Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Sungur Gökbörü

((CHP))

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

İç içe geçmiş parantezler daha ziyade matematiğin konusu olarak görülse ve bilinse de işleyiş mantığı bakımından sosyal hayatın da konusu ve gerçeğidir aslında!
Toplum hayatında var olan ve belki bazılarının içinde bizim de yer aldığımız kimi dînî, siyasi, ticari yada çevreci gruplar ve terör örgütleri; kimin neye ve kime hizmet ettiğinin pek de bilinmediği, görülüp gözetilmediği bu iç içe geçmiş yapıların sosyal hayattaki yansımalarına örnek teşkil eder!
En içten itibaren her birinin bir dıştakine tâbi olduğu, kendi iş ve işlevini gerçekleştiriyor gibi görülse de aslında bir dıştakinin amacına hizmet ettiği; bu bakımdan da en içtekinin en zayıf, en dıştakinin ise en güçlü ve yöneten olduğu bu iç içe geçmiş sosyal yapıların bağlantıları matematikten farklı olarak göz önünde değildir!
Her yapının kilit noktasındaki bir iki kişi dışında bağlantıyı bilen de olmaz! Kilit noktası en tepede olabileceği gibi olmayabilir de! Her parantezin yöneticisi, önemine göre bir dıştaki yada en dıştaki tarafından belirlenir ve şâyet bağlantıyı bilmeden yönetecekse hırslı ahmaklar daima en makbulüdür!
Dolayısıyla içteki parantezleri oluşturan kalabalıklar saf ve samimi bir şekilde kendi idealleri için mücadele verdiklerine inanırlar! Ancak her şeye rağmen bağlantı gizlenemeyecek derecede aşikar olur yada ortaya çıkarsa da ‘köprüyü geçene kadar ki iş birliği'(!) masalıyla kitle yine uyutulur!
Bu açıklamalar ışığında emperyalizm – Hdpkk/Dem- Chp yapılanmasına baktığımızda; Chp'nin Truva atı göreviyle en içte yer aldığını, tetikçi ve emanetçi Hdpkk/Dem'in onu çevrelediğini ve kan emici emperyalizmin kucağına yerleştiğini görüyoruz!
Emperyalizm pkk bağlantısı sır olmadığı gibi yeni de değil! Chp'nin Truva atına dönüştürülmesi ise kaset komplosuyla başladı! Baykal ve ulusalcılar tasfiye edilmeden bu olmazdı!
2019 yerel seçimlerine kadar istenilen kıvama getirilen Chp; o günden bu güne kadar da kendisinden beklenilen(göz önünde ama göze batmayan) taşıyıcılık görevini başarıyla yerine getirdi ve görünen o ki bir süre daha taşıyacak!
Emperyalizmin istediği, genelde tüm sâhil şeridinin ama özellikle Hatay, Adana, Mersin, Antalya ve İzmir'in nüfus yapısının değişmesi! Bu illerin il ve ilçe merkezlerinde düğmeye basıldığında ortalığa dökülüp kargaşa çıkaracak(ve BM müdahalesine zemin hazırlayacak) kadar bir kürt nüfusunun bu illerde olması gerekiyor!
Dışarıdan gelen insanların bir il yada ilçede yerleşip kök salmaları belediyelerin imkan ve izinleriyle olur! Hdp/Dem'in 2019' da yada bugün bu il ve ilçelerde tek başına seçim kazanıp bu göç hareketini(göze batmadan) yönetmesi mümkün değildi! Emperyalizmin en üst aklı da bu illerde zaten güçlü olan Chp'yi pkk'nın Truva atına dönüştürdü!
Ne olursa olsun, yerelde ve genelde Chp iktidar olsun düşüncesinden başka motivasyonu olmayan hırs küpü Chp yönetimi, Hdp/Dem'in ittifak ve iş birliği teklifine balıklama atladı ve bu iş birliği ve destekle kazandığı belediyelerin diyetini de mecburen ödedi ve ödüyor!
Aslına bakarsanız kuzey kürdistanı(!) kurmak için sabırsızlanan pkk Güneydoğu'ya çoktan razıydı ve hendek kalkışması da bu sabırsızlığın dışa vurumuydu! Ve fakat kendisinden beklenilen hizmeti henüz tamamlamamış olan pkk' nın hevesi umurunda olmayan efendileri, pkk ve siyasi uzantısını hem gemliyor hem de(hırsını) kamçılıyor ve güya devletlerinin(!) güçlü olması adına denize açılmaları ve bazılarını da pazarlık maksadıyla ele geçirmek için; Hatay, Adana, Mersin, Antalya, İzmir gibi illere göçü ve örgütlenmeyi hedef gösteriyordu!
Emperyalizmin hesabı başka tabî! Tıpkı Filistin ve Hicaz bölgesinde Şerif Hüseyin öncülüğündeki arap aşiretleri; hilafet ve krallık vaadiyle zamanın Türk Devleti'ne karşı ayaklandırıp, ağızlarına çaldıkları bir parmak balı ve emaneten verdikleri toprakları bugün torunlarından kan kustura kustura ve kolayca geri aldıkları gibi; şimdi aynısını pkk ve bir kısım Kürtleri kullanarak günümüz Türk Devleti'ne karşı uyguluyorlar! Şayet başarırlarsa bugün emaneten verecekleri yerleri yarın yakıp yıkarak ve katlederek Kürtlerin torunlarından geri alacaklar!
Bu bakımdan bir parmak bal beklentisiyle pkk'nin peşinde koşan Kürtlere Filistinlilerin ibretlik halini hatırlatmak isteriz!
Pek tabî ibret alınırsa tarih tekerrür etmez! Buna meydan vermemek için devlet aklının da gerekli tedbirleri alması(geç de olsa) özellikle söz konusu illere son beş yıl içinde yapılmış göçü mercek altına alıp; belediyeler eliyle sağlanmış imar, iskan ve yapılaşmayı incelemesi, bu illerdeki gayrimenkul satışına dikkat kesilip(en azından) bundan sonra satılacak olan yerleri bir vakıf çatısı altında toplaması gerekir!

  YORUM YAP / YORUM OKU
SUNGUR GÖKBÖRÜ DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS