Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ortak devriye açıklaması: Tüm bunlar hikaye!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ortak devriye açıklaması: Tüm bunlar hikaye!
Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Siyaset - - Editör: Hazal Palavar

Partisinin Kızılcahamam'daki kamp açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat'ın doğusu ile ilgili olarak, ''Fırat’ın doğusu ile ilgili tüm muhataplarımıza gerekli ikazları yaptık. Kara devriyesiymiş, hava devriyesiymiş tüm bunların hikaye olduğunu gördük.Ülkemizi terör örgütünden uzak tutmak için sürekli yüzümüze gülenlere artık söz bitti diyoruz.Barış pınarlarının önünü açma vakti yakındır. Hem karadan hem havadan bu harekatı yürüteceğiz.'' ifadelerine yer verdi.

Kızılcahamam'da AK Parti kampının açılışında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

AK Parti'nin istikametini gösteren her zaman milletimiz olmuştur.  Kendini milli iradenin üstünde gören vesayetçi anlayışı ülkemizden kazıyıp attık. Biz ekonomi üzerinden yazılan tüm senaryoları birer birer bozuyoruz.

Bu kapıdan içeri girmiş herkes, ülkemize dünyaya, hayata bakışı ile pratikleri konusunda olumlu bir değişim sağlamayı başarmış olmalıyız. Pusulası olmayan bir gemi, istikameti belli olmayan bir araç nasıl kaybolup giderse, medeniyet davası olmayan bir toplumda aynı akıbete mahkumdur. Ne kadar güçlü esere essin, kendimizi yıkıcı rüzgarın akışına bırakmayacağız.

Rabbimiz bize, gevşemeyin, hüzünlenmeyin, eğer inanıyorsanız siz üstünsünüzdür diyor. Yıkılmaz sanılan nice korku dağlarını yerle yeksan ettik. Bugün karşımızda duran her meseleye yine bu anlayışla yaklaşıyoruz. Fitne odakları bizi yanıltmasın. Bizim medeniyetimiz bu ülkenin, her bir vatandaşını kucaklayacak bir şeye sahiptir.

Hedeflerimize ulaşmak üzere çıkacağımız yol için sabahı bekleyemeyiz. Hemen şu an harekete geçmeliyiz. Zaten bir gecikme söz konusu. Yeni neslin, kendini geliştirme kabiliyeti, azmi en büyük umut kaynağımızdır. AK Parti'Nin kapısı herkese sonuna kadar açıktır.

Partimize yönelik saldırıların sebebi, şahsımın değil, temsil ettiğimiz davanın en büyük tehdit olarak gözükmesindendir. Bu kadro, tek yürek, tek bilek olduğu sürece ne dışarıdan ne içeriden hiçbir güç bizi hedeflerimize yürümekten alıkoyamaz. Biz bu ülkenin, dünüydük, biz bu ülkenin bugünüyüz, bu ülkenin inşallah yarını da olacağız. AK Parti olarak kurulduğumuz günden, her alanda, ülkemizi geliştirmenin, kalkındırmanın içerisindeyiz. Bizim en büyük referansımız 17 yıldır ülkemize kazandırdığımız hizmetler ve yatırımlardır. Bunların yanında siyasi tarihimizin en büyük yönetim reformunu yaparak, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini ülkemize kazandırdık. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin çok uzun yıllar ülkemizin ihtiyaçlarını karşılayacağına inanıyorum.

''YÜZDE 50 SEÇİLME YETERLİLİĞİ YENİ SİSTEMİN ADETA OMURGASIDIR''

Bizim seçilme oranını yüzde 40'a düşürme gibi bir çabamız yok. Bu tür atıfta bulunanlar aynaya baksın. Yüzde 50 seçilme yeterliliği yeni sistemin adeta omurgasıdır. Ve bu iş bitmiştir. Biz bu oranı korumanın gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bu tartışmayı bir daha açılmamak üzere kapatıyoruz.

Yargı reformu çerçevesinde hazırlanan sonuçlardır. İlk paket türk siyasi partilerin değerlendirilmesini gösteriyor. Böylesine önemli bir konunun adalet ve hukukun işleyişinde etkinliğin işlenmesine en tatminkar cevabı vereceğine inanıyorum. Şimdi ikinci paketin hazırlıkları yapılıyor. Bu şekilde bazı uyuşmazlıkların sulh yoluyla çözülmesi bekleniyor. Kamuoyunda zaman zaman gündeme gelen gerçekten yürekli dağlayan görüntüleri yol açan, çocukların anne babaya teslim edilişi de ikinci pakette yer alıyor. Bir diğer başlık hukuk yargılamalarının daha etkin bir şekilde yürümesi için tespit edilen sorunların çözümüdür. Ana başlıkları ile bu şekilde ifade edeceğimiz 2.yargı paketini de tüm siyasi partilerin değerlendirilmesine sunacağız. İnşallah bu pakette uzlaşma ile geçer.

''AMACIMIZ FIRAT'IN DOĞUSUNA BARIŞ PINARLARI SULAMAK''

Türkiye, dış politikada, geniş bir ilgi alanına sahiptir. Bu durum medeniyet ve tarihi geçmişimizden kaynaklanıyor. Bu gerçeği bilmeyen veya görmezden gelenler ülkemizin dış politika önceliklerini eleştirirken aslında cehaletlerini gösteriyorlar. Türkiye, kendi iddiası ile en eski partisinin siyaset üretemediği için terör örgütlerine yaslanmasını seyrediyor. Bu parti ülkemize sığınan Suriyeli mültecilerine karşı duran en büyük aktörlerdendir. Üstelik bunların insanlık suçlarına dair itirazlarını da hiç duymadık. Evler, köyleri yerle yeksan edilmiş mazlumlara yönelik projelerimizden rahatsız oldukları belli oluyor. Bölücü terör örgütünün borazanlığını yapıyorlar. Demografik yapının değişmesi bir insanlık suçudur. Suriye'de milyonlarca insan varken, yaşadıkları yerden kopartılıp başka yerlere gidiyorlar. Türkiye'nin güvenli bölge politikası, Suriye halkının kendi bölgesine dönmesi bu konuda en makul durumdur. Amacımız Fırat'ın doğusunu da barış pınarlarıyla sulamaktır.

''HAREKATA BAŞLIYORUZ''

Türkiye sınırları dibindeki terör oluşumlarına asla göz yummayacağını tüm dünyaya ilan etmiştir. Maalesef bu süreçte ülkemiz sürekli oyalanmaya çalışmıştır. Bizde kendi göbeğimizi kendimiz kesmeye karar verdik. Fırat'ın doğusu ile ilgili tüm muhataplarımıza gerekli ikazları yaptık. Kara devriyesiymiş, hava devriyesiymiş tüm bunların hikaye olduğunu gördük.  Siz YPG/PKK'yı terör örgütü olarak tanıyor musunuz, tanımıyor musunuz? Öyleyse sözün bittiği yerdeyiz. Ülkemizi terör örgütünden uzak tutmak için sürekli yüzümüze gülenlere artık söz bitti diyoruz. Hem Suriye'ye silah, mühimmat yüklü TIR'ları sokacaksınız, sonra bizimle stratejik ortağız diyeceksiniz. Biz bunu yutmayız. Gereken talimatları verdik. Barış pınarlarının önünü açma vakti yakındır. Hem karadan hem havadan bu harekatı yürüteceğiz. Hem kendi güvenliğimiz hem ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin evlerine dönebilmeleri için bu harekatı yapmaya mecburuz. Bunu yapmazsak yarın daha büyük sıkıntılar çıkacağı aşikardır. Sorunu kaynağında çözeceğiz. Kimse bunun için Türkiye'yi suçlayamaz.

''BUNUN ÜSTESİNDEN GELDİK''

Ekonomi hiç şüphesiz en başta gelen konumuzdur. Bugün Türkiye 17 yıl öncesinde ekonomi konusunda çok farklı yerde duruyor. Sadece rakamlara baktığımızda dahi Türkiye'nin güçlü  bir şekilde büyüdüğü gözüküyor. Son yıllarda küresel çaplı spekülatif saldırılarda yer almamıza rağmen bunun üstesinden geldik.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın doğru ve yerinde müdahaleleri ile faiz oranları makul seviyelere geriledi. Ve daha da gerileyecek. Kaynakların verimli kullanımı bütçe yönetiminde kararlıyız. Biz yüksek katma değerlerin üretimini bütün gücümüz ile teşvik edeceğiz. KOBİ'leri de finanstan pazarlara kadar her alanda destekleyeceğiz.

 


Facebook Twitter Linkedin WhatsApp
  YORUM YAP / YORUM OKU
Yorum
ÇOK OKUNANLAR
Normalleşmede 2. aşama yarın başlıyor!
Korona virüste yeni normale geçiş olarak adlandırılan plan 11 Mayıs gü
Bakan Koca'dan 20 yaş altı ve 65 yaş üzerine sokak kısıtlamasıyla ilgili açıklama
20 yaş altı ve 65 yaş üzerine sokak kısıtlamasıyla ilgili açıklama yap
Türkiye'de son 24 saatte 28 can kaybı!
Türkiye'de koronavirüs salgınında iyileşenlerin sayısı 121 bin 507 old
'Katil arı' Türkiye'de bir ilde daha görüldü: 'Ormanlarımız kuruyacak'
Katil arı olarak bilinen ana vatanı Çin olan kestane gal arısı, Düzce'
Bilim Kurulu üyesi Özkan: 11 Temmuz'dan sonra düğün organizasyonları yapılabilir
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Profesör Doktor Seçil
Belediyelerin yatırım ödeneklerine Cumhurbaşkanı Erdoğan karar verecek
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı bütçesine konulan 'beled
Gaziantep Valiliği'nden 'provokasyon' uyarısı
Gaziantep Valiliği, 'Son zamanlarda ilimizde pandemi süreciyle ilgili
Akdeniz'de 4.9 büyüklüğünde deprem
Akdeniz'de bu gece sabaha karşı saat 04.09'da 4.9 büyüklüğünde bir dep
Sağ Ok Sol Ok
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS