Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Erkan Macit

Chatham House ve Siyonist Bağlantılar

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

-İngiltere (Aristokrat soylu ve zengin aileler)

-Abd,İsrail (kardeşliği)

-Vatikan (Papalık)

Dünyada egemen oldukları ülkelere barış ve huzur getirme vaadiyle kölelik ve elde etme sistemini getirdiler,sömürdüler,ele geçirdiler,kaos çıkarıp savaş çıkardılar. Savaşanlara silah sattılar. Dünya'da zayıf ve tutarsız olan ülkeler bu güçlerin hedefi oldular.Elde etmek istedikleri Ülkelerde yerleştiler,yönetimlerini ele geçirdiler,Liderlerini belirlediler.

İşte bunlardan biriside,İngiltere'nin Derin devleti “CHATHAM HOUSE”

İngiltere'nin Yahudi Lobisi ve Derin Devleti olarak bilinen “CHATHAM HOUSE”'un meşhur ödülüne; hatırlarsanız Sn.Abdulah Gül'ü layık bulmuşlardı. Siyonizmin Küresel hâkimiyet projesinin ve GİZLİ DÜNYA DEVLETİ'nin, İngiltere'deki bu merkezinin Sn. Abdullah Gül'e olan sıcak alakası, acaba nereden kaynaklanmaktaydı?

Chatham House “Derin Dünya Devleti'nin stratejik hamlesidir.

Bu anlamda İngiliz derin devleti bir aristokratik kolej gibidir. Merkezinde, çekirdeğinde Kraliyet ailesi, Lordlar kamarası uzantılı bir “soylular” yapısı ve onların özellikle güvenlik bürokrasisi içindeki MI5, MI6 gibi birimler görülmektedir. Hatta Exeter, (Sn.Abdullah Gül'de bu üniversitede eğitim almıştır) Oxford, Cambridge gibi üniversitelerin yönetim kademesi bile bu ağa dahildir. Bu şeytani yapının entelektüel boyutunu hazırlayıp eğitmek ve kadro devşirmekle görevlidir. Bu anlamda “İngiliz derin devleti” aristokratik bir Anglo-Sakson elitler temeli üzerinde kurulu gibi görünen Yahudi güdümlü bir yapı arzetmektedir.

Siyonist Yahudi güdümlü İngilizler dünyayı yönetmek için önce akıl ve bilgi gerektiğini sezmişlerdir. O yüzden ki gizli servislerinin adı “Intelligence Service” (Akıl, zekâ, idrakle ilgili) tir. Bu nedenle strateji oluşturmak için bilgiye dayalı, entelektüel faaliyetlere özel bir itina göstermişlerdir. Tüm egemenlik ve ele geçirme politikalarını bunun üzerine geliştirmişlerdir.

İşte bu kuruluşların başında ise “Chatham House” diye bildiğimiz “Royal Institute for International Affairs” (Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü) gibi sivil görünümlü ”think-tank” (düşünce kuruluşu) gelir. Ancak Chatham House İngiliz menşeli olsa bile gerçekte çok daha büyük bir “Küresel Oyuncu”, strateji,belirleyici çizicidir. Dünya çapındaki “küresel ağ”ın önemli bir merkezidir. Temelinde Siyonizmin “Tek Dünya Devleti” tasarımının olduğu “Küresel Kraliyet” projesinin öncülerindendir.Aslında araştırdığımızda daha derinlere indiğimizde göreceğizki;

Kökeninde “Yuvarlak Masa”nın Majestik Otel Toplantısı görülecektir.

30 Mayıs 1919'da Paris Majestic Otel'de bio ‘Raund Table' (yuvarlak masa) toplantısı gerçekleştirildi. Yuvarlak Masa'nın fikir babası Oxford Üniversitesi profesörlerinden John Ruskin'di.Kökleri 1877 ye kadar uzanan bu köklü yapının Girişimcileri arasında John D. Rockefeller, John P. Morgan, Andrew Carnegie, Mayer A. Rotschild ve Cecil Rhodes beşlisi başı çekmişti ve hepsi Yahudiydi. Bize I. Dünya Savaşı sonrası koşulları dayatanlar da bu Siyonistlerdi.

I.Dünya savaşı bittiğinde Dünyaya şekil vermek düşüncesini güdenlerde bu yapının temel taşlarıdır.

Geleceği ellerinde bulundurmak isteyen güçler, bunun için harekete geçmişti. Bu toplantıda bir Uluslararası İlişkiler Enstitüsü (Institute of International Affairs) kurulması kararı verildi. Kuruluşun başına ise Astor ailesinin başı John Jakop Astor Yahudisi getirildi. Söz konusu grup, 5 Haziran'da bir daha toplandı ve oluşumun tek bir organizasyon olarak değil de birbirine bağlı bir ağ olarak kurulma-

sının daha uygun olacağı sonucuna vardı ve sonunda bazı ‘think-tank'lerin kurulması kabul edildi.Bun-lar arasında ABD merkezli “Council on Foreign Relations” (Dış İlişkiler Konseyi / CFR), Londra merkezli Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü-Royal Institute of International Affairs (RIIA), yani ‘Chatham Ho-use' en önemlileriydi. Oluşumların başını çeken ise Yahudi asıllı Rotschild'ların Güney Afrika'daki taşe-ronu Lord Alfred Milner'di. Artık ‘Yeni Dünya Düzeni' için kolları sıvayabilirlerdi. Bundan sonra Batı dünyasında başı çekecek olan devletlerin dış politikalarına bu kurumlar yön verecekti.

“Chatham House Kuralı”

Konuşmalar dışarı sızdırılamaz, sızdırılsa bile konuşmacının kimliği gizli tutulması gerekir.Gizli tutulması içinde her önlem alınmalıdır.

Tarihsel sıralama olarak 1920 yılında önce “Chatham House” kurulup faaliyete geçirildi. (Bir anlamda daha sonraki yapıların hepsinin lokomotifi “Chatham House”dır diyebiliriz.)

Onu 21 Temmuz 1921'de New York'ta kurulan “Council on Foreign Relations” (Dış İlişkiler Konseyi / CFR)'ın kuruluşu izledi. Kurucuları Walter Lipmann ve J.P. Morgan'dır. CFR'nin ilk başkanlığını Senatör Rudy Boschwitz, fahri başkanlığını ise uluslararası bankerlik şirketi Kuhn-Leob Co.'dan Elihu Root üstlenmişti. Paul Warburg, Otto Kahn ve Jacob Schiff ise önayak olanlar Yahudilerdi. New York'un 68'inci Caddesi'nde tarihi bir bina örgütün merkezidir. Carneige Vakfı, Rockefeller ailesi ve Wall Street bankerlerinin mali destekleriyle gelişmiştir.(Amerikan Merkez Bankası “Federal Reserve'nin özelleştirilmesini de bunlar önermişti. “Paradan para kazananlar” işte bu kesimlerdi.

CFR, Derin Dünya Devleti'nin “Politbürosu” veya “Merkez Komitesi” yerindedir. Derin Dünya'nın en seçkin kadroları buradadır. Rockefeller ailesi başı çekmektedir. ABD'nin küresel politikaları esas olarak burada çizilmektedir.Siyaset, medya, akademisyenler, istihbarat servisleri, büyük şirket ve bankaların üst yöneticilerinden oluşan son derece “seçkin” üyeleri her an hizmettedir. Uzun erimli hedeflerinin başında: “Ulusal devletler”in çökertilmesi ve “Tek Dünya Devleti”nin kurulması gelir. Bunlar aynı zamanda dünyada “küresel sermaye” diye bilinen Siyonist şebekedir. Ha bu arada unutmadan bir hatırlatma yapayım CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'da Chatham House'da Londra'da "Türkiye'de Demokrasi ve İstikrar" başlıklı konuşma yapmıştı.

İşte Küresel sermayenin yeni hedefleri ve oyunları başlıyor! Zaten hiç bitmedi ki! Büyük savaşa ve oyunlara hazır olun!

  YORUM YAP / YORUM OKU
ERKAN MACİT DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS