Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış Aydın

CHP'nin terörle ittifakı nereye varacak?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Herkes “hakaret etmediği sürece dilediği gibi fikrini ifade edebilir” konusunda sanırım hemfikiriz. CHP Türkiye için HDP'den PKK'dan daha büyük bir sorundur. Hatta Türkiye'nin en büyük sorunu CHP'dir. Atatürk'ün arkasına sığınıp söyledikleri toplumda derin yarılmalara yol açmıştır. Atatürk'ü yıllardır kendilerine bir zırh olarak kullandıkları için terörle bağlarını gizlediler, toplumu birbirine düşman ettiler ve hala kendi kitlelerini uyutuyorlar. CHP yönetimi kendisine koşulsuz şartlanmış kitlesini bir anlamda köleleştirdi,uyuşturdu ve doğruyu yanlışı ayırt edebilme yeteneklerini ellerinden aldı. Kimse kızmasın güneş gibi inkar edilemeyecek argümanlarla söylediklerimi destekleyeceğim sadece sakin olun ve okuyun daha sonra dilediğinizi söyleyebilirsiniz. Önce yeni yaşanan ik örnek vereceğim.

Birincisi İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu ile Ayşenur Arslan arasında yaşanan 'bunak kadın' diyaloğu. Halk TV'deki canlı yayında Sn. Arslan Sn. Durakoğlu'na sordu: 'bir kadına bunak kadın demek suç mu' ? Durakoğlu 'suç değil' dedi, ardından 'bana bunak kadın dendi' diyor. Durakoğlu 'O zaman suç' diyor.

İkinci olay da yine CHP'nin yayın organı Halk TV'de: Özlem Gürses gözlerini açarak dehşete düşmüş gibi konuğuna anlatıyor özet olarak 'Gazete pencerede bir haber okudum Aşı yaparken Sn.Bahçeli'nin canını yakan hemşire Gülnaz Şırınga'ya 4 kişi arkasından sopalarla saldırmış' diyor.Şimdi bu iki olayda da saçmalık,kepazelik diz boyu. Bu yalan veiftira tufanı ile ancak kitlelerini inandırıyorlar. 'Ahhh ahhh elleri kırılsın Şırınga kızıma sopalarla vurunların' diye ağlayan insanlar gördüm. 'Yok böyle birşey yalan söylüyorlar' dedim ama inandıramadım. Koşulsuz bu olayın olduğuna ve gerçekliğine inanmışlar. Öncelikle Türkiye'de 'Şırınga' diye soyadı yok. CHP kitlesinin muhakeme yeteneğini yok etmiş hiçbir yanlışı yorumlamalarına izin vermiyor. Çok basit bir örnek daha vereceğim. AK Parti'ye durmadan hakaret eden, küfürler savuran CHP'nin en makbul ikinci adamı Faik Öztrak, Sn. Öztrak Tekirdağ'ın bağkur emeklisi gibi her seçimde ilk sıra milletvekili adayıdır. Kimsenin birşey dediği yok ancak Sn.Öztrak Tekirdağ'ın merkez ilçesi Süleymanpaşa belediyesinden çıkmaz, neredeyse kapısında yatar, sürekli oraya ziyaretler yapar çünkü Tekirdağ demek bir anlamda Süleymanpaşa demektir, İzmir nasıl CHP'nin kalesi ise Süleymanpaşa'da öyledir .Ne oldu biliyor musunuz ? Süleymanpaşa'yı Sn.Öztrak AK Parti'ye kazandırdı. Çok iyi oldu. Gidin görün Süleymanpaşa'yı inanın müthiş hizmetler yapılıyor, Süleymanpaşa nefes alıyor.Şuan itirazlarınızı duyar gibiyim 'Ak Parti'de İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerini kaybetti' diyorsunuz. El hak doğru kaybetti.

Eski CHP milletvekili Aytuğ Atıcı Habertürk'te canlı yayında Kübra Par'ın konuğuydu. CHP yönetiminin tek amacını açıkladı 'Erdoğan gitsin diye Vallahi Billahi canımı veririm' dedi.Bu sadece Atıcı'nın değil hepsinin ortak hedefidir bu ve hedeflerine varmak için aklınıza gelmeyecek her şeyi yapıyorlar yapacaklar. Evet CHP'li adaylar kazandı.Ancak nasıl kazandı ?
Önyargısız odaklanmak lazım HDP,PKK'nın desteği var mı yok mu ? Var. HDP seçmeni olan bir çok Kürt kökenli vatandaşlarımız aynı CHP kitlesi gibi köleleştirilmiş,oy iradeleri ellerinden alınmıştır, ancak ne yazık ki farkında bile değiller. HDP'nin tuzağına düştüler hissiyatları kabartıldı CHP'ye oy anlamında yüklendiler.Celladına aşık mahkum gibi CHP'ye sarıldılar.
CHP ırkçıdır Kürt düşmanı bir partidir .Çözüm sürecini sabote eden bozan CHP'dir. Bugünkü CHP yönetiminin başta Sn.Kılıçdaroğlu olmak üzere tamamının ellerinde, Kürt kanı vardır. Çözüm sürecinde hep yıkıcı,yok edici açıklamalar yaparak Hükümeti sıkıştırarak Çözüm sürecini bozdular. Çözüm Sürecini bozan CHP'dir herkes bu noktayı gözden kaçırıyor 'AK Parti bozdu' diyor. Asla AK Parti bozmadı. Türkiye'nin nefes borularını açacak bahar kokularının yayılacağı o damarları CHP kanla,gözyaşıyla doldurdu çünkü Çözüm Süreci başarıya ulaşsaydı kasetle Genelbaşkanlık koltuğunu kapan Sn.Kılıçdaroğlu ve avanesi tarih olacaktı CHP gerçek sahibine yurtsever,ahlaklı,ihlaslı Cumhuriyet Halk Partililerin kontrolüne geçecekti.Bu korkuyla saldırıp hendekler dahil Sur,Cizre,Şırnak'ta her terör faaliyetine sessiz kaldılar.

Gözden kaçırmayın CHP anamuhalefet partisidir iktidarın alternatifidir dünyanın her yerinde bu böyledir. Ancak ülkemizde CHP'den Atatürk alırsanız geriye ne kalır diye bir düşünün bakalım ? Kocaman bir hayal kırıklığı Atatürk'ün adını kullanmak dışında CHP'de hiçbir şey yok. Açık söylüyorum CHP'nin elinden,dilinden Atatürk'ü alın sokağa çıkamazlar,konuşamazlar.Bakmayın millet Atatürk'ü çok sevdiği için CHP'ye sesini çıkarmıyor olmasına aksi halde gece gündüz yapılan bu tecavüzler,tacizler,hırsızlıklar,ahlaksızlıklar çekilir gibi değil.
Gelelim AK Partiye, AK Parti öncelikle seçmenini köleleştirmedi aksine özgürleştirdi. Bu durum Ankara,İstanbul örneğinde görüldü. İnsanlar ilçelerde farklı büyükşehirlerde farklı oy kullanarak bunu çok açık ve net bir şekilde göstermiş oldu.

Ayrıca AK Parti'nin içinden iki siyasi parti çıktı çünkü CHP'nin kısırlaşmış,cesaretsiz,korkak siyasetinin toplumda karşılığının olmadığını gördüler. Toplumda CHP'nin oluşturmaya çalıştığı kirli kanlı dereye ellerine bir tas alıp koştular tek dertleri bu dereden İYİ Parti gibi bir parça koparmak olduğunu görmekteyiz. Bu oluşumlar iktidar olma hedefleri olmadığı gibi hayalini bile kurmaktan acizler.

Kürtler şunu görmek zorundadır .Başkan Erdoğan çözüm sürecinde şehitler gelmesin, analar ağlamasın diye en büyük siyasi riskleri cesurca almıştır. CHP bu süreci sabote etmiştir. CHP'nin dediklerine bakın vay efendim Habur sınır kapısında kurulan mahkemeler ve Osman Öcalanın TRT'ye çıkarılması. Bu korkaklar korosu azılı Kürt düşmanları Başkan Erdoğan'ın bu cesur adımlarının hayalini bile kuramadıkları gibi tek yaptıkları Kürt seçmenlerini manipüle edip oylarını almak ve ne yazık ki Kürt seçmenler geçtiğimiz son seçimlerde bu tezgaha düşmüşlerdir. Bundan sonra her vatandaşın sorgulayıp olup biteni araştırarak, görerek karar vermesi ve ülkenin geleceğinde söz sahibi olması adına cesur adımlar atmasıdır.

 

  YORUM YAP / YORUM OKU
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS