Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ramazan Tamer

Devşirmecilik ve Emperyal Sistem

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Dünya üzerindeki her devrimci hareket kendince sebeplerle içinde bulunduğu sisteme itirazla başlattığı bir süreci kendi hedefine ulaşıncaya kadar sürdürmeyi şeref ve dava kabul eder.

1970 li yıllarda yaşadığı ülkede bir şeylerin ters gittiğini düşünen bir adam; yıllarca uğraşıp kendince bir çıkış yolu bulabilmek adına çok uzun bir zaman içine yayılmış mücadelesine Erzurum'da Komünizmle Mücadele derneği çatısı altında başlıyor.

Gel zaman git zaman; komünizmle mücadele etme adına yollara düşmüş bir gariban derviş kılığıyla yoluna devam ederken, zaman kendisini devletin içine sızarak siyasetten uzak kalarak ama siyasal katılım söz konusu olduğu zamanlarda iktidarlarla yaptığı pazarlıklarla tarafını belli ediyor.

İlk başlarda parasız pulsuz devam ettiği itiraz süreci zaman içinde onun taraf olmasına, iktidarlardan çok farklı yollarla güç edinmesine ve zaman içinde başta itiraz ettiği sisteme,15 Temmuzda silahlı bir başkaldırıya dönüşüveriyor.

Birilerine göre tiyatro olan bu darbe kalkışmasıyla birleşerek onun tüm planlarını alt üst eden bir sürecin kurbanı haline geliveriyor güzelim(!) hizmet mantığı.

70 li yılarda hadi bazı sebeplerle kendince itiraz etmeye başlamış ve alternatif hazırlamadan kervan yolda düzülür mantığıyla gidişata göre tavır alıp her daim durumdan vazife çıkarmayı kendine bir iş bildin diyelim, ya sonrasında darbe girişimin başarılı olsaydı ne yapmayı düşünüyordun?

Darbede başarılı oldun, her yere kendi adamlarını daha önceden tespit ettiğin makamlara da oturttun diye düşünelim. Sonrasında itiraz ettiğin sisteme alternatif getireceğin sistemin adı ne olacaktı.

Şeriat mı? Hayır, demokrasi mi? hayır, komünizm mi? Hayır, Ne peki?

Söyleyeyim.

Amerikan yandaşı, onların emperyalistçe uygulamalarını kolaylaştıracak bir sistem.

İsmi ne peki?

Zıkkım

Ben bir kere bile eğer muktedir olursa şu veya bu izm'i veya İslami içerikli bir sistemi uygulamaya koyacağız diye düşündüğünü duymadığım bu darbeci mantığın, ne yapacaklarını çok merak ediyorum.

Hayatı ve insanı hangi usule göre veya hedefe yönelterek yeniden bir medeniyet inşa etmeye çalışacaktı diye merak ediyorum

Altın nesil nidalarıyla, dünyanın dört bir yanındaki altın madenlerine yakın bölgelerde hangi sebeple olduğu aslında belli olan çıkılmış yolda, altının kıymetinden sarraf anlar gerçeğinden yola çıkarak, altın beyinli gençlerimizin Amerika tarafından devşirildiği günün tazeliğinde; dünyanın emperyalist sofrasına meze veya emperyalizmin hizmetinde silah üreticisi beyinleri haline mi getirecektiniz?

Gelecek için düşündüğünüz yoksa batının kendi mantığı ve çıkarları içinde ürettiği ehlîleştirilmiş İslam ve Müslüman mantığıyla daha rahat sömürülecek bir ülkenin veya dünyanın oluşmasına mı taliptiniz?

Siz yeniden bir medeniyet inşa ederek, dünyada kendine has bir zemin edinen ülkenin vatandaşları olma yerine; ABD veya sömürgeci mantıklı bazı medeniyetlerin kullandığı maşalar olmayı mı yeğleyecektiniz?

İslam'ı sadece bazı figürler içine sıkıştırarak light islam mantığını kabul ettirmekle, Müslümanların dışında oldukça fazla rahat oldukları bir dünyayı mı inşa etmeyi hedeflerdiniz.

Gittikleri her yerde bir taraftan insan ve para kaynaklarını batılı sömürgeciler adına ele geçirebilecek çalışmalar yapıp, muktedirlerin ve para sahiplerinin çocuklarını eğiterek bir diğer taraftan da misyonerlere kızarak, yeni sömürge sahalarının açılmasında ABD ye yardımcı olmayı mı hedefliyordunuz?

Daha kısa süre önce inanmış halk kesiminden yardımlar toplayarak açtığınız yurt dışı okullarda İslam'ın yaşanmasını tedbirden dolayı engellemekle asıl hedefine yönelen göz görmediği için gönlün katlandığı gizemli işleri yapmakta, ne kadar mahir olduğunuzu bilenlerdeniz.

Balkanlardaki Türk okulları diye isimlendirilen yerlerde başörtüsü, namaz veya İslam'ı hatırlatacak tüm simgelerden uzak ve takiyyecilikle geçirilen bir ömrün cennette sonuçlanabilme ihtimalini yeniden gözden geçirmek gerekmez mi?

Hadi itiraf edin. Aslında İslam falan derdiniz değildi ama sadece İslam'ın kavramlarını kullanarak hedefe gitmeyi meşrulaştırmaya çalıştınız değil mi?

Anlamadık zannetmeyin…

  YORUM YAP / YORUM OKU
RAMAZAN TAMER DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS