Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Erkan Macit

Eller Ay'a biz yaya mı?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Önce Türk-İslam Dünyasın da sonra ise bütün İslam Ümmetinde başlayan Müslüman halkların ilim ve bilim olarak yıkımına yol açan

Proje yüzyıllar boyunca yavaş yavaş işlenerek gerçekleştirildi.

Haliyle gelinen nokta İslam dünyasını bugünlerde ki dağınık ve toparlanamayan, bir durum haline getirdi. Neden oldu bunlar?
Neden koptuk? Yeryüzüne dünyaya biz ne yaptık? Allah ilmini yaymaktan başka. Daha öteye gittiler! İslam dünyasını toptan kökten yok etmek istediler. Nasıl mı? Aklımızı almak istediler. Aklın Kuran-ı Kerim' den koparılmasını istediler. Evet şu aklımız! çoğumuzun kullanmaya gerek duymadığı aklımız. Konuya açıklık getirmeden önce kısa bir şey daha söyleyeyim Endülüs İslam Devleti, Abbasi Halifeliği ve Osmanlı İmparatorluğu gibi dünyaya nam salmış müslüman devletler rehberlerini Kuran-ı Kerim olarak belirledikleri için Yüce Devletler olma şerefine erişmişlerdi
Peki Yüce Devletleri devlet yapanlar kimlerdir ? Düşünürleri!

yani ilim ve bilim adamları. Ama biraz garip geliyor değil mi?.

İslamda bilim adamımı varmış yahu? İslamla bilimin ne alakası var diyoruz içimizden. Haklısınız! Çünkü en büyük bilim adamlarının islam dinine mensup, dönemlerine damga vurmuş şahıslar olduklarını unutturdular bizlere. Neden unutturdular biliyor musunuz ?

Çünkü hepsinin referansı, beslendiği kaynak kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'di de ondan. Matematik, Astronomi, Geometri, Tıp, Tarih, Mimarlık ve daha sayabileceğimiz birçok alanda yaptıkları buluşlar ve bıraktıkları eserler yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in verdiği ilim ve insan aklının ufkunu açacak ayetleri içinde barındırmasındandır. Peki biz nasıl saflaştık çöküşü nasıl yaşadık biliyor musunuz? Zamanın en ünlü matematikçi ve astronomi adamı olan Takiyüddin er-Raşit"in başında olduğu, ilk ve tek Osmanlı Rasathanesi olan Tophane Rasathanesinin ki bu Rasathane çok büyük bir kütüphaneymiş zamanında. İşte burayı bir gecede hain bir plan ile yıktılar ve yıkılması ile ilimde ve bilimde Osmanlı İmparatorluğunun çöküşünü başlatmış oldular, ve bu çöküş bütün İslam dünyasına veba gibi yayıldı.. Tophane Rasathanesi sayesinde gök bilimciliğinde hayli ilerleyen Osmanlı İmparatorluğu, Şeyhülislam'ının Rasathanenin göklerdeki meleklerin bacaklarına baktığını yıldızların gözleminin felaket getireceğini söyleyerek Rasathaneyi Padişahın emriyle topa tutturması ve koca bir imparatorluğun “Aklı” raflara asarak yıkılma sürecini, ilim, bilim ve teknolojide gerilemeye başlatılmasıyla sağlamıştır.

Peki nedir bu hastalık? İslam'dan ve Kur'an-ı Kerim'den koparılan Akıl!.

Ne amaçlanıyor? Hemen söyleyeyim! Amaç yeryüzüne ve kainata inen aklı ve bilimi ilimi teknolojiyi haber eden, şifrelerini barındıran tek kutsal kitabın Kur'an-Kerim olduğunu bilen şeytan ve avaneleri,

osiris dinini yani kendi tek düzen dinini yaymak fikri.

Çünkü Şeytan ve şeytanın çocuklarının,onlara hizmet eden para baronlarının, tapınakçıların, siyonizm teşkilatlarının dünyada çıkaracakları fitne ve fesadın engelcisi Kuran- Kerim ve aklımız

bu duruma engel olmak için Allah ilmini seçenlerin karşısına çıkıp bozgunculuk fikrini yayıyorlar. Bu bir vebadır, fitneciliktir, fesatlıktır.

O halde bizle gelişmekte olan ülkemizin ileriye doğru stratejik ve akılcı hamleler ile yapılan her yenilik ve reform sayesinde bilimin teknolojinin gelişmesini takip ederek milletçe destek olmamız gerekmiyor mu?

Tanklarımız, helikopterlerimiz, gemilerimiz, uçaklarımız ve daha ilerisi

Bir UZAY ENSTİTÜMÜZ olmasın mı? Nedir bu çekememezlik? Nedir bu eleştiri? Nedir bu hakir görme duygusu?

Medyada kendilerini bir şey sanan medya maymunlarına sesleniyorum!

Bu vatanın birer ferdi değil misiniz?

O halde Eller AYA biz YAYAMI kalalım?

 

  YORUM YAP / YORUM OKU
ERKAN MACİT DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS