Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış Aydın

Bir videoluk canı olan CHP ne yapmaya çalışıyor ?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Türkiye siyasetinin muhalefet kanadı raydan çıkmıştır. CHP mafya lideri Sedat Peker'in kontrolü ve yönlendirmesiyle iktidara saldırıyor.Peker video çekiyor ,muhalefet liderleri talimat almış gibi anında iktidara saldırıyor.Düşünebiliyor musunuz ? Suç örgütü lideri Peker sanki bütün muhalefet liderlerini teslim almış durumda.Videolarla siyasicilik oynayan siyaset üreten bir muhalafetimiz var. Bunlardan ülkeye hayır gelir mi ?
Bu durum CHP ve diğer muhalefet liderleri için tam manasıyla bir rezalettir,bitiştir,çöküştür.Mafya meczubunun lafıyla hareket edilir mi ? Ciddiye alınır mı ? ağza sakız yapılır mı ? Muhalefet liderlerinin tamamı nerede oturduklarının farkında değil.

Muhalefet iktidarın alternatifidir. Demokrasinin temel direklerinden biridir. Mafya meczubunun ağzına bakan muhalefet partisi lideri olabilir mi ? Yarın Allah muhafaza iktidara gelseler ülkeyi mafyaya mı teslim edecekler ?. Muhalefete liderleri bu tehlikeli sulardan çıkmalı kendi akıl ve bilgileriyle iktidarı eleştirmelidir doğru olan budur. Bu sularda yüzmeye,yıkanmaya devam eden liderler vizyonsuzdur bitiktir.Göreceksiniz mafyadan medet uman tüm muhalefet liderlerini millet sandıkta silecek şaibeli siyasiler mezarlığına gömecektir.Ancak burada gözden kaçırılmaya çalışılan,araştırılması gereken önemli bir husus var. Nedir bu ? Muhalefet liderlerinin suç şebekesi lideri Peker ile derin ve gizli bağı var mı ? Peker'in AK Parti adına yaptığı söylenen mitingleri hangi muhalefet liderleri organize etti? Peker'in çektiği videolar üzerinden AK Partiye saldıran muhalefet liderleri neden ilk olarak bu mitingleri referans gösteriyor ? Peker'in akademisyenlere yönelik açıklamaları hangi kirli mahfillerde tasarlandı ? İnsanların kanıyla para kazanan bu mafya meczubunu yöneten üst akıl kimlerin kontrolünde ? Nasıl ki PKK Kürtçülüğü dümen tutup Kürt gençlerini zehirleyip kendisine taraftar topluyorsa, Bu mafya meczubu da Türkçülüğü, milliyetçiliği dümen tutup tertemiz gençlerimizi zehirleyip, kirli,kanlı işlerinde kullanmadı mı ? Peki nasıl oldu da bugüne kadar tuttuğu dümenden saptı bir anda Kürtçü ve Alevi savunucusu oldu ?.

Dikkat edin mesajları hep nokta atışı ve karşılığı olan konular.Tezgaha,tuzağa düşmeyin.Burada asıl tehlike şudur videolara teslim bir muhalefetin ülkemize verdiği zararı görmediğine inandırılmak ve farkında olamamak.Siyaset kurumu hepimizin canını malını koruyacak güvence altına alacak yasalar yapmak için vardır.Geleceğimiz siyaset kurumunun elindedir,siyaset kurumu zarar görürse herkes zarar görür.Siyaset kurumu videoculardan,kasetçilerden,kumpasçılardan,tezgah çekenlerden,itibar suikastçilerinden temizlenmediği sürece hiç kimse huzurlu,rahat uyuyamaz güvende olamaz.Balık hafızalı olmayalım aksi halde bırakalım bu günümüzü geleceğimizi karartırlar.Videocu takımından bu millete bu devlete hayır gelmez.Hatırlayın CHP'nin önceki lideri Deniz Baykal bir videoyla tuz buz oldu gitti yerine Kemal Kılıçdaroğlu geldi.Şimdi sormayalım mı ? ‘Yav siz nasıl Cumhuriyeti kuran partisiniz bir videoluk canınız varmış'.Mesele videodaki malum olay değildir asla oraya takılmayın kumpasın en küçük aparatıdır o hadise. Asıl mesele Baykal'a yapılan ahlaksız saldırıya dönemin parti yöneticilerinin diz çökmesidir,teslimiyet göstermesidir,dik duramamasıdır.Eğer ki o dönem CHP yöneticileri Savcı Sayan hariç dik durabilseydi emin olun Türkiye bambaşka bir noktada olurdu. Videoya diz çöktüğün anda mafyaya diz çökmüşsündür, meşruiyetin sorgulanır,şaibeli hale gelirsin şantajcıya,kumpasçıya teslim olursun. Sevgili Sayan'ın o gün döktüğü gözyaşlarını anlayamadılar. Sayan'ın asıl isyanı CHP'nin bir videoyla teslim alınmasıydı.Ve alındı da.

MHP'ye ve AK Parti'ye de aynı tezgah çekilmişti.Ahlaksız videolara boyun eğmeyen AK Parti ve MHP dik durmuştu,CHP ise bir videoyla darmadağın olmuş lider değişikliğine gitmişti.Görüldü ki CHP'nin bir videoluk canı varmış.AK Parti mafyanın başını ezen ve ezmeye aralıksız devam eden bir siyasi harekettir.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hedef alınmasının tek sebebi terörle mücadeleye,mafyaya,çakal sürülerine karşı yaptığı etkin mücadele tavizsiz dik duruşudur. Muhalefetin Soylu'dan çıkarabileceği tek şey adamlıktır,dürüstlüktür gerisi bataklıkta debelenmektir.Bazı muhalefet liderleri videocuların peşine takılarak Türkiye için beka sorunu haline gelmişlerdir.Siyaset mühendisliği yaparak hedef saptırmak insanlara itibar suikastleri düzenlemek ahlaksızlıktır, onursuzluktur ve devlet düşmanlığıdır bunlara itibar edilmemeli hukuk çerçevesinde kafaları ezilmelidir eğer böyle yapılmaz ise siyaset kurumunda bulunan ahlaksızlar ve bağlantıları meşru zeminde siyaset yapmak yerine kaset ve video peşinde koşarlar bu da siyaset kurumunu topyekün çürümeye götürür.Bu çürümüşlük her tarafa yayılır bunun önüne geçmek gerekir. Bu ülkenin bilime,bilim insanına ihtiyacı var videocuya değil.Bu azgınlaşmış güruhu durdurmanın yolu ciddiye almamak önemsememektir.Koloni halinde yaşayan bu asalaklar güne ‘bugün kimi hedefe koyalım' diye başlıyorlar.

Kısa bir zaman önce yaşanan bir olayı anlatıp kapatacağım daha iyi anlaşılmak adına.Hatırlarsanız Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Arif Özaydın'a AK Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş nezaket ziyaretinde bulunmuştu,Rektör Özaydın'da koltuğunu Kurtulmuş'a vermişti.Bu güruh dünyayı ayağa kaldırmıştı,günlerce ortalığı toza dumana kattılar.Edep,adap yoksunu bu güruh Numan Kurtulmuş'un aynı zamanda akademisyen olduğunu biliyor ancak meseleleri başka.Bizim örfümüzde adetimizde değil midir misafire baş köşeyi vermek? Elbette öyle ama bunlar için debelenecekleri konu lazım. Bu zihniyet akademisyen düşmanıdır, bilim düşmanıdır.Eleştirdikleri rektör uzayda değil Gaziantep'te siyasetçi,gazeteci,milletvekili değil misin? Öylesin.

Samimiysen gidersin Gaziantep'e bir çayını içersin yüzyüze sorarsın ‘Hocam koltuğu neden verdin'diye. Emin olun konuşanlar eğer varsa yüzleri utançlarından oradan çıkamazlar özür dilerler.Hani derler ya ‘yapısı böyle' diye aynen öyle adam mütevazi,görgülü bilgili vatan millet sevdalısı bir akademisyen ne lüzumu vardı soytarılığın ? Rektör Özaydın Üniversitesinde adeta destanlar yazıyor. Keşke bütün rektörler onun gibi olsa. Medeniyet ve İktisat kitabını okumanızı önemle tavsiye ediyorum.Kısa süre önce ziyaret ettiğim Rektör Özaydın'ın özellikle vurguladığı bir cümle var ‘Benim üniversitemde Fetöcü,vatan,millet düşmanı hiç kimse barınamaz,intihal teze bulaşmışlar burada olamazlar anında yargıya intikal ettiririm,burası bilim yeridir ticarethane değildir' işte olay budur.Gaziantep Rektörü Özaydın bütün öğrencilere her gün ücretsiz çay ve simit dağıttıracak alt yapısını hazırlamış bugün yarın başlar. Bu anlayışlı bir dokunuştur. Türkiye'de son zamanlarda kim doğru işler yapıyorsa hedef alınıyor. Bu tuzaklara algı operasyonlarına inanmayalım. Türkiye CHP değildir bir videoluk canı olsun vesselam.

  YORUM YAP / YORUM OKU
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS