Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ramazan Tamer

Darbeyi şeytan yaptı

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

İnsanoğlunun ne zaman imtihan edileceği belli olmadığı gibi, ne ile imtihan edileceği de belli değildir.

İnsanın iddiasıyla sınanması hep olağan bir durum olduğu ve herkeste bunu ifade ettiği halde; bu konuda ders alamayan yine insanoğlundan başkası olmamıştır,
Psikologlarının şartlı refleks dedikleri şartlanmalar sadece hayvan yani aklı olmayanlar için sanıldığı halde; aklı olduğu halde aklını kullanmayı beceremeyen veya başkasına bir şekilde teslim ettiği aklından dolayı akılsızlığının cezasını sadece kendileri çekmekle kalmayıp, çevresinin de çekmek zorunda kaldığı son günlerde daha gözle görülür hale gelmiştir.
Feto'nun kendince hayaller kurup yaşadığı psikiyatrik durumun; çevresi ve takip edenlerce algılanmayıp, tam tersine bazı hikmetlerin yüklendiği karizmatik pozisyonlar olarak algılanmaya çalışılmıştır.
Amerika; kendince tamahkâr olanları kendi hayalleriyle satın alıp sonrasında tamahının kurbanı haline getirmesi ilk defa karşılaşılan bir durum değildir.
Şeytanın ilk kandırdığı varlığın insan olması; şimdilerde şeytanın temsilciliğine soyunan Amerika'nın da yaptıklarıyla, çağdaş şeytanların nasıl görevleri başında olduğunu anlamamızı kolaylaştırması söz konusudur.
Dünyanın her yerinde ve hangi konuda olursa olsun, tamahkâr olanları kandıracak sahtekârlık vasıflarını geliştirmiştir.
İlahlıktan, savaşa, barıştan kan akıtmaya kadar bütün alanlarda sahtesini ürettiği ürünleriyle, hâkimiyetini devam ettirmek için tüm imkânları seferber edebilmektedir.
Bir yönüyle masumiyet elbiselerine bürünerek” uyanların suçu yok asıl onları kandıranların suçlu “olduğu iddiası; kapıyı açık bırakıp suçu hırsıza atmak gibi safdillik hali oluşturur ki bunun hiçbir normal akıl sahibi tarafından kabul edilmesi söz konusu değildir.
Sen Mesihlik veya beklenen mehdilik hevesleriyle; her şeyi sınır tanımadan normalleştirdiğin savaş tamtamların için bir gün oyununu bozacak birilerinin çıkabileceğini hiç hesap etmedin.
Hadi diyelim ki sen kendi hevanı ilahlaştırıp çevrendekiler için takiyye anlayışını yeni bir din ve bunu telkin edenleri de elçi yerine koymakla sapıklığın yaygınlaşmasını sağlamış olabilirsin. Ama farkında mısınız bu sayede çevreleriyle, ilişkilerini askıya almış ve normal insani tavırları bile unutmuş olanlarla, hayatın birlikte ve aynı zeminde yaşanması zorlaşmıştır.
Sahte hayallerine dayalı kurudukları çalışma sistemleriyle kendi hevesleri için başkasını kandırmaktan kaçınmayan grupların kendi sapıklıklarını başkasına bulaştırarak; durumun normal algılanmasını sağlayacaklarını düşünmeleri kötülüğün iyilik enstrümanlarıyla sevdirilmeye çalışılması şeytani bir hileden başka bir şey değildir.
Batılı şeytani sistemlerin yeryüzünde kurdukları tezgâhlarıyla insanları kendi hayallerinin peşinden koşturmakla sahtekârlıklarını gizleyecek argümanları oluşturmaları da mümkün olabilmiştir.
Müslüman coğrafyada akan kan hiç dikkatlerini çekmezken; başka bir yerde sahte mermilerle savaş oyunları oynamak herkesin dikkatin, çekmek için yeterli sebep kabul edilegelmiştir.
Sahtekârların, tamahkârları çok sıkı takiple; çevrelerinde yeni etki alanları oluşturmaya çalışmaları daha sonra elde edeceklerini düşündükleri uzun vadeli beklentilerinden başka bir şeye katkı sağlamamıştır.
Tamahkârlıkla; para, iktidar ve din alanlılarıyla oynamayı kendine şiar edinenlerin, sonunda kime hizmet ettiklerini şimdilerde yeniden düşünmek, değerlendirmeye almak gerekir.
İşin başından beri hayali istihbaratçılık oynamak olan feto; askerliği ile başlayan süreçte tanıştığı gizemli isimlerle düştüğü yolda, kendini saptırmakla kalmamış, kullandığı etkileyici diliyle şeytanın Âdemi kandırması gibi Âdemleri ve Havvaları kandıracak dilin sahibi olmuş, haksızlıklar karşısında sessiz kalarak şeytanlaşmış bir kimliğin sahibi olmuştur.
İçimizden zaten kandırılmayı bekleyen tamahkârlar yalanda olsa şeytani üslubun kurbanı olmuş ve kandırıldıkları herkes tarafından malum olsa da, kandırılmanın tadını çıkararak itiraz edemedikleri veya etmedikleri kaçamaklarının kurbanı olmuşlardır.
Şimdilerde sınırsızca ve fütursuzca kullandıkları haklarının sonucuna katlanmak istemeyenler, hala başkalarını takiyye dini ile kandıracakları zannıyla yola devam etmeye çalışmışlardır.
Bu saatten sonra bazı Âdemler ve Havvalar tövbe etmeye devam ederken; şeytanların, yeni saptıracak Âdem ve Havvalar bulma çabalarından vazgeçmeyecekleri de kesindir.
Üstad Necip FAZIL der ki;
Silindi akçemizin yazısı ve turası;
Bizi yere batıran batının faturası...

  YORUM YAP / YORUM OKU
RAMAZAN TAMER DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS