Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Hasan Kaya

Erdoğan’ın Biga mitinginin değerlendirmesi…

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Biga ilçesine yapacağı sürpriz ziyareti önemsediğimi, halkın tutumunu ve katılımını merak ettiğimi, siyasette miting meydanlarının iyi okunduğu ve iyi tahlil edilebildiği takdirde ısmarlama yapılan birçok anketten daha sağlıklı bilgiler vermekte olduğunu bundan önceki yazımda belirtmiştim.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Biga'yı sevdiğini, önemsediğini, gençlik yıllarından beri ilçe ile içli dışlı olduğunu ve yakın dostları bulunduğunu, yapacağı toplu açılış törenin miting havasında geçeceğini de dile getirmiştim.

Doğup, büyüdüğüm; çocukluk ve gençlik yıllarımın geçtiği, memuriyet hayatımın son on beş yılını da ilçe ve bölge müdürü olarak görev yaptığım, halen ikamet ettiğim halkı ile bire bir ilişki içinde olduğum memleketimde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mitingi ile ilgili gözlemlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çanakkale yerelinde ve siyasetin genelinde önem taşıyan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 Kasım 2021 tarihindeki Biga programı 2,5 saat gecikme ile başlamasına rağmen toplu açılışların yapılacağı meydan dolmuştu. İşçilerin vardiya değişimi ve kırsal nüfus için akşam hayvanların bakım ve sağım saati olmasına rağmen eksilme olmadığı da dikkatlerden kaçmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kürsüye çıktığın da:

...” Tüm değerleriyle birlikte, Biga'nın tarihimizle birlikte gönlümüzde de ayrı bir yeri vardır. Hele hele siyasi hayatımda Biga bir başkadır. Biga'nın meydanında buraya ilk geldiğimde karşımda sadece bir on kişi vardı ve hamdolsun biz rahmetli Vehbi abimiz, burada onunla yola çıktık. Mali Müşavir Rıdvan kardeşim ile birlikteydik ve on kişiydik. Şimdi Hamdolsun on binler var...

Osmanlı döneminde Rumeli ve Batı Anadolu'ya giden tüm kuvvetler Biga'da toplanıp buradan yola çıkarlar... Tıpkı bu günkü gibi şimdi buradan yolculuğa çıkıyor muyuz? ...”

Diye başladığı konuşması ile AK Parti ana kademesi başta olmak üzere bütün teşkilatlarına 2023 Seçimlerinin startını Biga'da anlamlı bir şekilde vermiş oldu.

Biga halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgisi ve desteği azalmadan devam ediyor. Cumhur İttifakı yetkililerinin de katılması ve miting alanında bazılarının Rabia, bazılarının da bozkurt işareti ile heyecan içinde tezahürat yapmaları ise görülmeğe değerdi.

Bunun yanında son mahalli seçimlerdeki halkın AK Parti yönetimine koyduğu pasif direniş kırılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Biga halkının sevgisi ve yeni yönetimin halkı kucaklaması miting alanına coşku olarak yansımıştı.

Küresel bazda Korona'nın da etkisi ile devam eden ekonomik daralmanın Türkiye'de de etkilerinin fazlası ile görüldüğü yadsınamaz bir gerçek.

Ülkemiz de ekonomik durum Halk TV'nin gösterdiği kadar kötü olmasa da a Haber'in gösterdiği kadarda güllük gülistanlık değil.

Bu ekonomik daralma da döviz, altın fiyatının durdurulamayan yükselişi ve buna bağlı olarak bu artışların diğer girdi fiyatlarına da yansıması nedeni ile başta, tarım ve işçi kesimini olumsuz etkileyen fiyat artışları var.

Küresel güçlerin Türkiye'yi ekonomik ve siyaseten taarruzlarının sonucu dolar ve altının yükselişinin iyiye işaret olmadığının da herkes farkında.

Bütün bu olumsuzlukların herkes farkında olduğu gibi Cumhurbaşkanın Biga Mitingine katılan ve destekleyenler de bunları dillendiriyor. Başta EYT ve 3600 gösterge ile verilen sözün tutulmasını istiyor ve bekliyor. Belki de şimdiye kadar tutulmadığı için kızıyor ve zamanı geldiğinde de tepkisini çekinmeden koyuyor. Köylü ve işçi de aynı durumda ama eline bayrağını almış herkesten önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı desteklediğini göstermek üzere meydandaki yerini almış...

Seçmen sorunların varlığını biliyor ama sorunların mevcut muhalefet partileri tarafından çözüleceğine ve bol keseden verilen vaatlerin tutulacağına hiç inanmıyor. En önemlisi de muhalefete güvenmiyor. Hele hele dostlarımız ile birlikte iktidara geliyoruz dediği Avrupalılara, Amerikalılara ve dağlardakiler ile dağdan inmelere hiç mi hiç güvenmiyor.

Ekonomik ve siyasi sıkıntıların yine Erdoğan ile aşılacağına inanıyor. Bu nedenle de Biga halkının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a desteği devam ediyor.

 

  YORUM YAP / YORUM OKU
HASAN KAYA DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS