Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış Aydın

CHP'den Makarnacılar'a uzanan yardım eli

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

AK Parti karşısında girdiği her seçimde büyük hüsrana uğrayan,CHP üst yönetiminin üstündeki CHP elitleri seçim kaybetme gerekçelerini doğru okuyamadılar,sağlıklı analizler yapamadılar ,belki de umurlarında bile değildi iktidar olamamak çünkü CHP içinde iktidarlarını koruyorlardı.CHP'nin okumuşları ve onların yılmaz destekçileri kendi başarısızlıklarını gizleme konusunda uzmanlaştılar.

Tabanlarından yükselen suçlamalara,politika üretemeyen kısır zihniyetlerine tepki koyan CHP'li seçmenleri psikolojik açıdan rahatlatan,alıcısı hazır, koruyucu bir zırh bulmuşlardı.Neydi bu koruyucu zırh ? CHP'ye seçim kaybettirenler, tuvalet kağıdı gibi çöpe atılmalarına sebep olan suçlular; AK Parti'ye oy veren ''fukaralar,yoksullar,okumamışlar,göbeğini kaşıyan adamlar,makarnacılar,bir torba kömüre oyunu satanlar,sosyal yardım maaşı alanlar,işsizler'' miş.Her seçimde bu aşağılık,iğrenç ve ahlaksız suçlamaları AK Parti'nin seçmen kitlesine yaptılar.

Hatta bir dönem öyle bir azgınlaştılar ki ''Dağdaki çobanla benim oyum bir mi ?'' noktasına gelip uçuşa geçtiler.Bu sözleri konuşan beyni bağırsaklarında olanlar,oy sandığında herkesin oyunun eşit olduğunu,herkesten çok iyi biliyorlardı,kudurmalarının sebebi sonuçları manipüle ederek,tabanlarının marjinal kısmına, yenilgilerine kılıf olacak, ağızlarında emebilecekleri bir meme vermekti.Bu devran böyle sürüp gitti AK Parti' de mutluydu CHP'de.

İktidar seçim galibi Anamuhalefet mağlubiyet bağımlısı olmuştu.
Bütün iktidarların sosyal yardımları taşıyacak bir gücü ve kapasitesi vardır,aldığınız oyların büyük kısmını yapılan bu ayni ve nakdi yardımlarla konsolide edip, iktidarınızı ayakta tutuyorsanız, geleceğe umutla bakan değil,karamsarlık denizinde yüzen bir gençlik ve belirsizliğe sürüklenen bir ülke bırakırsınız.

AK Parti bu güne kadar gelmiş geçmiş iktidarların arasında en cömerti diyebiliriz.Toplumdaki yoksul kesimin neredeyse tamamı sosyal yardımlar noktasında bir şekilde AK Parti'ye eklemlenmiştir.Ancak meseleyi sığlaştırmadan daha geniş açıdan baktığımızda AK Parti'nin sağlıkta,eğitimde,turizmde,hava,deniz,kara ulaşımında bu millete büyük hizmetleri olmuştur,millet gördüğü bu hizmetlerin bedelini AK Parti'yi sürekli iktidarda tutarak ödemiştir.

AK Parti yaptığı büyük hizmetlerin ekmeğini oy olarak yedi bitirdi şimdi millet yeni bir hikaye yazmasını bekliyor.Bugün hala dün yapılanlar konuşuluyorsa,sürekli aynı tekrarlarla milletin önüne çıkılıyorsa millet dünün dünde kaldığını er yada geç hatırlatır.Nitekim çeyrek yüzyıldır AK Parti ve geldiği siyasal akımın yönetiminde olan İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlıkları Millet tarafından neredeyse zorla CHP'ye verildi.AK Parti bu kayıpları doğru okuyamıyor,yanlışta ısrar ediyor.

En büyük yanlışlardan birisi MHP ile birlikteliktir.Elbette MHP'de, HDP'de mecliste olmalıdır demokrasimiz açısından bu gereklidir.
Ancak AK Parti korkularla değil,korkuları yıkarak yerle bir ederek,vesayet odaklarının başını ezerek,ezberleri bozarak iktidara gelmiştir.Millet bu yüzden AK Parti'ye sevdalanmıştı, bugün gelinen süreçte gücü azalmakla birlikte,bağın zedelendiği görülüyor.Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı bu millet seviyor ,toplumun her kesimini kucaklayacak bir açıklama ve herkesin kendisini güvende hissedebileceği yeni bir anayasa sözü ve uygulaması yeni bir tarih yazdırır.

Türkiye'de siyaset toplumun her hücresini sardı,sabah,öğle,akşam,ikindi,yatsı herkes siyaset konuşur oldu.''İşi olanın siyasette ne işi var, işsiz olanın siyasetle ne işi var'' derlerdi büyüklerimiz ama bugün bunlar artık geçildi herkesin siyasetle işi var.

CHP siyaseti yenile yenile öğrendi bunu gözden kaçırmamak,hafife almamak gerekiyor.Koronavirüsten dolayı dünya karantina altında, insanlar evlerinden çıkamıyor.CHP'li belediyeler ekmek,yardım kolisi veya nakit olarak fukaraların evlerine ulaşıp yardım ediyor.Bu yardımları FETÖ,PKK eylemleriyle kıyaslamak bugünün kirli siyaset koşullarında yabancı olmadığımız bir durum ancak bu milleti korkutarak baskılayarak ayakta duracağınızı sanabilirsiniz hatta buna inanabilir ve hatta inandırabilirsiniz ancak emin olun bu millet yıldı,bıktı,usandı artık eninde sonunda size ''hadi oradan'' derse hiç şaşırmayın çünkü bunu siz istediniz ve milletin sinir uçlarına dokunuyorsunuz.Bırakın CHP yardımlarını dağıtsın,AK Parti yoksul tabanını kaybetme korkusu yaşıyor algısı bitsin.

  YORUM YAP / YORUM OKU
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS