Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış Aydın

CHP'nin SOYLU aşkı

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Türkiye zorlu ve sıkıntılı bir süreçten geçiyor.Çözülmesi gereken acil sorunları var bunlardan en önemlilerinden biriside işsizlik.Tok açın halinden anlamaz zihniyetiyle bir yerlere varılmayacağının görülmesi gereken bir zamanı yaşıyoruz.Avrupa birliği'nden tutun,ABD,BM,Suriye'ye uzanan sorunlarımız var ,Milli bankalarımızla ilgili yürüyen davalar,Ortadoğu'da yaşanan çatışmalar,kendi içimizde yaşadığımız ekonomik,siyasi sorunlarımız var,yakamızdan düşmeyen terör belası var.

Tüm bu sorunları çözmesi için siyasi iktidara baskı yapması önerilerde bulunması gereken anamuhalefet partisi nerede ? Neyle uğraşıyor ?Demokrasinin gereği bu değil midir ? Anamuhalefet partisi CHP işi gücü bırakmış liderine söylenen haklı veya haksız bir sözün üzerinde tepinip duruyor.Elbette cevap verilsin ancak tüm dünyayla bağı kopartacak veya transa geçecek şekilde olmaz bu işler.Bir örnek verecek olursak Tarım konusunda Türkiye'de en yetenekli en bilgili isimlerden birisi CHP genel sekreteri Prof. Kamil Okyay Sındır'dır. Neden Tarım bakanı Fakıbaba'ya önerilerde bulunmuyor ? Neden tecrübesini bilgisini ülke menfaatine harcamıyor ? Siyaset sadece eleştirmekten ibaret değildir eleştirdiğinize aynı zamanda daha doğrusunu gösterebilmektir.'Sen yanlış yapıyorsun '? demekle olmaz .'O zaman doğrusu nedir arkadaş ? gel doğrusunu sen söyle derler.Söyleyemediğiniz de mahçup olursunuz. Gerçi uzun süredir mahcubiyet ve utanma duygusu bazı siyasilerimizle kanlı bıçaklı ama yinede umudumuz ar duygusuna sahip çıkanlarda yaşamaya devam ediyor.CHP'de önemli isimler var Türkiye için hepsi ayrı değer ancak bir bakıyorsunuz işi gücü bırakmışlar sanki Türkiye'nin hiçbir sorunu yokmuş gibi bir kişiye kilitleniyorlar.Bunu yaparken arkadaş ikiye bölünelim de demiyorlar tamamı aynı noktaya saldırıyor.Bari yarısı bu görevi üstlensin diğer yarısı anamuhalefet görevini yapsın.Son olarak iç işleri bakanımız Süleyman Soylu'da yaşadık bu durumu.Bütün CHP topyekün Sayın Soylu'ya laf saydırıyor.'Vay efendim sen nasıl bizim genel başkanımıza laf söylersin ?' Elbette eleştirilmeli siyasi nezaket kuralları içerisinde cevabı verilmelidir ancak dünyayla bağı kopartacak şekilde olunca herkes şaşırıyor.Sayın Soylu tek bir sözüyle bütün CHP aklını esir aldı sadece bu bile büyük bir siyasi başarıdır.Sayın Özgür Özel,Engin Altay,Eren Erdem,Haydar Akar,Mahmut Tanal çok sert ifadeler kullandılar.Kavgada bile söylenmeyecek sözleri meclis kürsüsünden seslendirdiler.Denge o kadar bozulmuş ki sayın Soylu'ya hakaret mi iltifat mı ediyorlar anlaşılamadı.Bir taraftan 'iç işleri bakanlığı yapamıyor' derken diğer taraftan 'AK Parti genel başkanlığına hazırlanıyor' diyorlar. Hataları doğrularının fersah fersah önünde olduğundan ne dediklerini kendileri de bilmiyorlar.Mesela 'Dönek' diyorlar DP'den AK Parti'ye geçti diyorlar.Cehalete bakar mısınız ? AK Parti'nin en az yarısı değişik partilerden gelenlerden oluşuyor bu karpuz gibi ortadayken nasıl görülmez ? Bu sözü söylerken yan koltuğa baksalar Sayın İlhan Kesici'yi görecekler.Sayın Kesici önemli bir siyaset adamıdır CHP için büyük şanstır ancak CHP değerleri ileri götürmeye değil tüketmeye alışmış 'dönek' sözünü kullanırken insan en azından İlhan Kesici'den utanır.

Burada asıl dikkat çekmek istediğim nokta CHP'nin anamuhalefet görevini yapamadığını söylemek.Bütün herkes bir anda Sayın Kılıçdaroğlu'na söylenen bir söz için ayaklanıyorsa orada sıkıntı vardır. Anamuhalefet partisinde söz sahibi olanların tek görevi genelbaşkanın koltuğunu korumak değildir,Türkiye'nin milli menfaatlerini korumak sorunlarına çareler aramakta baş görevlerindendir..Siyaseten şu düşünülmüş olabilir 'Sayın Soylu'ya çok sert cevaplar verelim ki Kılıçdaroğlu görsün önümüzdeki genel seçimlerde yerimiz o denli garanti olsun'.

Bu zihniyet Türkiye'ye hiçbir şey kazandırmaz.

CHP için bu konu paranoya haline geldi.Kimi görseler 'Hırsız' diyorlar 'Yolsuzluk yaptın' diyorlar.CHP genel merkezinde 'ŞERO' isimli bir kedi var.Böyle şey olabilir mi ? Onun hakkında bile belgeler hazırlamışlar 'dosyası var hırsızlık yapıyor' demişler.Böyle bir siyasi anlayış olamaz.Herkese bu şekilde saldırılmaz.Adam 'elma' diyor bunlar 'hırsız' diyor sonra bende CHP'liyim dediğinde 'kusura bakma' oluyor.Bu nasıl iştir.Sayın Soylu Sayın Kılıçdaroğlu'na 'açıkladığın belgeleri ispat et' dedi.Koro halinde en iyi bildikleri şeyi yaptılar iftira atarak hırsızlık,yolsuzlukla suçladılar.Bu kez öyle bir kayaya çarptılar ki hepsinin feleği şaştı sanki eleştirilecek başka hiçbir yönü yokmuş gibi Sayın Soylu'nun dağ gibi dimdik durduğu en sağlam olduğu yerden eleştirdiler.

Anamuhalefet biran önce girdiği bu çıkmaz sokaktan çıkmalıdır.Türkiye'nin huzuruna,barışına,ekonomisine katkı koyacak önerilerde bulunmalıdır.Komediye bakar mısınız ?

O kadar kafaları karışık ki Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'dan yardım istiyorlar. Ne dediler 'Sayın Soylu AK Parti'de genel başkan olmak istiyor'.Yani o sivri siyasi zekalarıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mesaj veriyorlar.Gerçi onlarda haklı 15 yılda öğrenilmeyen 1 günde öğrenilecek değil ya.

  YORUM YAP / YORUM OKU
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS