla gelmez bu güne kadarda gelmemiştir.

Hastanelerde bırakın tedavi parasını ödeyemeyenlerin rehin alınmasını,cenazelerin rehin alındığı bir Türkiye vardı.Bozuk yollarında binlerce trafik kazası yaşanan her sene binlerce insanını trafik kazasına kurban veren bir Türkiye vardı.Bırakın uçağı şehirler arası otobüslerde bile seyahat etmek istediğinde yere bulamayan bir Türkiye vardı.Okula başlayan çocuğuna ders kitaplarını,defterlerini alacak para bulamadığı için elindeki alyansını satan bir Türkiye vardı.Yapılanları uzatmak mümkün biz burada keselim.2002 öncesine baktığımızda Yurtdışından bakıldığında hiçbir konuda fikri alınmayan, tükenmiş,bitkin düşmüş bir Türkiye varken bugün kendi ayakları üzerinde duran oyuncu değil oyun kurucu bir Türkiye var.Yurtdışından sert bir tepki gördüğünde susan sinen iktidarları gören bir Türkiye'den en ufak atarlanmaya anında misliyle cevap veren bir Türkiye'ye geldik.Bundan mı rahatsızlık duyuluyor ? Terörle yaşamaya alıştırılan bir Türkiye'den terörle mücadele eden bir Türkiye'ye gelinmesinden mi huzursuzluk duyuluyor ? Gazete manşetleriyle iktidar değiştiren bir Türkiye'den işini hakkıyla yapan gazetelere ve basın özgürlüğünün güvence altına alındığı bir Türkiye'ye kavuşmamızdan mı endişe ediliyor ? Artık bu içimizdeki korkaklara,hainlere,özgüvensizlik içinde debelenen zavallılara dur deme zamanımız gelmiştir.Türkiye'nin büyük bir devlet olduğunu dünya alem gördü siz göremiyorsanız millet elbette gerekeni yapacaktır.Sayın Kılıçdaroğlu'nun söylediği şu söze bakar mısınız ? 'Eğer evet çıkarsa dışardan ülkemize yatırımcı gelmez' Allah aşkına böyle bir olabilir mi ? Cehennemin dibine kadar gelmesin ancak asıl acı olan Kılıçdaroğlu'nun paranın küreselleştiğini görememesidir.Yatırımcı evete hayıra bakmaz sadece kazancına bakar.Kılıçdaroğlu bu sözü sadece içeride bir ekonomik korku yaratabilirmiyim amacıyla söylediği açıktır.Üzücü olan böyle çocukça yöntemlerle tanklara kafa atmış bir milleti aldatacağını düşünen bir muhalefet liderimizin olmasıdır.Hele bakın şu utanmazlara tutturmuşlar 'yargı bağımsız değil' diye diye ortalığı inletiyorlar.

Elinizi vicdanınıza koyun velev ki bugün yargı bağımsız değil o zaman düne bakalım.Kurulduğu günden bu yana Türkiye'de şikayet edilen kurumların başında yargı gelir.2002 yılına kadar yargıda yaşanılan sorunlar nelerdi ? En basit davanın 3 ayda bitmesi gerekirken 5 yıl sürüyorsa,1 yıl sürecek olan 10 yıl sürüyorsa,suçsuz hakkını arayamıyorsa,suçlu adaletin önünde masum bulunuyorsa,cezaevleri mağdurlarla doluysa,yüksek yargı siyaseti şekillendiriyorsa,yargı millete güven değil korku veriyorsa,herşeyi bir kenara bırakın bütün vatandaşlar 'Allah kimseyi mahkeme kapılarına düşürmesin' diyorsa .Bugün yargı bağımsız olsun diyenler neden 2002 öncesiyle alakalı tek kelime konuşmuyor.Gelişmiş hiçbir ülkede hiçbir vatandaş savcıdan hakimden korkmaz çekinmez gider gönül rahatlığı ile kendisini ifade eder suçlu veya suçsuz bulunur.Ancak bizde bugüne kadar yargıya hiçbir siyasi iktidar dokunamamıştır korkmuştur,sinmiştir unutmayalım ki bu yargı bu ülkede seçilmiş bir başbakanın idam kararını verdi.Deniz Gezmiş'İn,Mustafa Pehlivanoğlu'nun idam kararını da veren aynı yargımız değil mi ? Bugün nasıl oluyor da hem yapılan bu idamları lanetleyeceğiz sebep olanlara bela okuyacağız hem de ' yok arkadaş yargıya dokunmayalım' diyeceğiz.

.Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır sistemden en çok şikayet eden CHP geçmişin bozuk düzenine en çok sahip çıkan yine CHP.Türkiye eski Türkiye'mi olacak yoksa Yeni Türkiye mi ? bütün sorun burada.Hep birlikte CHP'yi bu sıkışıklıktan kurtarıp Türkiye partisi yapmanın yoludur evet kullanmak. Türkiye tam anlamıyla bir yol ayırımındadır.Mesele açık ve nettir. Türkiye'nin ayağına vurulmak istenen prangalarından kurtulması için tek çıkar yok evet oyu kullanmaktır.Güçlü Türkiye güçlü yarınlar için Evet demeliyiz.

  YORUM YAP / YORUM OKU
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS