Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Diclegül MENEKŞE

Gündem ve Kürtler

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Tohumdan yetişmeydi sevdalarımız, dağlarımıza, insanımıza, mahkum edildiğimiz kadere bile sevdalandık zamanla, o sevdadan yeşerdi varoluş mücadelemiz.
Garipsin Türkiye ve çokça da riyakar, hafızan balığınkinden bile geri, tarihi iyi bilirsin aslında tıpkı bugün gibi, yanında koşulsuz şartsız Kürtler vardı her zaman, Türkiye bunu iyi bilir, Türkiye ne zaman zora düşse birlik içinde mücadele etti Kürtler tüm Türkiye haklarıyla. Asla hain değildik ama ne zaman ki bellerini doğrultmaya başladılar ilk Kürtlerin başını ezmeye kalktılar, Kürtlere hain deyip terörist deyip işkence ettier. Varlığımız teyid edilsin diyeydi tüm mücadelemiz, konuştuğumuz dil içindi, kültürümüz içindi,düşündüğümüz içindi.
İşkenceler ettiler olmadı, hiçleştirmeye çalıştılar olmadı, eğitimsizlikle ve tabiri caizse açlıkla terbiye etmeye çalıştılar olmadı. Evlerimizden köylerimizden yurdumuzdan etmeye çalıştılar ama yılmadık, bunca mücadele sonunda bile hep sus payıyla sindirmeye çalıştılar. Direnmekten bıkmadık çünkü biz mücadelemizde haklı olduğumuzu biliyorduk ve burada olduğumuzu, var olduğumuzu göstermek için ne gerekiyorsa yaptık yapmaya da devam edeceğiz.
Bu gün sevgili ülkemin hali ortada. Hainler sarmış dört bir yanını, ana muhalefet gavur siyaseti yapıyor, müslümanın müslümana, ırkdaşın ırkdaşa, vatandaşın vatanına yapmayacağı şekilde hainlik yapıyorlar. Yine sevgili ülkem, bugün yaşanan bu süreçte yıkıcı olmayan bir tek Kürtlerdir.
Bunu 1920 ruhuyla ve büyük bir bilinçle yapıyorlar. Yüreğindeki büyük ülke sevgisi ve asaletle yapıyor. Rant elde etmek için değil, öyle olsa bunu kullanmak en çok onların hakkıydı ama hayır, Türkiye’yi hiç kimseye yedirmek niyetinde değil Kürtler. Bu nedenle kör bir şekilde eleştirmiyor. hükümeti, elbette yapılanların farkında, elbette yeri ve zamanı geldiğinde demokratik çerçevede gerekli tepkiyi gösterecektir. Ancak ülkenin hızla kaosa sürüklenmek istediği şu sancılı dönemde değil, bölünmüş bir Türkiye kimsenin istediği bir şey değil, Kürtler birlik bütünlük içinde güçlü bir Türkiye istiyor, muhalefet gibi vatanı kimseye peşkeş çekmiyor.
Acılarıyla fazlaca kavruldu Kürtler, artık acı istemiyor, kan istemiyor, kaos istemiyor, işkence istemiyor, darbe istemiyor çıkılacaksa bir zirveye kardeşçe birlikle ve gerçek demokrasiyle çıkmak istiyor.
sevgili Türkiye, Kürtler 30 Mart sabahıda; Yerel seçim olmaktan çıkan, çözüm sürecinin referandumu olan, barışın kardeşliğin oylanacağının, farkında olarak, çözüm sürecinden, yana tercih yapacaktır.

Diclegül MENEKŞE
Sosyolog diclegul_menekse@hotmail.com
DİCLEGÜL MENEKŞE DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS