Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Muhammed Uslu

Bürokrasi, Paralel yapı ve Erdoğan...

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Devlet yönetmek çok zor iş.

Gerçekten zor iş.

Sorumluluğu, vebali, ilahi faturası... Zor...

Tayyip Bey'i düşündükçe, ne büyük problemlerle, ne büyük sorunlarla uğraştığını gördükçe, anlayıp, inandıkça; nasıl bu denli ayakta durabildiğine şaşırıyorum. Hele örneklerini görünce.

Daha dün... Öğretmenmiş beyefendi. Çocukları gezdirirken, onları sevme bahanesiyle durdurdu. Meğer tanıyormuş beni. Koza İpek Holding'e yapılan baskını nasıl değerlendirdiğimi sordu. Kamuoyuna yansıyan iddialardan söz edince bizim öğretmen çıldırdı. Arkasından yine onu beklemeden, 'Bu arada FETÖ diye adlandırılan o örgütün liderinden de nefret ediyorum' deyince gözleri kanlanmaya başladı. 

Sonra o konuşmaya başladı, o konuştukça ben dehşete düştüm; Şöyle dedi; 'Hocaefendiye haşhaşi diyenler, O'nu terör örgütü lideri ilan edenler, O'na linç kampanyasına önderlik edenlerin ömrü çok uzun değil. 3-5 aya kadar hepinizle hesaplaşacağız, göreceksiniz'

E birileri böylesi bir ismi bile müdafa ederken seçilmiş cumhurbaşkanını bu diyalogda sahipsiz bırakacak değilim elbette.  'O kırmızı bültenle aranan, vatan haini ağa babaları önce bu memlekete gelip, yargının karşısında hesap versin, sonra ne görüşülecekse zaten görüşürüz' deyince; Sayın öğretmen arkasına bakmadan gitti.

Allah sizi inandırsın, öğretmenin arkasından uzun uzun gözümü kırpmadan baktım. Çünkü çok şaşırdım ve yazımın başında söylediğim gibi, Tayyip Bey'in nasıl bir belayla mücadele ettiğini daha iyi anladım.

Evet, net olarak söylüyorum. Fethullah Gülen'den nefret ediyorum. Çok açık ve net, devletine ihanet eden, yetiştirdiği öğrencilerin önündeki 30 yılını 'Devleti nasıl menfaatimiz doğrultusunda yönetiriz' mantığıyla tasarlayan bi zihniyetten evet nefret ediyorum.

Recep Tayyip Erdoğan'a boşuna aşık olmadı bu millet. O kararlılığı, dik duruşuyla bugüne kadar yapılamayan bir mücadelenin başrolünü üstlendi... 

Daha da fazlasını yapacaktı ve yapıyordu  ama paralel yapı diye adlandırdığımız ama her taşın altından çıkan bir örgütle karşı karşıya kaldı ve Türkiye'nin koşan ayaklarına zincir vuruldu.

Devlet ile milleti buluşturmak dediği durum var ya hani…
İkili arasındaki o soğuk, buz gibi, beton gibi kibir duvarları… Bürokratlardan oluşan o duvarlar…

Onlar tane tane temizleniyordu;

Devletin milletin değil, milletin devletin sahibi olduğunu bir bir anlatıyor ve icraatlarıyla ispat ediyordu. Artık vatandaş dilekçe yazarken arzetmek zorunda değildi. Saygılar sunmak zorunda hiç değildi. Daha da ilerlenecek ve bu soğuk duvar da aşılacaktı.

Milleti sürekli mahçup, muhtaç, gariban, sürekli sessiz görmeye alışmış ve öyle devam etmesini isteyen 'heykel gibi' bürokratları el birliği ile tek tek temizliyorduk. Devlet hastanelerinde 'hastayı' rehin alan, Doğum hastanelerinde bebeğini anasına' para ödenmeden göstermeyen yine Devletin bu 'heykel' gibi yöneticileri değil miydi?

Ne dedi Tayyip Erdoğan? 'Herhangi bir hastanede, bir rehin alınma vakası duyarsam, o Başhekime güle güle...'

O konuşmadan sonra rehin almalar oldu mu? Olmadı... İşte devletin soğuk koridorları böylece adım adım millete açılıyordu. Ama bu örgüt yüzünden bir çok adım yarım kaldı.

Bir örnek vermek istiyorum.

Isparta Valiliği…
Vali kim?
Devlet.

1999 yılında Isparta'da mesleğe başladığımda valilikte olanlar halâ orda.

Hâlâ...
İnternet çıktı, bilgisayar çıktı, milenyum bile eskidi..
Ama onlar hala orada..
Üstelik bu saydıklarımla hiçbir ilgileri olmadan oradalar..

Onların hiç emekliliği gelmiyor, onlar her şeyi çok biliyor, onlar herkesten çok üstün, istediğini azarlar, istediğine bağırır,
Onlar talimat verir...

Ah O'nlar...

Dedim ya, Tayyip Bey'in önüne böyle çakıl taşları çıkmasa, çoktaaan bu problemler de ortadan kalkacaktı ama, Sayın Cumhurbaşkanı'nın dikkati başka yere kayınca veya kaydırılınca; bu zihniyete de yeni bir ışık göründü.

Vali'den çok vali, Bakandan çok bakan, Hatta Başbakandan çok Başbakanlar…

Öncelikle Sayın Valilerden buradan ricada bulunuyorum.
Lütfen vilayet personeline seminerler verilsin.

O seminerlerde; millet, devlet, adamlık, kadınlık, insanlık gibi dersler olsun.

Konuşma adabı, halkla ilişkiler gibi öğretiler olsun..

Söz konusu millet ise esasen onun karşısında hiç bir şey olmadıkları anlatılsın.

Rica ediyorum...

  YORUM YAP / YORUM OKU
MUHAMMED USLU DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS