Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Hasan Kaya

Demircinin iti ve...

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Çakalın biri aç kalınca kasabaya inmiş. Sütçünün süt çanağını devirmiş, Fırıncının ekmeğini almış, kasabın vitrininden de kocaman bir but çalmış.

Kasabalı, dükkân sahipleri ve kasabanın köpekleri düşmüşler çakalın peşine...

Çakal önde, kasabalı, dükkân sahipleri ve kasabanın köpekleri arkasında, amansız bir kovalamaca başlamış. Bir süre sonra, kasabalılar ve dükkân sahipleri yoruldukları için çakalı kovalamayı bırakmışlar. Ardından sütçünün köpeği, bir müddet daha geçince de fırıncının köpeği, çakalı takip etmekten vazgeçmişler.

En son, kasabanın çıkışına yakın bir yerde kasabın köpeği de pes etmiş ve yorgunluktan dili bir karış dışarıda geriye dönmüş.

Çakalın arkasında bir tek demircinin köpeği kalmış. Çakal önde demircinin köpeği arkada ısrarlı bir kovalamaca devam ederken, çakal dayanamamış, durmuş ve demircinin köpeğine öfkeyle seslenmiş;

“Yahu arkadaş, sütçünün sütünü içtim tamam, fırıncının ekmeğini yedim o da tamam, hadi kasabın etini kaptım ama buna rağmen onların hepsi pes etti peşimi bıraktı. “Lan ben demirciye ne yaptım ki bir türlü peşimden ayrılmıyorsun?”

Sorsan Atatürkçülüğü kimseye bırakmazlar ama içkiyi neresi ile içiyorsa iki kadehten sonra İzmir Körfezinden deniz ötesine hasret türküleri ve ağıtları yakmaya başlar. Neymiş efendim: "Örgüttür rakı! Peynir, kavun, rakı, PKR'dir. Ama bölücü değildir, birleştirici örgüttür. Türk'ü de içer, Kürt'ü de Ermeni'si de Yahudi'si de…Rumlar öyle meze yapar ki kardeşim, helali hoş olsun, Kıbrıs'ı veresin gelir!"

Rum kesiminden hiçbir kimsenin bırakın böyle bir şeyi söylemeyi, hayalinden geçirmeye bile cesareti yok iken, bazılarına ne oluyor ki “Eşeğin aklına karpuz kabuğu” getirime gayretkeşliği ile bir tabak mezeye Kıbrıs'ı Rumlara veresi geliyor...

Türk milleti bağımsızlığını ve bir karış toprağını korumak için binlerce vatan evladını şehit verirken vatan toprağı bu kadar ucuz mu ki her güzel mezeye al sana Kıbrıs gibi bir düşünceyi nasıl yazabiliyor/söyleyebiliyor?

Böylesi bir düşüncenin dillendirilebilmesini inanınız ki aklım hafızam almıyor. Rumları ve mezelerini çok sevebilirsin, hoşunuza da gidebilir. Memnuniyetinizi başka sözler ile açıklar ve sevginizi başka türlü izhar edebilirsiniz.

Şehit kanları ile sulanmış Kıbrıs veya bir karış başka vatan toprağını böylesi basit şeylere meze etmek hadsizliği hiçbir şekilde izah edilemez...

Niyet okunmasından ve niyet okumaktan nefret ediyorum ancak rakının bir örgüt, mezenin güzel olmasına karşılık Kıbrıs'ın Rumlara verilmesinin dillendirilmesini, Türk'ü, Kürt'ü, Ermeni'si, Yahudi'si güzellemesinin yapılmasını sadece laf olsun torba dolsun diye öylesine yazılmış/söylenmiş saçmalıklar diye hafife alamıyorum. Aksine bu kelimelerin özellikle ve özenle seçildiğini düşünüyorum.


Son zamanlarda Küresel ve Küreselciler ile ilgili öyle çok şeyler söyleniyor ki bu nedenle bu konu hakkında çok şaşırtıcı iddialar duyar olduk. Bazıları bütün bunlara komplo teorisi diye görmezden, duymazdan ve bilmezden geliyor ve bu konuda üç maymunu oynayarak, bilerek veya bilmeden küreselcilerin değirmenine su taşımaya devam ediyor.

Emperyalistlerin dünyayı daha rahat sömürebilmek ve yönetebilmek adına Komünist ve Kapitalist blok olarak kurdukları iki bloklu sömürü düzeni SSCB'nin yıkılmasından sonra ilk deneme uygulamasını Yugoslavya'nın dağılması sürecinde örneğini gördüğümüz “Şehir Devletçikleri” çalışmalarına Biden'in seçilmesinden sonra hızlandığına şahit oluyoruz.

29-30 Kasım 2021 tarihleri arasında 11 ülkeden 24 kentin belediye başkanının katıldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğini yaptığı "B40 Balkan Belediye Başkanları Zirvesi" adı altında İstanbul, Tekirdağ, Atina, Belgrad, Dıraç Edirne, Kırcaali, Kırklareli, Kotor, Laktasi, Midilli, Patras , Potgoritsa , Pula, Sarayevo, Selanik, Skopje Split, Tiran Üsküp, Köstence, Çanakkale, Priştine Prizren Belediye Başkanlarının katıldığı dikkatlerden kaçan/kaçırılan bir toplantı yapıldı.

Zirvenin açılışında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: “Bu buluşma, esasen uzun süredir hayalini kurduğumuz bir birlikteliktir. Bugün İstanbul'da, bizlerle bu hayale ortak olduğunuz için, öncelikle hepinize teşekkür ediyorum. Bugün hep birlikte tarihi bir başlangıca imza atıyoruz. Önümüzdeki dönemde bu birlikteliği sürdürmeyi başarırsak, sadece Balkan coğrafyası için değil, tüm Avrupa ve dünya için de ilham verici bir model inşa edebiliriz.” Diye yaptığı konuşmasının satır araları ve bir meze tabağına Kıbrıs'ın verilmesi ile birlikte Rakı Örgütünün PKR kısaltması dikkatlice okunmalıdır.

Balkanlarda Atina, Ortadoğu'da Kudüs olmak üzer Dünyanın birkaç merkezinde kurulması planlanan Küresel müesses nizamın, Şehir Devletleri için Balkan ve Avrupa "Yerel Özerkler Birliği" için alt yapı çalışmaları mı yoksa algı oluşturma ve meşrulaştırma çalışmalarının yapılıp yapılmadığına siz karar verin….

 

  YORUM YAP / YORUM OKU
HASAN KAYA DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS