Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ali Osmanoğlu

Doğarken ölü doğan çocuklar.

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

"Çêman Alayı'na dönük olan ilk safhadaki kayıplarımızın fazla olması eleştirilecek bir husustur. Buna ilişkin daha doğru bir harekat tarzı ve tedbirler geliştirilebilirdi. Yine güçler arasındaki koordinede bazı yetersizliklerin yaşandığı anlaşılıyor. Bu tür kapsamlı ve koordineli eylem planlamalarında tüm güçlerin dakik davranıp herkesin zamanında görev yerine ulaşması gerekiyor ama bir kolda gecikmeler yaşanıyor. Bu yüzden bir takım boşluklar oluşuyor ve bazı kayıplar veriliyor. Aslında bu tarz eylem bir ilktir; acemilikten kaynaklı sorunlar da var. Bundan kaynaklı yetersizlikler yaşanmıştır"

Soğukkanlılıkla yapılmış garip bir açıklama. Açıklamanın sahibi de PKK'nın silahlı kanadı HPG'nin başında bulunan PKK lider kadrosunun demirbaş liderlerinden Murat Karayılan'a ait.

Karayılan bu açıklamayı Hakkari Beytüşşebap da öldürülen 34 PKK'lının ardından yapmış. Ruhsuz ve vicdandan uzak, PKK'nın ne olduğunu çok iyi anlatan bir açıklama.

“Bu tür kapsamlı ve koordineli eylem planlamalarında tüm güçlerin dakik davranıp herkesin zamanında görev yerine ulaşması gerekiyor ama bir kolda gecikmeler yaşanıyor. Bu yüzden bir takım boşluklar oluşuyor ve bazı kayıplar veriliyor” diyor Murat Karayılan.

Ölen çocuklar acemi ve doğru operasyon yapmadıkları için öldüler.

Ne kadar da acımasız bir replik… Asıl acımasız olanı orada ölen çocukların anne-babaların bunu sorgulamamaları veya sorgulayamamaları.

Kürtler, PKK için öldürülmelerinde mahzuru olmayan bir millet ve ölen çocuklar aslında bir dava değil, Karayılan gibi vicdan tutulması yaşayan ve sözde komutanlık yapan bir adam için can veriyorlar.

PKK, dağa gitmiş yüzlerce Kürt çocuğunu infaz etmiştir ve hiçbir nedeni de olmamıştır. Bayık, disiplinsiz davrandıkları için 17 Kürt çocuğunu öldürtüyor. Neymiş disiplin için çocuklar öldürülebilirmiş.

Daha böyle kaç çocuk dağlarda öldü bilinmiyor. O çocukların mezarları bile yok. Topluca gömülüyorlar ve yerlerini PKK dahi unutmuş. Anneleri hala o çocuklar yaşıyor diye biliyor belki de…

Murat Karayılan ve şürekâsının umurunda mı? Kürt anneleri çocuklarını PKK davasına feda edilmesi için doğuruyor.

PKK öldürdüğü ve öldürttüğü Kürt çocuklarının annelerinden bir gün özür diler mi? Hiç zannetmiyorum. PKK özür dilemez. O çocuklar acemice çatışıp öldükleri için PKK'dan özür dilemeli.

Bunun için yeniden doğmalı.

Anneler PKK'ya çocukları feda olsunlar diye mi doğuruyor. Sözde bir dava için ölen bu çocukların annelerinin bir özür bekleme hakkı yok mudur?

Diyor ki Karayılan;

"Ha yarın onlar şehirlerde daha fazla katliama yönelirlerse o zaman Ölümsüzler Taburu da metropollerde harekete geçer" diye konuştu.

İşte böyle tehdit ediyor, taburun adı da ölümsüzler, yani aslında doğarken ölü doğan çocuklar.

Bir gün Kürt halkı PKK'dan bu çocukların hesabını soracak ve “artık yeter Benim İçin Öldürme ve Çocuklarımızı Öldürtme” diyecek.

30 yıldır süren çatışmanın kaybedeni hep Kürtler oldu. Ağır faturayı hep Kürt anaları ödedi. Figen Yüksekdağ, dağda yaşamanın ne demek olduğu biliyor mu? Kayıp çocukların nerede gömüldüklerini ve neden öldürüldüklerini biliyor ve sorgulayabiliyor mu?

Kürtler ölüyor ama kimin umurunda. Karayılan operasyona katılmaz ama ölen Kürt çocuklarının üzerinden operasyon analizi yapabiliyor. Selahattin Demirtaş saz çalıp ajitasyon edebiyatı yapabiliyor ama biliyorlar mı, kurşunlar sadece adamın canını acıtmaz, ruhunu da alır götürür.

Kürtler artık sorgulamalılar ve analar dağda ölen çocuklarının mezar taşına yaslanıp ağlayabilmeliler. Ondan önce “Kürt çocukları nasıl yaşamalı” diye bir yol aramalılar.

PKK 30 yıldır öldürttüğü Kürt çocuklarından ötürü Kürtlerden özür dilemeli.

Diler mi? Dilemez tabi ki, benimkisi acemi temennisi.

  YORUM YAP / YORUM OKU
ALİ OSMANOĞLU DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS